DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Dial gauge skaņa
Dial indikatora skaņa

Daudzas skaņu reproducēšanas ierīces, neatkarīgi no tā, vai tās ir magnetofoni vai pagājušā gadsimta beigu pastiprinātāji, bija aprīkotas ar numura indikatoru priekšējā panelī. Viņa bultiņa virzījās uz mūzikas ritmu, un, lai arī tai nebija praktiskas nozīmes, tā izskatījās ļoti skaista. Mūsdienu aprīkojumam, kurā kompakts un augsta funkcionalitāte ir pirmajā vietā, vairs nav luksusa ar skalas rādītāja skaņu. Tomēr tagad ir pilnīgi iespējams atrast bultiņas galvu, kas nozīmē, ka šādu indikatoru var viegli salikt ar savām rokām.

Shēma


Dial indikatora skaņa

Tās pamats ir padomju mikroshēma K157DA1, vidēja signāla vērtības divkanālu divu pusviļņu taisngriezis. Ķēdes barošanas spriegums atrodas plašā sprieguma diapazonā no 12 līdz 16 voltiem, jo ķēdē ir 9 voltu stabilizators (VR1 ķēdē). Ja metāla apvalkā TO-220 izmantojat stabilizatoru, spriegumu var pielietot līdz 30 voltiem. Trimmeru rezistori R1 un R2 pielāgo signāla līmeni mikroshēmas ieejā. Ķēde nav kritiska izmantoto komponentu vērtībai. Jūs varat eksperimentēt ar kondensatoru C9, C10 kapacitātēm, kas ietekmē bultiņas gludumu, kā arī ar rezistoriem R7 un R8, kas nosaka bultiņas atgriešanās laiku. L un L diagrammā ir savienoti ar skaņas avotu, kas var būt jebkura ierīce ar lineāru izeju - vai tas būtu dators, atskaņotājs vai tālrunis.
[21.05 Kb] (lejupielādes: 216)

Dial indikatora skaņa

Ķēdes montāža


Indikatoru plāksni izgatavo ar LUT metodi uz PCB gabala ar izmēriem 30 x 50 mm. Tikai gadījumā, ja mikroshēma ir jāinstalē kontaktligzdā, tad to jebkurā laikā var nomainīt. Pēc kodināšanas dēlis ir jānoslāpē, tad tas no ceļu puses izskatīsies skaisti, un pats varš neoksidēsies. Pirmkārt, tiek pielodētas mazas detaļas - rezistori, keramikas kondensatori un tikai pēc tam elektrolītiskie kondensatori, tūninga rezistori, mikroshēma. Visbeidzot, visi savienojošie vadi ir pielodēti. Plātne satur divus kanālus uzreiz un ietver divu bultiņu galviņu izmantošanu - labajā un kreisajā kanālā, bet jūs varat izmantot vienu bultiņas galviņu, tad otra kanāla ieejas un izejas kontaktus var vienkārši atstāt tukšu, kā es to darīju. Pēc visu detaļu uzstādīšanas uz tāfeles ir nepieciešams nomazgāt visu atlikušo plūsmu, pārbaudīt blakus esošās sliedes, vai nav īssavienojuma. Lai savienotu plati pie signāla avota, visērtāk ir izmantot ligzdas 3.5 spraudni. Šajā gadījumā, ja vadu garums no tāfeles ir liels (vairāk nekā 15 cm), izmantojiet ekranētu vadu.
Dial indikatora skaņa

Dial indikatora skaņa

Dial indikatora skaņa

Dial indikatora skaņa

Pārslēdziet galvu


Tagad nav grūti atrast pārdošanā esošās padomju bultu galviņas. Ir daudz veidu, dažādu formu un izmēru. Es izmantoju mazo bultiņas galviņu M42008, tas neaizņem daudz vietas un izskatās skaisti. Šai shēmai ir piemērota jebkura galva, kuras kopējā strāvas novirze ir 10-100 mikroampi. Lai pabeigtu attēlu, jūs varat arī aizstāt sākotnējo skalu, kalibrētu mikroampostā, ar īpašu skaņas skalu, kas kalibrēta decibelos. Bultas galviņu nedrīkst savienot ar ķēdi tieši, bet caur tuning rezistoru ar nominālo vērtību 1-2 megaohm.Tās vidējais kontakts ir savienots ar jebkuru no galējiem un savienots ar dēli, un atlikušais kontakts ir savienots tieši ar galvu, kā redzams zemāk esošajā fotoattēlā.
Dial indikatora skaņa

Dial indikatora skaņa

Indikatora iestatījums


Kad dēlis ir samontēts, slēdža galva ir savienota, jūs varat sākt testēšanu. Pirmkārt, piegādājot plati ar strāvu, pārbaudiet spriegumu pie mikroshēmas 11. izejas, vajadzētu būt 9 voltiem. Ja barošanas spriegums ir normāls, paneļa ieejai varat pielietot signālu no skaņas avota. Pēc tam, izmantojot rezistorus R1 un R2 uz tāfeles un noregulēšanas pretestību pie slēdža galvas, panākiet vēlamo jutību, lai bultiņa neapgāztos, bet būtu aptuveni skalas vidū. Tas pabeidz pamata iestatīšanu, bultiņa vienmērīgi virzās uz mūzikas ritmu. Ja vēlaties panākt asāku bultas izturēšanos, paralēli bultas galviņām varat uzstādīt rezistorus ar pretestību 330-500 omi. Šāds indikators lieliski izskatīsies mājās gatavota pastiprinātāja korpusā vai kā patstāvīga ierīce, it īpaši, ja apgaismojat indikatoru ar gaismas diožu pāri. Lai jums jauka uzbūve!
Dial indikatora skaņa

Dial indikatora skaņa

Noskatieties indikatora video


Komentāri (3)
 1. Viesis Maikls
  #1 Viesis Maikls Viesi 2018. gada 2. septembris 17:26
  0
  Vai jums ir galva 200 mikroampiem?
  1. Viesis Dmitrijs
   #2 Viesis Dmitrijs Viesi 2018. gada 5. septembris 18:32
   0
   Derēs
 2. -serg-
  #3 -serg- Viesi 2018. gada 12. oktobris 09:33
  0
  Kondensatoru C5, C6 kapacitāti var samazināt 10 reizes.
  Ar 2200 pF kapacitāti, kas norādīta ķēdē, indikators parādīs tikai zemas frekvences signālu amplitūdu.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām