DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonai
Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonas līdakai

Pieredzējušu spiningotāju spēlētāju kastes slēpj daudzus noslēpumus. Varbūt galvenais ir āķīga ēsma. Tie, kuriem priekšroku dod plusi rezervuāros, kuriem viņi īpaši "tic". Vobleri, vērpēji, "riepas" - katram ir savi favorīti. Tie tiek izvēlēti eksperimentāli, veiksmīgas un ne pārāk makšķerēšanas gadiem, dažreiz nejauši.
Manā kastē ir arī līdaku un laktas "favorīti" - sakosti, līdzenas, bet stabili ienes zivis. Ne visi vērpšanas fani dažādu iemeslu dēļ ir gatavi publiskot savus “darba zirgus”, taču es tajā neredzu problēmu. Es priecāšos, ja jūsu nozveja pēc raksta lasīšanas kļūs lielāka.

Vecais vectēvs baubles


Viņa desmit gadus bez uzmanības kritusi zem šķūņa nojumes. No brīža, kad nomira iepriekšējais mājas īpašnieks, uz kuru es pārcēlos. Pēc kaimiņu teiktā, vectēvs mīlēja makšķerēt. Es to nejauši paklupa, tīrījot pagalmu no dažādām gružiem. Sarūsējis, plāns, primitīvas formas, ar neasu tee, pēc tam man tas šķita pilnīgi bezcerīgs. Es gandrīz to iemetu miskastē, bet kaut kas pēdējā brīdī apstājās. Makšķerēšanas nojauta? Vai dabiska zinātkāre? Varbūt. Tā bauči "apmetās" manas makšķerēšanas kastes tālākajā nodalījumā.
Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonas līdakai

Un tad vienreiz, nākamajā ēsmas “revīzijā”, es nolēmu ienākt prātā vienkāršo dzelzs gabalu. Vispirms viņš no tā ar smalku slīpējošu papīru noņēma rūsas kārtu, pēc tam ar zobu pastu un suku notīrīja virsmu līdz matētam spīdumam, aprīkoja to ar jauniem tinumu gredzeniem un asu trīskāršu āķi. Viņš uzvilka sarkanu kambriku uz tee. Karote ir mainījusies. Tagad atlika to pārbaudīt dīķī.
Kāds bija mans pārsteigums, kad pirmās makšķerēšanas laikā mežģīni “apēda” septiņas līdakas! Tā vieglais svars (10 g) un slaucamā spēle, kas nav raksturīga “oscilatoram” - ļodzās no vienas puses uz otru zem pašas virsmas, bija lieliski piemērota zvejai seklos apgabalos ar brikšņiem. Viņa praktiski neķeras pie zāles, lai gan elektroinstalāciju veicu lēni (vienveidīgi).
Un tas nebija nejaušs trieciens mērķī: es vienmērīgi paņemu līdaku uz vērpšanas, gandrīz uz katra sava veida sudraba ar vērpšanas stieni. Paldies vectēvam, ļaujiet zemei ​​atpūsties mierā!

Silikona ēsma


Čelbas upē, kur es visbiežāk zvejoju, līdakas nozvejo galvenokārt seklā dziļumā (1–2 m), niedru vai aļģu tuvumā. Diemžēl pēdējo desmit gadu laikā upe ir kļuvusi sekla un stipri aizaugusi. “Dzelzi” jūs netērēsit visur un ne vienmēr. Es to parasti noķeru agrā pavasarī un vēlā rudenī, kad zāle ir apakšā vai vietās, kur to atļauj dziļums (kanāla bedrēs). Pārauguša sekla ūdens apstākļos silikona ēsmas palīdz.
Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonas līdakai

Pasīvai līdakai izmantoju nenoslogotu lielu silikonu. Es aprīkoju vibro asti ar dubultā āķi ar garu apakšdelmu. Gumijas svars ir pietiekams 25-30 metru liešanai. Makšķerējot no laivas, vairāk nav nepieciešams. Elektroinstalāciju lieku uzsvērt lēni, nevienmērīgi: paraustīt ar vērpšanas galu - pauze - attīt. Dažreiz es strādāju ar vienu spoli, animējot ēsmu ar asiem, dažāda garuma roktura pagriezieniem.
Galvenā neizkrautā silikona priekšrocība ir tā dabiskā spēlei. Pēc izšļakstīšanās vibrotails lēnām nogrimst, atgādinot slimo zivju plēsoņu. Spoles pagrieziens - un tas atdzīvojas, impulss ar virsotni - dreb, mēģina peldēt. Kāds "zobains" atsakās no viegla laupījuma?
Vairāk nekā 2 metru dziļumā es uzstādu mazākas silikona ēsmas uz vieglas (3-4 gramu) džiga galviņas.Tas ļauj palielināt elektroinstalācijas ātrumu un ātrāk “izlauzties” no bedres. Aktīvās līdakas labprāt ēd šādu "gumiju", un ne tikai to, bet arī zandartu un asari. Es pielieku vadu gan vienveidīgai, gan klasiskai pakāpienam (ja apakšdaļa ir bez zāles).

Vobleri Malasa - krāsošana ir viss


Universālās virsmas lures ar dziļumu 10 cm. Laba muša: liešanas attāluma ziņā tie nav zemāki par “oscilatoru” vidējo svaru. Viņi spēlē pievilcīgi: viņi gandrīz gandrīz spēj "nogāzt" 120 grādus. Ideāli piemērots seklajās grīvās un mazās upēs. Viņi strādā no pavasara līdz vēlam rudenim līdakas un asari. Vasarā plēsējs labāk reaģē uz skābām krāsām (dzeltenīgi zaļu gammu), rudenī - dod priekšroku dabiskām nokrāsām.
Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonas līdakai

Malāsa parasti animējas trīs veidos:
1. Vienmērīgi - pagriežot spoli ar vidēju ātrumu.
2. "Čūska" - vulkāna zigzaga vadi, kas staigā ar suni (laktas katlos).
3. Savērpšana ar vērpšanas stieņa galu. Ja jūs norādāt virsotni uz augšu, voblers uzvedas kā popper. Makšķerēšana uz virsmas ir īpaši iespaidīga - plēsējs iziet, sveces, šļakatu jūra.
Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonas līdakai

Atklāti sakot, es uzreiz ar “malas” nedraudzējos. Manā pieticīgajā lūru kolekcijā pieci dažādu krāsu vobleri (budžeta viltojumi Kosadaka) gulēja nederīgā svarā, dažreiz tie bija sakodiena līdakas, taču pēc būtības tie bija nejauši. Situācija mainījās pēc neaizmirstamas makšķerēšanas Gorkijas grīvā, kur mans draugs Ivans mani ievilka jūlija sākumā.
Divās divās stundās mēs nozvejojām 28 līdakas (0,5–2,5 kg) un no piecdesmit testa laktiem (200–400 g). Gandrīz katrā pastā ienesa zivis. Līdakas no voblera “iznāca” no dažādām pusēm, laktas pavadīja viņu paciņās līdz laivai. Vairākas reizes uz teiem parādījās uzreiz divi “svītraini”. Tā bija makšķerēšana! Pēc viņas es ticēju "malas".
Un pats svarīgākais: strādāja tikai dzeltenīgi zaļi vilinājumi ar melniem punktiem sānos (skat. Fotoattēlu), plēsoņas nereaģēja uz citām krāsu kombinācijām.
Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonas līdakai

Mana vasaras līdaku izlase 2018. gada sezonas līdakai

Tātad, dārgie vērpšanas cienītāji, es jums iepazīstināju ar 2018. gada sezonas vasaras favorītiem. Ja zvejojat seklā ūdenī, dodieties uz Krasnodaras teritorijas grīvām, izmēģiniet tos praksē. Es domāju, ka viņi neizdosies. Veiksmi un veiksmi dīķos!
Komentāri (3)
 1. Edvards
  #1 Edvards Viesi 2018. gada 26. jūlijs plkst. 8:26
  0
  Brauc uz Aldanu! Izurbju divus caurumus tērauda karotē un noķēru Taimenu par saldu dvēseli!
 2. Gregorijs
  #2 Gregorijs Viesi 2018. gada 31. augusts 09:50
  0
  Vai esat pārliecināts, ka šī ir Malasa kopija no Kosadakas? Paldies
  1. Jevgeņijs Nikolajevičs Kutsenko
   #3 Jevgeņijs Nikolajevičs Kutsenko Viesi 2018. gada 7. septembris 23:29
   0
   Kosadaka vai ne, nav tik svarīga. Galvenais - zivīm patīk, un tas ir fakts.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām