DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Peldošie plaukti
Peldošie plaukti

Reiz manai sievai bija nepieciešami plaukti apvienotajā vannas istabā. Man nepatika veikalos piedāvātie plastmasas un metāla izstrādājumi, tāpēc es nolēmu dārdēt manos garāžas piederumos. Man patika daži koka gabali, kas bija diezgan noderīgi vienkāršam darbam. Materiāls bija labi izžuvis un pietiekami izturīgs nesošās konstrukcijas ražošanai. Nedaudz atjautības un iztēles, labs rīks un galdniecības darbiem pazīstamas rokas - viss, kas bija nepieciešams pieprasījuma izpildei.

Plauktu izgatavošana


Peldošie plaukti

Peldošie plaukti

Pēc manas idejas, tas bija vajadzīgs kaut kā šauri doba kaste, kas bija nepieciešama, lai droši piestiprinātu pie betona sienas. Lai to izdarītu, es paņēmu divus identiskus dēļus kastes sāniem, kuriem vajadzēja būt plaukta augšējās un apakšējās virsmas lomai. Es ievietoju divus stieņus sānos, un no gala es aizvēru struktūru ar piemērotu sliedi.
Peldošie plaukti

Tad bija nepieciešams uzticams stiprinājums pie sienas. Lai to izdarītu, nāca klajā garš bloks, kas bija jāpiestiprina pie sienas. Uz šo daļu pieskrūvēju četrus stieņus, kas spēlēja mazu konsīleri. Lai nūjas nesadalījās, es tajās pašvītņojošām skrūvēm izurbu virzošos caurumus.

Sienas stiprinājuma uzstādīšana


Peldošie plaukti

Peldošie plaukti

Nākamajam posmam bija nepieciešams perforētājs ar urbi betonam un skrūvgriezi. Es izgatavoju marķējumus uz sienas, lai urbtu caurumus dībeļiem. Vispirms es urbēju vadotnes, lai rīks nepārvietotos uz sāniem. Nostiprinājis vienu no sāniem, es izmantoju līmeni, lai pārliecinātos, ka otrā puļķa caurums tiks urbts precīzi pareizajā vietā. Svarīgi! Dībelis ir jāsavieno pārī ar skrūvi, un urbja diametrs ir tāds, lai plastmasa pēc viegla āmura sitiena nonāk caurumā cieši ar malām. Neaizmirstiet par urbuma dziļumu, kam vajadzētu būt pāris milimetru dziļāk nekā puļķa garums.
Plauktu uzstādīšana
Peldošie plaukti

Atliek uzvilkt šo garo plānu kasti uz stiprinājuma struktūras. Plaukts jāuzstāda pietiekami stingri, bet bez pārmērīga spēka. Kad konstrukcija ar grūtībām iederas uz rāmja, uzmanīgi pagrieziet konsoli un horizontālo joslu ar slīpējošu lupatu vai failu. Ja iespējams, to ir atļauts izdarīt ar kastes iekšējo virsmu. Ja kāda no pultīm ir pārāk gara, jums būs jānoņem pārpalikums, un, kad sienas vannas istabā ir diezgan vienmērīgas, plaukta mala ar to ļoti cieši pieguļ. Lai paslēptu apdares naglu galviņas, kuras tika izmantotas galveno dēļu un citu detaļu nostiprināšanai, es izmantoju speciālu līmi kokam, sajaucot to ar smalkiem koka putekļiem. Tāpēc es izgatavoju divus plauktus un novietoju tos vienu virs otra. Iepriekš ar sievu un es apspriedām attālumu starp plauktiem, lai tas izrādītos optimāls. Atliek pieskrūvēt apakšējo plauktu pie apakšējā stiprinājuma, bet augšējo - uz augšu, lai pašvītņojošās cepures nebūtu redzamas. Tā rezultātā plauktu izmēri izrādījās tieši vienādi, un izvietojums bija simetrisks.

Apdares pieskārieni


Peldošie plaukti

Peldošie plaukti

Pirms plauktu uzstādīšanas es tos apstrādāju ar smilšpapīru un pēc tam tos pulēju ar īpašu kompozīciju, kuras pamatā ir bišu vasks. Tas izstrādājumiem piešķīra dabiskāko izskatu.Palika mazas koka atliekas, tāpēc, izmantojot L formas kronšteinus, es piestiprināju vienu gabalu virs tualetes papīra turētāja, lai tas nejauši neattīstītos.
Minimālais laika un materiālu iztērēšana - un tika iegūts diezgan pieņemams rezultāts. Protams, ne šedevrs, bet es noteikti zinu, ka mana sieva bija apmierināta.
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām