DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Automātiska dzesētāja ātruma kontrole
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole

Dzesēšanas ventilatori tagad atrodas daudzās mājsaimniecības ierīcēs neatkarīgi no tā, vai tie ir datori, mūzikas centri, mājas kinozāles. Viņi ir labi, viņi tiek galā ar savu uzdevumu, atdzesē sildelementus, bet tajā pašā laikā tie izstaro sirdi plosošu un ļoti kaitinošu troksni. Tas ir īpaši svarīgi mūzikas centros un mājas kinozālēs, jo ventilatora troksnis var traucēt iecienītās mūzikas baudīšanu. Ražotāji bieži saglabā un pieslēdz dzesēšanas ventilatorus tieši barošanas avotam, no kura tie vienmēr griežas ar maksimālo ātrumu neatkarīgi no tā, vai dzesēšana šobrīd ir nepieciešama vai nē. Šo problēmu var atrisināt pavisam vienkārši - izveidot savu automātisko dzesētāja ātruma kontrolieri. Viņš uzraudzīs radiatora temperatūru un tikai nepieciešamības gadījumā ieslēgs dzesēšanu, un, ja temperatūra turpina paaugstināties, regulators maksimāli palielinās dzesētāja ātrumu. Papildus trokšņu samazināšanai šāda ierīce ievērojami palielinās paša ventilatora kalpošanas laiku. Varat arī to izmantot, piemēram, veidojot pašizveidotus jaudīgus pastiprinātājus, barošanas avotus vai citas elektroniskas ierīces.

Shēma


Automātiska dzesētāja ātruma kontrole

Ķēde ir ārkārtīgi vienkārša, tajā ir tikai divi tranzistori, rezistoru pāri un termistors, taču, neskatoties uz to, tā darbojas lieliski. M1 diagrammā ir ventilators, kura ātrumu regulēs. Ķēde ir paredzēta standarta dzesētāju izmantošanai 12 voltu spriegumam. VT1 ir mazjaudas n-p-n tranzistors, piemēram, KT3102B, BC547B, KT315B. Šeit ir vēlams izmantot tranzistorus ar 300 vai lielāku ieguvumu. VT2 ir jaudīgs n-p-n tranzistors, tas ir tas, kurš ieslēdz ventilatoru. Jūs varat izmantot lētus vietējos KT819, KT829, atkal ieteicams izvēlēties tranzistoru ar lielu ieguvumu. R1 ir termistors (saukts arī par termistoru), galvenā ķēde ķēdē. Tas maina savu pretestību atkarībā no temperatūras. Šeit ir piemērots jebkurš NTC termistors, kura pretestība ir 10-200 kOhm, piemēram, vietējais MMT-4. Noskaņošanas rezistora R2 vērtība ir atkarīga no termistora izvēles, tai vajadzētu būt 1,5 - 2 reizes vairāk. Šis rezistors nosaka ventilatora aktivizēšanas slieksni.
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole

Kontrolieru izgatavošana


Ķēdi var viegli salikt, uzstādot eņģes, vai arī jūs varat izgatavot iespiedshēmas plati, kā es to izdarīju. Lai savienotu strāvas vadus un pašu ventilatoru, uz tāfeles tiek nodrošināti spaiļu paneļi, un termistors tiek parādīts uz vadu pāra un piestiprināts pie radiatora. Lai iegūtu lielāku siltuma vadītspēju, jums tas jāpiestiprina, izmantojot termisko smērvielu. Dēlis ir izgatavots ar LUT metodi, zemāk ir dažas procesa fotogrāfijas.
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole

Lejupielādēt dēli:
[2,09 Kb] (lejupielādes: 642)

Pēc dēļa izgatavošanas detaļas tajā parasti tiek aizzīmogotas, kā parasti, vispirms mazas, pēc tam lielas. Lai pareizi pielodētu, ir vērts pievērst uzmanību tranzistoru vadiem. Pēc montāžas pabeigšanas shēmas plate ir jānomazgā no plūsmas atlikumiem, jānovieto sliedes un jāpārliecinās, ka uzstādīšana ir pareiza.
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole
Automātiska dzesētāja ātruma kontrole

Pielāgošana


Tagad jūs varat savienot ventilatoru pie tāfeles un uzmanīgi pielietot jaudu, iestatot tuning rezistoru minimālajā pozīcijā (VT1 pamatne tiek pievilkta uz zemes). Ventilators nedrīkst griezties. Pēc tam, lēnām pagriežot R2, jums jāatrod brīdis, kad ventilators sāk nedaudz griezties ar minimālo ātrumu, un pagrieziet trimeri tikai nedaudz atpakaļ, lai tas pārstātu griezties.Tagad jūs varat pārbaudīt regulatora darbību - vienkārši uzlieciet pirkstu uz termistoru un ventilators sāks atkal griezties. Tādējādi, kad radiatora temperatūra ir vienāda ar istabas temperatūru, ventilators neizgriežas, bet, ja tas pat nedaudz paaugstināsies, tas nekavējoties sāks atdzist.
Komentāri (6)
 1. Stepans
  #1 Stepans Viesi 2018. gada 18. jūnijs 18:36
  0
  Paldies
 2. konstantīns
  #2 konstantīns Viesi 2018. gada 14. septembris 10:36
  0
  un kāpēc kondensatori nav norādīti diagrammā, bet uz tāfeles ir ... un to vērtējumi
  1. Maksims
   #3 Maksims Viesi 2018. gada 30. septembris 15:41
   0
   16v 10mF
   1. Danila Voropajeva
    #4 Danila Voropajeva Apmeklētāji 2019. gada 20. februāris 11:36 plkst.
    0
    biedri, sakiet man, lūdzu, šīs ierīces darbības principu, kuram ir nepieciešams katrs no komponentiem. Tas ir ļoti nepieciešams. Paldies!
 3. Viesis Vlads
  #5 Viesis Vlads Viesi 2018. gada 15. oktobris 12:04
  1
  Un kāda ir oranžā kondensatora maksa?
 4. Viesis Andrejs
  #6 Viesis Andrejs Viesi 2018. gada 16. novembris 11:10
  2
  Lūdzu, norādiet pilnu visu detaļu sarakstu un pilnu ķēdi ar kondensatoriem.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām