DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Putuplasta laka betona grīdai
Pēc populāra pieprasījuma šodien komentāros par šo videoklipu es mēģināšu izgatavot putu un šķīdinātāju sastāvu, ko var izmantot betonam. Es gribu redzēt, kā viņš izturēsies, jo automašīnu īpašniekus interesē lētas lakas, lai garāžu pārklātu pret mitrumu.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Benzīns un putuplasta


Sākšu ar putu izšķīdināšanu benzīnā. Mums joprojām vajadzētu pārbaudīt acetonu un šķīdinātāju, bet es domāju, ka acetons izžūst pārāk ātri. Tīrā, tukšā metāla kannā ielej 92 benzīnu. Būs vajadzīga nedaudz vairāk kā puse no kannas.
Apmēram 1500 mm garu un 40 mm biezu putu polistirola gabalu sagriež sloksnēs un pa vienam es tos nolaiž benzīna burkā. Sloksnes platums jāizvēlas atbilstoši kārbas lielumam. Mans mērķis ir redzēt, kā iegūtais sastāvs izturēsies uz betona (man nevajag daudz laku). Polyfoam viegli iekļūst burkā, izkausē un saraujas diezgan blīvā gabalā apakšā.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Piezīme: šajā gadījumā benzīns burbuļosies un izšļakstīsies no kannas.
Iegūtajam sastāvam ir želejas izskats un tas ir līdzīgs napalmam (aizdedzies, tas nekavējoties uzliesmo, ilgstoši deg, lieli liesmas). Kompozīcijas viskozitāti nav iespējams pielāgot, pievienojot benzīnu - tas sasniedz noteiktu blīvumu, un process tur apstājas. Es kādu laiku atstāju burku, lai iznāktu gaisa burbuļi un visi polistirola gabali izšķīst.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Mēs pārklājam betona grīdu


Es ņemu želejveida masu no kannas dibena un pārnesu to citā traukā. Es notīrīju betona plātnes laukumu ar metāla suku un izpūšu to ar putekļiem ar smidzināšanas pistoli. Darbam viņš sagatavoja suku un špakteles nazi, kuru nedaudz ieeļļoja. Tātad laka nelipos.
Izrādījās ērtāk strādāt ar lāpstiņu.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Es ielej laku uz betona un ar kustībām dažādos virzienos sāk uzklāt lāpstiņu uz virsmas. Pēc darba pabeigšanas uz lāpstiņas gandrīz nekas nepaliek. Uzklājot laku, jūs nekavējoties smaržojat ar benzīnu. Es atstāju šo zonu apmēram stundu, lai nožūtu.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Izšķīdiniet putuplasta putas ksilolā


Es veikšu otro eksperimentu ar ksilolu (viens litrs maksā 110 rubļus). Ja jūs pārklājat visu garāžu ar šo savienojumu, tad tā izmaksas būs 2,5 reizes dārgākas nekā benzīnā izšķīdināta polistirola laka. Lai izšķīdinātu ksilolā, es izvēlējos blīvāku un dārgāku smalkgraudainu polistirola putu, no kuras datorsistēmas bloks ir aizsargāts.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Kad burkā pievieno ksilolu, putas gandrīz pilnībā izšķīst, kompozīcijas viskozitāte kļūst mazāka, pazūd bieza kunkuļa. Šīs viskozitātes sastāvu var uzklāt ar daudz plānāku slāni. Šķiet, ka ksilols ir labāk piemērots polistirola lakas sagatavošanai.
Piezīme: man arī ieteica lietot šķīdinātāju 647, taču tas nebija pa rokai.
Es mēģināšu izmantot kompozīciju uz ksilolu kā laku uz koka. Es ņemu no mizas nomizotu valriekstu zaru un ar suku es uzklāju plānu kompozīcijas kārtu. Tas izrādās ļoti labi, bet jums jāgaida, līdz laka nožūst.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Arī ar suku es uzklāju kompozīcijas slāni uz betona. Slānis ir ļoti plāns, un tajā nav gaisa burbuļu. Atstājiet nožūt.
Mana pirmā sadaļa stundas laikā pilnībā neizžuva - uz virsmas izveidojās plēve ar ļoti lielu burbuļu skaitu.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Sānos veidojas milzīgi burbuļi. Pēc pieskāriena tas izskatās kā labi zināms burbuļu aptinums. Tomēr pēc izvēles šādu kompozīciju var izmantot pēc pilnīgas žāvēšanas.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Labāk ir laukums, kas pārklāts ar ksilola laku. Kompozīcija labi iesūcas betona virsmā un izskatās kā īsta laka. Vienīgais negatīvais ir augstās ksilola izmaksas salīdzinājumā ar benzīnu.
Putuplasta laka betona grīdas krāsošanai

Lai samazinātu izmaksas, vispirms putas var izšķīdināt benzīnā un tikai pēc tam pievienot ksilolu un sasniegt vēlamo viskozitāti.Būs lēti sagatavot kompozīciju, pamatojoties uz ksilola iegrimi, kuru pārdod kārbās un maksā mazāk.
Piezīme: uz koka kompozīcija ir izžuvusi 10 minūtēs un nav atšķirama no īstas lakas. Nākotnē, lai veiktu eksperimentu, es varu ņemt pulētu dēli uz mašīnas blakus esošajā mēbeļu darbnīcā un uz tā uzklāt 3-4 slāņus laka uz ksilola.

Noskatieties video


Komentāri (14)
 1. Viesis Maikls
  #1 Viesis Maikls Viesi 2018. gada 18. augusts 10:47
  3
  Kā ir ar nodilumizturību? Un ugunsdzēsēji nav sajūsmā ...
 2. Viesis Jurijs
  #2 Viesis Jurijs Viesi 2018. gada 18. augusts 12:09
  4
  Hidroizolācijai labāk ir izmantot šķidru stiklu - lētāku un drošāku. Degviela un smērvielas, kas izlijušas uz grīdas, izšķīdīs šo napalmu.
 3. Viesis Oļegs
  #3 Viesis Oļegs Viesi 2018. gada 18. augusts 15:36
  3
  Vai ksilola toksicitāte jūs uztrauc?
 4. Viesis Aleksandrs
  #4 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 18. augusts 17:31
  4
  Vai man vajadzētu izmēģināt toluolu, nevis ksilolu?
  1. Pāvels Aleksandrovičs
   #5 Pāvels Aleksandrovičs Viesi 2019. gada 2. aprīlis 13:29 plkst.
   0
   Tas ir tas pats. Tikai ksilols ir nedaudz vājāks, un toluols nav paredzēts pārdošanai, tas ir koksa un ķīmiskās ražošanas atvasinājums.
 5. Kangs
  #6 Kangs Viesi 2018. gada 18. augusts 17:33
  1
  Ksilols nav tik vienkāršs - TU ksilols stikla pudelē putas ātri izšķīdina un bez gabaliņiem izrādījās, ka tā ir normāla aizsargplēve. Mēs iegādājāmies 2 līdz 10 litrus GOST, bet tas neizkausē pareizi - putas pārvēršas par košļājamo gumiju vienreizēju un to ir grūti nosmērēt.
  Tātad ir funkcijas
 6. Viesis Sergejs
  #7 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 18. augusts 18:03
  4
  Iepriekš šķīdinātāji 646 un 647 bija no diviem komponentiem (neatceros, kurš no tiem ir aizvietots), atšķirība ir attiecībās. Ne tas, ka nitro krāsas tika izšķīdinātas - pat daudzas plastmasas no termoplastikas klases (piemēram, mājās gatavota līme). Tagad zem šiem zīmoliem tiek pārdots visu veidu atkritumu maisījums, pilnīgi neaktīvs šķīdinātājs. Joprojām ir iespējams atšķaidīt nitrokrāsu, bet nav iespējas izšķīdināt izžuvušo. Es mēģināju to pievienot epoksīdam - tas pēc dažām minūtēm nobriest. Nepārtraukti maisot, viņš joprojām izmantoja epoksīdu. Tagad no aktīvajiem "ļaunajiem" šķīdinātājiem paliek tikai acetons.
 7. Fēlikss
  #8 Fēlikss Viesi 2018. gada 19. augusts 10:38
  5
  Ne tikai stulbs, bet ļoti bīstams eksperiments. Tad kāds rūpējās par ksilola toksicitāti. Tātad ksilols, salīdzinot ar stirola, ir tikai piens.
 8. Igors56
  #9 Igors56 Viesi 2018. gada 20. augusts 06:33
  1
  Es salaboju jumtu no šīfera (problemātiskās vietas) kā tas darbosies?
 9. Pāvels
  #10 Pāvels Viesi 2018. gada 20. augusts 23:18
  2
  Es izšķīdināju polistirolu ar P4A šķīdinātāju, tas lieliski izšķīst un pārvēršas lakā, pēc tam uz tāfeles uzvilka skaistu audumu un ielēja laku.Tas sacietēja. Tas bija forši, bet diemžēl vienreiz es uzliku karstu tējkannu uz galda un tur bija atstarojošs apdruka no apakšas ---- tas neuztur temperatūru !!!!!! !!!!!
 10. pazinējs
  #11 pazinējs Viesi 2018. gada 21. augusts 02:27
  2
  Polyfoam acetonā, + plastifikators dibutilftalāts - ŠEIT ir lieliska līme un laka!
  un polistirols benzīnā ir napalm! viena no receptēm.
 11. Viesis Romāns
  #12 Viesis Romāns Viesi 2018. gada 21. augusts 16:37
  19
  Es to padarīju vieglāku un lētāku. Putekļsūcēja betona grīdu. Pārklāts ar parasto grunti no veikala. Pēc žāvēšanas grunts krāsoja grīdu ar matētu fasādes krāsu izmantošanai ārpus telpām. 24 kvadrātmetri aizņēma nedaudz vairāk par 5 kg krāsas. Tā rezultātā 4. gads, grīda jūtas vairāk nekā teicama. Uz grīdas nav putekļu, viegli slaucāmi, viegli tīrāmi, neuzbriest.
  1. Viesis Jurijs
   #13 Viesis Jurijs Viesi 2018. gada 3. septembris 17:23
   1
   Labākais polistirola šķīdinātājs ir benzīns + acetons proporcijā 50/50
  2. Pāvels Aleksandrovičs
   #14 Pāvels Aleksandrovičs Viesi 2019. gada 2. aprīlis 13:25 plkst.
   1
   Lai notīrītu betona grīdu, pietiek ar to, lai piesūcinātu to ar dīzeļdegvielu. Padomju laikos mēs armijā pret seksu izturējāmies klasēs tā.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām