DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kapelīns sausā veidā sālīts
Zivju sālīšana ir vienkārša lieta, pārkaisa ar sāli, tā ir visa gudrība. Ja mēs uzskatām, ka konkrētas zivis, piemēram, tik mazs kā kapelīns, sālīšana un sīkāk iedziļināsies procesā, mēs varam noteikt daudzas interesantas gatavošanas iespējas, kurās visas darbības rezultāts atšķirsies.
Kapelīns sauss sālīts

Protams, visvienkāršākais veids ir sālīt veselo kapelīnu, neapgrūtinoties ar zivju darbietilpīgu izņemšanu no iekšpuses. Bet tad esiet gatavi mizot to tieši pie pusdienu galda, kamēr vārīti kartupeļi kļūst auksti un gaida marinētus. Un jūs varat iepriekš pagatavot sev patīkamu un mierīgu maltīti ar estētisku noformējumu - viss, kas jums jādara, ir sasmalcināt kapelīna fileju uz dakšiņas un ievietot to mutē. Lai sagādātu šādus svētkus savai ģimenei, jums noteikti jāiemācās sālīt kapelīnu ar sausu vēstnieku, kā arī mūsu receptē jāiemācās, kā tīrīt kapelīnu uz filejas. Mēs jums garantējam - nekas sarežģīts!

Sastāvdaļas


  • - svaigi sasaldēts kapelīns - 1 kg;
  • - sāls - 1 ēd.k.
  • - cukurs - 1 ēd.k.
  • - garšvielas: saldie zirņi, krustnagliņas - 2-4 gab.

Kapelīns sauss sālīts

Gatavošanas laiks: 1 diena. Porcijas: 5.-10.

Gatavošanas recepte


1. Kapelīna sagatavošana sālīšanai ir vienkārša - sagatavošana ir paredzēta tikai atkausētu zivju izskalošanai ūdenī. Tajā pašā laikā mēs iesakām pārskatīt visas zivis un pēc izskata noteikt, kuru no tām atstāt un kuru labāk nekavējoties izmest. Tā var būt bojāta zivs, ar norautu galvu (kad nav iespējams noteikt, kādā stāvoklī zivis bija pirms sasalšanas) vai aizdomīgu kāda cita iemesla dēļ. Atcerieties, ka pirmkārt un galvenokārt ir jūsu un jūsu tuvinieku veselība.
Kapelīns sauss sālīts

2. Kā jau minēts, kapelīns tiks izķidāts pirms sālīšanas, un tāpēc katru zivi ir nepieciešams sagriezt filejās. Sākumā jums šķitīs, ka tas ir pārāk grūti un apgrūtinoši, bet pēc nozvejas, pēc piektās vai septītās zivis, 1 kapelīna sagriešana jums prasīs ne vairāk kā minūti. Lūk, kas jums jādara, lai iegūtu šo zivju garšīgās filejas: ņemiet mazgātās kapelīnas, no augšas nogrieziet galvu, nesasniedzot 2-3 mm galu. Tagad pavelciet galvu un izvelciet ar to visu zivju iekšpusi. Jūs varat tūlīt nogriezt asti vai arī to atstāt.
Kapelīns sauss sālīts

3. Nogrieziet vēderu ar asu nazi un notīriet melnās plēves gar iekšējo dobumu. Izvērsiet zivis kā grāmatu.
Kapelīns sauss sālīts

4. Bīdiet pirkstu gar moļķa ārpusi pa visu muguru no galvas līdz astei, saliekot zivju gredzenu. Pēc šīs kustības mugurkaula kauls izliekas un to var viegli noņemt no filejas. Mūsu tukšais materiāls ir gatavs! Ja nepieciešams, vēlreiz noskalojiet to zem tekoša ūdens.
Kapelīns sauss sālīts

5. Kad kapelīns ir izķidāts - jūs varat sākt kodināt! Apkaisīt trauka dibenu ar nelielu porciju sāls un cukura maisījuma. Mēs uzklājam sagataves uz tiem ar pirmo kārtu.
Kapelīns sauss sālīts

6. Atkal apkaisa zivis ar sāli un cukuru. Nejauši izkārtotu saldo zirņu un krustnagliņu pumpuru kārtošana. Tādā veidā mēs nobīdām visas zivis, vienmērīgi sadalot visu sāli, cukuru un garšvielas visos slāņos.
Kapelīns sauss sālīts

7. Nosūtīts ledusskapī vienu dienu. Pēc 24 stundām sāļais kapelīns būs gatavs!
Kapelīns sauss sālīts

To var ievietot burkā, pārkaisīt ar eļļu vai ābolu sidra etiķi, izmantot sviestmaižu un kanapē gatavošanai, ēst tieši tāpat, ar brūno maizi un tomātiem. Kopumā tas, kā sirds vēlas, un pats galvenais, lai jūsu rokas paliek tīras, jums nav nepieciešams netīrīties - nekas nenovirza jūs no gardas maltītes!
Kapelīns sauss sālīts

Kapelīns sauss sālīts

Kapelīns sauss sālīts

Kapelīns sauss sālīts

Bon apetīti!
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām