DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Mājas dārzs
Mājas dārzs

Svaigi garšaugi nodrošina vairāk ieguvumu veselībai nekā žāvētas garšvielas. Lielākā daļa augu nav kaprīzi. Tos var audzēt mājās, tas palīdzēs ģimenei nodrošināt dabiskos vitamīnus visa gada garumā. Padarīt piekārtu statīvu augiem nepavisam nav grūti ar improvizētu instrumentu palīdzību.
Mājas dārzs

Materiālu izvēle


Plauktiem nepieciešami dabīgi dēļi. Izmantot presētu koku nav jēgas, jo augi periodiski būs jādzer. Masīvkoka dēļu augstajai higroskopiskumam ir neliels trūkums, ja pirms stādu uzstādīšanas dēli tiek apstrādāti ar pretsēnīšu impregnēšanu, kas samazina ūdens absorbcijas līmeni šķiedrās.
Darbam visrentablāk ir ņemt skujkoku koksni. Darbam vispiemērotākais koku tips ir bērzs. Šāds dēlis var plaisāt urbšanas laikā, un darbības laikā telpā, kur bieži mainās mitrums un gaisa temperatūra, šis materiāls ir vairāk pakļauts deformācijai.
Lai savienotu plauktus, jums būs nepieciešama neilona virve. Viņa kalpos ilgāk nekā pārējās sugas, strādāt ar viņu ir vienkārši. Ja istabas stils to prasa, varat izmantot kaņepju virvi. Tās galvenais trūkums ir tāds, ka tajā iesūkušās smakas uz visiem laikiem apmetas virtuvē.
Kā balstiekārtas vislabāk ir izvēlēties ieskrūvējamus montāžas un dekoratīvos āķus. Tos pārdod ar dībeļiem. Ņemot vērā periodiskas plauktu kopšanas nepieciešamību, ko vislabāk veikt ārpus virtuves, papildus āķiem var izmantot arī 2 monolītus nerūsējošā tērauda gredzenus. Plastmasa nav piemērota struktūras smaguma dēļ!

Darba gaita


Izvēloties sienu, uz kuru minimālais dienas laiks ir pakļauts tiešiem saules stariem. Mēs atkāpjamies no iekrāsotā stūra, izmērām platību, kuru aizņems plaukti. Tas būs nepieciešamais piekārto bagāžnieka galveno elementu garums. Pēc sienas augšējā plaukta malu punktu iezīmēšanas, viegli ievilkot 5 cm uz iekšu, izdariet piezīmes un novietojiet vienādu 30-35 cm attālumu no tām. Šī būs urbšanas vieta āķu uzstādīšanai, kas notur konstrukcijas svaru.
Uzmanību! Āķiem jābūt ne plānākiem par 8 mm, ar dībeli ieskrūvētās daļas garumam jābūt vismaz 8 cm. Jo masīvāki plaukti un jo vairāk podos ir augsne, jo izturīgāki ir stiprinājumi.
Attālumu starp plauktiem nosaka maksimālais iespējamais augu augstums ar pielaidi 10-15 cm .To platums ir atkarīgs no izvēlētā podi diametra, kuram jums ir jāizgriež caurumi. Attālumam no malas un sienas līdz caurumam nevajadzētu būt mazākam par 3 cm.
Rīki, kurus nevar iztikt bez:
  • urbis;
  • urbt "spalvu" ar diametru 12 mm (koka);
  • urbjmašīna betonam diametrā, kas piemērota dībeļiem, kas uzstādīti sienā zem āķiem;
  • elektriskā finierzāģis ar lāzera rādītāju;
  • ēvele;
  • slīpēšanas mašīna vai smilšpapīrs ar vairākām abrazīvu graudu frakcijām.

Darba sākums sākas ar koksnes apstrādi ar ēveli un slīpēšanas mašīnu. Ārējiem stūriem jābūt noapaļotiem un slīpētiem. Visās 4 pusēs zem auklas ir urbti caurumi. Attālums no tāfeles malām ir vienāds - 2,5-3 cm, pat ja statīvs ir izgatavots slaida formā. Šajā gadījumā ir iespējams, ka apakšējais elements no augšējā var atšķirties par ceturtdaļu no garuma.
Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Iepriekš sagatavoti priekšmeti ir jāmarķē zem podi. Vēlams, lai attālums starp tiem būtu 10-15 cm, tāpēc augi saņems pietiekamu gaismas daudzumu. Pēc tam, kad ir uzzīmēti apļi, apļa iekšpusē ir jāizurbj caurums, lai tajā varētu ievietot finierzāģi.Pēc apļa līnijas griezuma jums stendos ir rūpīgi jāizgriež caurumi, jāapstrādā ar smilšpapīru (pirmais lielais un pēdējā posmā ar nulli).
Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Sagatavotos koka elementus piestiprina kopā ar neilona auklām (2 katrā pusē), izmantojot tilpuma mezglus, kas ir lielāki par caurumiem. Lai nodrošinātu lielāku uzticamību, tajās var adīt papildu koka vai plastmasas dekoratīvos elementus. Tātad plauktu un podiņu svara ietekmē mezgls nekļūs kritiski mazs.
Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Stingrai fiksēšanai mezgli tiek piesaistīti gan zem plaukta, gan virs tā. Šī opcija prasa vairāk pūļu, pielāgojot elementu horizontālo stāvokli. Izvēlēto plauktu nostiprināšanas soli nosaka segmenti starp mezgliem auklas daļā, kas atrodas netālu no sienas. Ārējā daļa būs nedaudz garāka, ko nosaka augšējā elementa platums. Augšējais plaukts ir piestiprināts tieši pie āķiem, pēc tam to var noņemt, un apakšējo - piestiprināt, izmantojot lineālu.
Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Mājas dārzs

Pakarinot plauktus pie āķiem, atliek tikai ievietot podos ar iedobēs iestādītos garšvielu stādus, lai virtuves interjeru papildinātu ar dienasgaismas spuldzēm, jo ​​ziemas sezonā augiem ļoti trūks.
Mājas dārzs

Mājas dārzs

Noskatieties video


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām