DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā
Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Polikarbonāts kā siltumnīcas materiāls neapšaubāmi ir visoptimālākais risinājums. Viegls, labi notur siltumu un ir salīdzinoši lēts. Jebkurā gadījumā lētāk nekā stikls. Bet polikarbonātam ir viens ievērojams un trekns mīnuss: tas ir ļoti trausls materiāls. To var viegli sabojāt, siltumnīcā novietojot lāpstu vai smalcinātāju. Vai arī tas var sabojāt kaut ko ārpusē, kā manā gadījumā; no koka nokrita sausa filiāle un izlauzās cauri polikarbonātam. Es diezgan viegli, ātri un bez lielām izmaksām izlaboju šo caurumu. Tā kā es jau biju veiksmīgi labojis reālo caurumu, pirms es nolēmu dalīties ar šo metodi, es sniegšu piemēru uz zīmēta marķiera.

Vajadzēs


 • Polikarbonāta gabals plāksterim.
 • Silikona santehnikas hermētiķis (labāk caurspīdīgs!)
 • Koka skrūves (4 gab.)
 • Phillips skrūvgriezis.
 • Pārrakstīšanas nazis.
 • Alkohols vai šķīdinātājs.

Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Slēdziet caurumu siltumnīcā


Tātad, mēs ņemam sagatavoto polipropilēna gabalu un ar kancelejas nazi mēs izgriezām kvadrātveida plāksteri ar apmēram trīs centimetru lielāku malu no urbuma malām.
Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Tālāk abas līmētās virsmas notīrām ar spirtu vai šķīdinātāju. Mēs nepārtraukti uzklājam santehnikas hermētiķi pa visu cauruma perimetru.
Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Mēs uzklājam plāksteri caurumam saskaņā ar polikarbonātā pieejamajām sloksnēm un siltumnīcas sienu un vienkārši pieskrūvējam to ar skrūvēm pie siltumnīcas sienas!
Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Skrūvju garumam nav lielas nozīmes, jo tad mēs tos atskrūvēsim. Tagad mēs gaidām laiku, kas norādīts uz santehnikas hermētiķa etiķetes pilnīgai sacietēšanai (mūsu gadījumā - līmēšanai). Pēc tam, kad hermētiķis ir cieši pielīpis plāksteri pie siltumnīcas sienas, uzklājiet hermētiķi savienojumam starp plāksteri un siltumnīcu ap visu plākstera perimetru, atskrūvējiet skrūves un atkal aizzīmogojiet caurumus no skrūvēm ar hermētiķi.
Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Kā ielāpēt caurumu polikarbonāta siltumnīcā

Tagad caur šo struktūru siltumnīcā neieplūdīs lietus, un rudenī vai agrā pavasarī dārgo siltumu neatstās. Ja caurumi ir mazi, līdz pieciem milimetriem, varat tos vienkārši pārklāt ar to pašu hermētiķi. Un ir arī iespējams sasmērēt savienojumus starp polipropilēna loksnēm, katrā ziņā no tā noteikti nebūs sliktāk. Kāpēc es nolēmu izmantot santehnikas hermētiķi, nevis kādu līmi? Tā kā santehnikas hermētiķis ir izgatavots un paredzēts izmantošanai agresīvā vidē, piemēram, notekūdeņos. Tātad vienkāršos, dabiskos apstākļos tas ne tikai lieliski izturēs slodzi, bet arī kalpos daudz ilgāk.
Komentāri (5)
 1. aleksandrs
  #1 aleksandrs Viesi 2018. gada 6. jūnijs 06:56
  9
  Es vienkārši pielīmēju skotu lentes gabalu. Tā ir otra lieta, un man nevajag neko urbt un gaidīt.
 2. Viesis Nikolajs
  #2 Viesis Nikolajs Viesi 2018. gada 6. jūnijs 08:02
  1
  Un tad mēs novērojam kristālu augšanu gar karbonāta šūnveida un pelējuma attīstību))
 3. Ibrahims
  #3 Ibrahims Viesi 2018. gada 6. jūnijs 11:33
  3
  Izgrieziet caurumu kvadrātā, ievietojiet tajā gabalu, kas sagriezts pēc izmēra, kas ir nedaudz mazāks par caurumu (pāris mm)
  mēs to līmējam ārpusē ar lenti, iekšpusē mēs aizpildām spraugas ar silikonu. Var noņemt to, kā var izžūt silikona lente.
 4. Viesis Andrejs
  #4 Viesis Andrejs Viesi 2018. gada 6. jūnijs 14:15
  0
  Tā kā jūs nemeklējat vienkāršus veidus, hermētiķa vietā izmēģiniet UV līmi. Un, ja tā ir mīlestība pret hermētiķiem, tad uztriepi caurspīdīgu Kafuter 705 vai kaut ko līdzīgu, bet noteikti ne santehniku.
 5. Viesis Nikolajs
  #5 Viesis Nikolajs Viesi 2018. gada 13. jūnijs 14:29
  5
  Es tikko nopirku speciālu līmlenti polikarbonāta labošanai un sagriezu to tik daudz, cik nepieciešams, un aizzīmogoju caurumu un aizmirsu par to. Šī īpašā līmlente nebaidās ne no ultravioletā starojuma, ne no ūdens, ne no augstas temperatūras. Trešais gads ir ielāps un vismaz tas.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām