DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Sliede no dzelzceļa gabala
Dzelzceļa alas

Viens no nepieciešamajiem mājas meistara atribūtiem ir mazs laksts. Tas ir noderīgi ikvienam, kam patīk visu darīt patstāvīgi: bieži vien ir jāizlīdzina kāds dzelzs gabals, kam nepieciešama līdzena un smaga virsma, uz kuras jūs varat droši pieskarties ar āmuru vai nelielu kamaniņu.
Vienkāršākais un pieejamākais veids, kā padarīt laktu ar savām rokām, ir izmantot sliedes gabalu. Metāls, no kura izgatavotas sliedes, neizšļakstās no triecieniem un var izturēt praktiski jebkuru slodzi. Svarīgs faktors - sliedēm ir ērta forma, kas īpaši paredzēta skudru ražošanai, kas izskaidro šī materiāla popularitāti. Vienīgais negatīvais ir tas, ka metālu ir diezgan grūti apstrādāt, tāpēc jums tas ir jāapņemas.

Nepieciešamie materiāli un instrumenti


No materiāliem būs nepieciešami divi sliedes gabali, kuru garums ir vismaz 300 mm (viens gabals faktiski būs laksts, otrs tiks izmantots kā pretsvars), metāla plāksne pretsvara pēdas balstam. Jums būs nepieciešams arī koka klucis (koka stumbra segments), kas tiks izmantots kā balsts un darba galds laktam, un spēcīgas pašvītņojošas skrūves sliedes piestiprināšanai pie darba virsmas. Šī opcija padara laktu pārvietojamu: ja nepieciešams, to var izvilkt no garāžas vai darbnīcas pagalmā un strādāt svaigā gaisā, ko nevar izdarīt, ja tas ir uzstādīts uz metāla darbagalda. Turklāt skaņa, kas rodas triecienam uz metāla virsmu, kas piestiprināta uz koka pamatnes, ir daudz vairāk slāpēta un nav tik "trāpīta ausīs".
Pakāpienu diametrs: jo lielāks, jo labāk, jo lauks būs masīvāks un stabilāks. Augstumu izvēlas individuāli un atkarīgs no meistara izaugsmes. Ir optimāli, ja topošā alas augstums ir tieši virs jostas: tieši šajā augstumā ir visērtāk strādāt ar āmuru.
No nepieciešamajiem rīkiem:
 • Slīpētājs ar metāla diskiem.
 • Urbji un urbji metālam.
 • Gāzes griezējs.
 • Slīpēšanas mašīna vai urbšanas galva metāla slīpēšanai.
 • Elektriskais vai benzīna zāģis koka bloka apstrādei.

Pagatavošana no sliedēm


Tātad, sagatavojot visus nepieciešamos materiālus un instrumentus, jūs varat sākt tieši pie pārvietojamā lakta izgatavošanas.
Svarīgi! Viss darbs jāveic ar aizsargbrillēm vai masku, lai metālapstrādes laikā lidojošās dzirksteles nesabojātu acis.
Ar gāzes griezēja palīdzību zole un kakls tiek nedaudz apgriezti pie pirmās sagataves. Tad vienā pusē tiek asināta sliedes galva, kas būs laktas darba virsma. Tas tiek darīts, lai būtu ērti strādāt ar dažādu formu metāliem.
Dzelzceļa alas

Arī šajā posmā metāla plāksne tiek piemetināta pie otrās sliedes sagataves no gala daļas tā, lai sliede paliktu taisni.
Nākamais solis - ar dzirnaviņu palīdzību mēs noņemam visus metāla slīpējumus un pieplūdumus, kas palika pēc gāzes degļa darbības. Īpaša uzmanība tiek pievērsta darba daļai un smailas malas apstrādei: ir jāpārliecinās, ka tā ir pēc iespējas vienmērīga un simetriska.
Dzelzceļa alas

Dzelzceļa alas

Tagad pārejiet pie darba virsmas - sliedes galviņas - pulēšanas. Lai to izdarītu, labāk ir izmantot slīpēšanas mašīnu, jo dzirnaviņas disks var atstāt dziļas vagas, kuras pēc tam būs grūti samaļ.
Dzelzceļa alas

Dzelzceļa alas

Kad laks ir pulēts, ir nepieciešams urbt caurumus tā zolē (2-3) katrā pusē, kā arī otrās daļas metāla plāksnē.Tad uz koka sagataves (bloka) ar zāģi tiek izgriezta šaura daļa, lai nostiprinātu pretsvaru, pēc tam visi elementi tiek pieskrūvēti ar jaudīgām pašvītņojošām skrūvēm ar uzgriežņu atslēgas galvu līdz koka pamatnei.
Dzelzceļa alas

Dzelzceļa alas

Dzelzceļa alas

Padoms! Eņģes (sliedes galviņas) augšējā daļā jūs varat urbt caurumu, kas padarīs skudru trieciena skaņu ne tik skanīgu. Turklāt šāds caurums dažreiz ir noderīgs, apstrādājot dažas cirtainas daļas.
Dzelzceļa alas

Šeit ir tāds laks, kas var noderēt dažādiem izlīdzināšanas darbiem. Papildus galvenajai darba daļai var izmantot arī pretsvaru: sliedes galā ir ērti rediģēt sīkas detaļas, kuras ir neērti turēt uz gludas virsmas.
Komentāri (1)
 1. valeriyvladimirovich10
  #1 valeriyvladimirovich10 Apmeklētāji 2018. gada 24. augusts 09:26
  1
  Tas izskatās izcili! Man ir tāds tips. No sliedēm. Tikai nav pagriezts tā. Tomēr laika gaitā tas satumst ... bet tas izskatīsies ēstgribu. Lieliski!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām