DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Mini septiska tvertne dārzkopībai
Mini septiska tvertne dārzkopībai

Sakarā ar ļoti blīvo attīstību un ražas novākšanai paredzētās platības pieejamību notekūdeņu mašīna nespēs aizbraukt līdz katrai brīvdienu ciemata ēkai, un atkritumprodukti vienmēr kaut kur jāizved. Ar tualeti viss ir skaidrs: koka kajīte ar bedri zemāk. Bet kā ir ar atkritumiem, piemēram, ūdeni pēc mazgāšanas, roku mazgāšanas vai trauku mazgāšanas? Ielejot to dārzā, tas rada nepatīkamas sekas labībai, jo tajā ir ķīmiska viela no mazgāšanas līdzekļiem un pulveriem. Pat parastā zāle, izturīga pret visa veida piesārņojumu, kļūst dzeltena un no tās mirst. Ielešana tualetē arī nav izvēles iespēja. Tātad jums ir nepieciešams izrakt septisko tvertni!

Vajadzēs


 • Divu litru muca (metāla vai plastmasas).
 • Urbt
 • Jebkuri spēcīgi dēļi.
 • Nagi
 • Āmurs ar zāģa zāģi.
 • Lāpsta.
 • Kokogles bārbekjū (pāris lielu maisu).
 • Ruberoīds.
 • Septiskās tvertnes vāks (manā versijā tās ir durvis kopā ar priekšējo sienu no salauztas veļas mazgājamās mašīnas).

Mēs izgatavojam septisko tvertni


Septiskajai tvertnei būs caurspīdīgs dibens, lai nebūtu vajadzības to izsūknēt. Zeme ir lielisks dabiskais filtrs šķidrajiem atkritumiem ar nelielu un ne pārāk bīstamu ķīmisko saturu, piemēram, mazgāšanas līdzekļiem vai mazgāšanas līdzekļu šķīdumiem. Šī struktūra dabai nekādā veidā nekaitēs; gandrīz visa šī ķīmija tiks filtrēta oglēs un glabāta vienā vietā, neindējot apkārtējo zemi un nesabojājot jūsu ražu.
Mini septiska tvertne dārzkopībai

Tātad, starteriem, izmantojot urbi, mucas apakšā mēs urbsim vairāk caurumu ar apmēram desmit milimetru diametru. Ar frekvenci aptuveni divi caurumi uz kvadrātmetru decimetru. Jo vairāk, jo labāk. Ja muca ir plastmasa, tad jūs to varat vienkārši sadedzināt ar karstu stieni. Tagad laikietilpīgākā darba daļa ir cauruma rakšana. Bedre ir jāizrok desmit līdz piecpadsmit centimetrus dziļāk nekā muca, ņemot vērā oglekļa filtru. Pēc tam, kad bedre ir gatava, ielejiet sagatavotās ogles bedres apakšā.
Mini septiska tvertne dārzkopībai

Mini septiska tvertne dārzkopībai

Pirms to izdarīt, ieteicams to sadalīt mazākos gabalos. Mēs uzstādām mucu uz oglēm.
Mini septiska tvertne dārzkopībai

Mini septiska tvertne dārzkopībai

Mēs piepildām smiltis ar plaisām starp mucu un zemi, uzmanīgi tampējot to ar lāpstiņas kātu vai kaut ko tamlīdzīgu.
Mini septiska tvertne dārzkopībai

Tālāk no dēļiem jāveido rāmis, kas jāpieliek mucas augšpusē. Apšuviet rāmi ar dēli, pārklājiet to ar jumta materiālu un piestipriniet to ar skavotāju, atstājot caurumu segumam. Mēs piestiprināsim rāmi virs mucas pie dēļiem, kurus zemē iedzīs biezs, piesūcināts ar pretsēnīšu eļļas sastāvu.
Mini septiska tvertne dārzkopībai

Ja jums vai jūsu paziņām ir salauzta veļas mašīna, kas jums vēl nav jāpārveido par lūžņiem vai jānosūta atkritumu poligonā, izmantojiet skrūvgriezi, dzirnaviņas un drošības brilles, lai atdalītu priekšējo sienu ar durvīm no tā. Tas ir viegli - tur esošais metāls nav ļoti biezs. Nogrieziet visu lieko un izkļūst no tā, urbiet caurumus ap šīs sienas perimetru ar desmit centimetru soli un piespraudiet (vai pieskrūvējiet) to vāka vietā. Izrādīsies ļoti ērts dizains.
Mini septiska tvertne dārzkopībai

Nav smakas un, pats galvenais, neviens neuzkāps un neveiksies ar kāju. Tā kā nav šādu durvju, salieciet dēli. Vienā pusē pieskrūvējiet biezas gumijas sloksni, kas aizstās cilpas, un no otras - aizbīdni. Tas kopumā ir viss. Jūs to varat izmantot. Arī šāda septiska tvertne ir diezgan piemērota vannai vai dušai. Ar to pietiek vasaras sezonai. Un, lai izvairītos no septiskās tvertnes dibena kausēšanas, nelej tur neko, izņemot mazgāšanu, trauku mazgāšanu un citus šķidrus ķīmiskos atkritumus.
Komentāri (4)
 1. Styopa
  #1 Styopa Viesi 2018. gada 8. jūnijs 14:34 plkst.
  1
  Tātad, un pats galvenais, aizpildot, kā tas notiek? Kur ir notekcaurules neveiksme, kādā leņķī?
 2. Viņš ir
  #2 Viņš ir Viesi 2018. gada 27. jūnijs 11:31 plkst.
  0
  No mūsdienu prasību skatupunkta tualetēm un septiskajām tvertnēm. šāda septiska tvertne nedarbosies. - skaidrs pārkāpums.
  1. Viesis Igors
   #3 Viesis Igors Viesi 2018. gada 6. septembris 08:58
   0
   Teiks, ka zemnieki ciematā.
 3. Viesis Igors
  #4 Viesis Igors Viesi 2018. gada 6. septembris 08:51
  0
  Viņš no mājas izvelk spaini no izlietnes un izlej to caur šo lūku.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām