DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Filcēta rotaļlieta
Filcētas plombas un mazuļi, oriģinālas filca krelles un auskari - to visu un vēl daudz ko citu var izveidot ar savām rokām, ja apgūstat vieglo filcēšanas tehnoloģiju.
Vilnas filcēšanai nav nepieciešami ne sarežģīti instrumenti, ne liela darba virsma. Viss, kas nepieciešams, ir savērpta vilna, speciālas adatas filcēšanai, sintētiskais ziemcietējs un bieza putu sūklis.


Specializētajos veikalos tiek pārdota jebkuras krāsas vilna. Ja mēs vēlamies izgatavot sarkanu vāveri, kā attēlā, mums ir vajadzīga terakota, sarkana un melna.
Filcējošie vilnas izstrādājumi ir diezgan dārgi, tāpēc visbiežāk tie ir izgatavoti no sintētiska ziemojoša materiāla, un tikai virsma ir pārklāta ar vilnu. Izejmateriāla tilpumam vajadzētu būt apmēram par trešdaļu lielākam nekā topošajai rotaļlietai, jo, filcējot, tā samazinās.
Tātad, mēs izgatavojam vāveri. Paņemiet sintētiskā ziemojošā materiāla gabalu un nedaudz šķērsiniet to ar lielu adatu (Nr. 70 - 90). Filca adatas ir ļoti asas, tāpēc nekādā gadījumā nevajadzētu caurdurt materiālu pēc svara! Tieši tam jums ir nepieciešams biezs sūklis, piemēram, automašīnu mazgāšanai. Mēs uzliekam tam sintētisko ziemotāju un caurduram to ar adatu, turot to perpendikulāri, lai nesadalītos. Pakāpeniski šajā ietekmē šķiedras nokrīt.
Lai vāvere būtu krāsaina, mēs pārklājam ķermeni ar maziem plānslāņa vilnas gabaliņiem, izklājot tos perpendikulāri viens otram. Kad sintētiskais ziemojošais līdzeklis vairs nav redzams caur vilnu, mēs atkal sākam mirgot ar lielu adatu. Pēc tam, kad šķiedras vairs neatdalās viena no otras, jums virsma jāizlīdzina ar adatu Nr. 45-50.
Tālāk mēs uzzīmējam šķērsenisko padziļinājumu vietā, kur mēs vēlamies atdalīt galvu un ķermeni. Ar lielu adatu mēs izveidojam punkcijas vienā rindā. Šajā gadījumā jūs varat nedaudz saliekt kaklu, iestatot vēlamo purna slīpuma leņķi.
Ausīm jums jāņem divas identiskas vilnas šķipsnas. Atsevišķi salieciet uz pusēm un, turot galu, nometiet apli. Pēc tam pa vidu grilējiet, lai izlietne iegūtu izliektu formu. Ķepas un aste ir izgatavotas apmēram vienādas, bet ne apaļas, bet veltņa formā. Katras daļas beigās paliek savienojošā šķipsna. Pūka to un filtrē ķermenim.
Mēs veicam padziļināšanu tajās vietās, kur nepieciešams norādīt purna un ķermeņa formu. Vēders un vaigi papildus jāārstē ar sarkanu, kā arī melnās vilnas acis un deguns ir sakrauti un piestiprināti pie sejas.


Tas ir viss, mūsu rotaļlieta ir gatava! Šāda vāvere var izrādīties 3-4 darba stundās. Un, ja jūs iegūstat pieredzi, varat mēģināt izveidot lielākas un sarežģītākas lietas, piemēram, šo milzīgo ezis ar mīkstajām adatām. Filcs uzņemsies jebkuru formu, kas tikai stāsta par fantāziju!


Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām