DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » » »Koka lietas izgatavošana
Dažām lietām nepieciešams iesaiņojums. Piemēram, ja vēlaties pasniegt vērtīgu dāvanakas ir dārgi. Tikai dāvinot celofānā iesaiņotu gabalu, dāvanas vērtība samazināsies. Iesaiņojums var būt vajadzīgs arī dažu vērtīgu priekšmetu pastāvīgai uzglabāšanai. Viens no viskvalitatīvākajiem un skaistākajiem apvalku izgatavošanas materiāliem ir koks. Šajā rakstā mēs apskatīsim, kā padarīt koka lietu jebkurai lietai, bet par konkrētu piemēru mēs apsvērsim koka korpusa izgatavošanu flautai.
Koka izgatavošana

Gadījuma izmēri


Pirms sākat strādāt, jums ir jānosaka jūsu lietas lielums. Vai tas ir atkarīgs no tā, ko vēlaties tur ievietot? Lai to izdarītu, jums ir jāizmēra lieta, kuru jūs gatavojaties tajā uzglabāt, taču labāk ir izgatavot korpusu par dažiem centimetriem lielāku, lai šī lieta viegli ietilptu platumā, garumā un augstumā. Piemēram, flautas izmērs ir 45x3x3 cm, tāpēc korpusa iekšējais izmērs būs 50x6x3 cm.

Materiāls


Tagad, kad jūs zināt izmērus, jums ir jāuzņem koks. Jebkura veida koks var būt piemērots lietu ražošanai, bet vispiemērotākie un estētiskākie ir cietie koka veidi (ozols, dižskābardis, osis). Šajā piemērā ilustrācijā izmantots pelnu koks ar skaistu tekstūru.
Koka izgatavošana

Ražošana


Sagatavojiet vajadzīgā garuma līstes. Garumu var pielāgot, nogriežot nevajadzīgo ar elektrisko finierzāģi. Mūsu piemērā korpusa iekšējais izmērs ir 50x6x5 cm. Tā kā korpuss sastāv no divām daļām (apakšējā daļa, kur atradīsies flauta un vāks), lai iegūtu kopējo 5 cm augstumu, jums apakšējā daļa ir jāpadara 3 cm augsta un vāks 2 cm augsts. Visas līstes jāpielīmē ar PVA līmi un vairākas stundas jāvelk kopā ar skavām. Pēc tam, kad līme ir nožuvusi, jūs varat sākt koka pulēšanu.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Cietkoksnes slīpēšanai vislabāk ir izmantot dzirnaviņas ar raupju ādu. Dažām vietām ir ērtāk sasmalcināt manuāli. Ir nepieciešams slīpēt, līdz jūs iegūstat vienmērīgu un izlīdzinātu visas korpusa sienas.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Turklāt, lai sasniegtu estētiku, korpusa stūrus varat noapaļot, izmantojot rokas frēzes. Korpusa augšējo vāku var nodot ar frēzi no visām pusēm, bet apakšējais vāks ir tikai pa vidu, veidojot sava veida kājas. Tas jūsu iepakojumam piešķirs zināmu delikatesi.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Tad jūs varat sākt krāsot lietu. Koka tonēšanai izmanto traipu. Pirms pērkat traipu, padomājiet par to, kādu kokmateriālu vēlaties iegūt? Traipu kārbu etiķetes parasti atspoguļo koka toni, kas iegūts no šīs gleznas.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Izmantojot suku, uz koka uzklājiet traipu. Pēc tam, lai aizsargātu koku no mitruma un citām negatīvām ietekmēm, pārklājiet to ar laku. Vislabāk ir uzklāt vairākus slāņus. Jūs varat izmantot spīdīgu laku, kas koksnei piešķirs spīdumu.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Kad laka izžūst, jūs varat piestiprināt piederumus.Labāk vispirms ir piestiprināt cilpas. Lai to izdarītu, atkāpieties vienādā attālumā no malām (šajā gadījumā 5 cm) un izmantojiet urbi, lai urbtu caurumus cilpveida pašvītņojošām skrūvēm, pēc tam pievelciet tos ar skrūvgriezi.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Vislabāk ir urbt caurumus, it kā jūs nekavējoties sāktu griezt skrūvi, koks var plaisāt. Pēc tam precīzi vidū piestipriniet korpusa slēdzeni priekšpusē.
Koka izgatavošana

Visbiežāk šādas slēdzenes tiek montētas uz naglām, kuras tiek pārdotas komplektā. Nagus var āmurēt ar nelielu āmuru. Tas būs arī praktiski, ja iekšpusē ievietosit aizbāzni, kas augšējo vāku saglabās vajadzīgajā režīmā.
Koka izgatavošana

Pateicoties ierobežotājiem, augšējais pārsegs pārāk daudz neapgāzīsies, un tajā pašā laikā tas nesitīs ar pirkstiem.
Tagad jūs varat pāriet uz auduma iekšējo apdari. Šajā gadījumā kā materiālu labāk ir izmantot samtu vai velūrs. Jūs varat izvēlēties auduma krāsu pēc savas gaumes. Izmēriet putu gabalus, lai tos pielīmētu korpusa apakšpusē un augšpusē.
Koka izgatavošana

Pēc tam pārklājiet putas ar audumu, iesaiņojot to zem putām. Jūs varat līmēt audumu putām ar Dragon līmes palīdzību.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Tādējādi gan apakšējā, gan augšējā virsma būs mīksta, pateicoties kurai viņi varēs noturēt flautu, un tai tā būs sava veida aizsardzība pret triecieniem un bojājumiem.
Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Koka izgatavošana

Tātad, saskaņā ar šo modeli, jūs varat izgatavot iepakojumu gandrīz jebkurai precei. Šādā gadījumā jebkura lieta izskatīsies dārga un prestiža.
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām