DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » Kūpināta salaka mājās
Kūpināta salaka ir lielisks atradums tiem, kas mīl zivis. Daudzi sacīs, ka ar šādu sīkumu nav vērts uztraukties. Nemēģiniet steigties izdarīt secinājumus, jo rezultāts būs pārsteidzošs, iespaidīgs. Izrādās dabīgs produkts ar pārsteidzošu garšu. Un par cenu delikatese ir pieejama visiem. Un kāds prieks ir vērot zeltaino zivi, kas no kūpinātavas izstaro dievišķu smaku. Pārliecinošie argumenti ir bezgalīgi, tāpēc tiek piedāvāta arī recepte, kā mājās iegūt kūpinātas siļķes. Skatiet fotoattēlus, kas palīdzēs izprast karstā smēķēšanas procesu.
Kūpināta salaka mājās

Produktu saraksts


Gatavojoties smēķēšanai mājās, jums jāiegādājas:
  • 1 kg siļķu;
  • 2 ēd.k. l sāļi;
  • iecienītākās garšvielas.

Kūpināta salaka mājās

Kā pagatavot kūpinātu siļķi: instrukcijas un soli pa solim fotoattēli


Vispirms jums jādara dažas zivis. Maz ticams, ka kāds to noķers. Ceru uz mūsu zivju veikaliem. Tiek ierosināts izvēlēties atdzesētu produktu, lai gan to nav viegli iegādāties. Piemērota ir arī saldēta siļķe. Tomēr tas būs dabiski dabiski jāatkausē. Ļaujiet tai nostāvēties pāris stundas gaisā. Ja vēlaties to patiešām ātri, ir atļauts to nolaist ūdenī, tāpat kā fotoattēlā.
Kūpināta salaka mājās

Liemeņi noteikti jānotīra. Pašu slinkums vienmēr kaitē, tāpēc jums nevajag sevi mierināt ar ilūzijām, ko tas darīs ar iekšām. Joprojām ir daudz patīkamāk ēst kūpinātas siļķes, kad tās iepriekš ir izķidātas. Astes un spuras nav apgrieztas, tāpēc liemeņa integritāte tiks saglabāta.
Kūpināta salaka mājās

Zivis ir rūpīgi jānomazgā. Ūdens pakāpeniski izgaismojas, un pēc tam kļūst caurspīdīgs.
Kūpināta salaka mājās

Ir pienācis laiks doties uz marinējumu. Par 1 kg siļķu būs nepieciešami 1-2 ēd.k. l sāls. Garšvielas nekavējoties ielej bļodā. Tad jums ir nepieciešams rūpīgi velmēt zivis sāls un piparu masā. Saskaņā ar recepti atstājiet zivis sālīt apmēram 2,5-3 stundas.
Kūpināta salaka mājās

Pēc norādītā laika ieteicams to vēlreiz mazgāt. Tas noņem lieko sāli. Kamēr kūpinātava vārīs, zivis var likt nožūt.
Kūpināta salaka mājās

Daudzi piedāvā kūpinātas siļķes mājās cepeškrāsnī vai pannā. Var būt iespējams, taču daudz praktiskāk šo procedūru veikt mājas kūpinātavā, kas uzstādīta valstī vai lauku mājas pagalmā. Salokāmās ierīces ir ērti lietot pat piknikos. Kastes apakšā ielej koksnes skaidu slāni. Konkrētā gadījumā tika izmantots alkšņa koks, kaut arī masīva, kas iegūta no jebkuras cietkoksnes, ir piemērota.
Kūpināta salaka mājās

Sagatavota, nedaudz žāvēta zivs tiek izklāta uz stiepļu statīva. Siļķes tauki karstā kūpināšanas laikā gandrīz neizdalās, bet tomēr labāk ir uzstādīt paliktņus zem stiepļu plaukta vai izklāt folijas gabalu.
Kūpināta salaka mājās

Atliek cieši aizvērt kārbu un mest malku no apakšas, lai pastāvīgi radītu dūmus. Karsti kūpināts salami ilgst apmēram 40-50 minūtes. Pēc pusstundas vārīšanas ieteicams aplūkot ādas krāsu. Ja tas ir kļuvis zeltains, jūs varat saņemt kūpinātu delikatesi.
Kūpināta salaka mājās

Karsti kūpinātu siļķi var ēst uzreiz, tiklīdz tā ir izņemta no grila. Tomēr otrajā dienā viņas gaume kļūst vēl intensīvāka, smalkāka. Izmēģiniet to, eksperimentējiet! Recepte ir vienkārša, bet jūra jautra! Bon apetīti!
Kūpināta salaka mājās
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām