DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » » »Koka dziļa dedzināšana
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Koka dedzināšana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā dekorēt un aizsargāt virsmu no vairākiem kaitīgiem efektiem. Kā pareizi veikt šādu operāciju mājās - soli pa solim ir aprakstīts rakstā.

Kurš izgudroja degošu malku?


Saskaņā ar vienu versiju tiek uzskatīts, ka japāņi bija pirmie, kas sadedzināja koksni. Tajā pašā laikā viņi, dīvainā kārtā, izmantoja šo tehnoloģiju, nevis uz saviem izstrādājumiem. Sākotnēji šādā veidā viņi ugunsgrēka laikā izglāba mežus no uguns. Apdegušā stumbra apakšējā daļa kļuva viegli uzliesmojoša un attiecīgi mazāk pakļauta ugunij.
Otra populārā leģenda ir arī no Japānas. Ja jūs ticat šai versijai, tad japāņi vienreiz pamanīja, ka pēc ugunsgrēka mežā izdegušie stumbri ilga ilgāk nekā tie, kas izturēja uguni. Īpaši viņi paši atzīmēja, ka sadedzināta koksne tik ātri nesapūšas, un kukaiņi to nemaz neasina.
Vēlāk šo tehnoloģiju, ko cilvēkiem pamudināja pati daba, sāka izmantot būvniecībā. Tātad pirms uzstādīšanas tika sadedzināts jumta dēlis, sienas sija, koka pāļi. Tas ēku padarīja izturīgāku, aizsargātu no kukaiņiem un daļēji arī no uguns.
Vēlāk kurināšanu sāka izmantot koka izstrādājumu dekorēšanai, jo īpaši mēbeļudarbojas ārpus telpām. Vienlaikus mērķis bija ne tikai aizsargāt materiālu no kaitīgās ietekmes, bet arī dot virsmai pievilcīgu izskatu.
Pastāv arī versija, ka vikingi sāka kurināt koksni jau ilgi pirms japāņiem. Viņi izmantoja šo tehnoloģiju, lai apstrādātu savus kuģus.

Sadedzinātās koksnes priekšrocības


Koka, kas apstrādāts ar atklātu uguni, priekšrocības ir šādas:
 • reprezentabls izskats;
 • nepievilcīgi kukaiņiem;
 • paaugstināta ugunsizturība;
 • sablīvēta virsma;
 • palielināta izturība;
 • uzlabota mitruma izturība;
 • nodilumizturība;
 • UV aizsardzība.

Turklāt zemas kvalitātes zāģmateriālu apdedzināšanas laikā tiek novērsti gandrīz visi defekti - tumšāka, zila traipa, gaiša puve. Apstrādātajam produktam nav nepieciešama arī ēvelēšana un smalcināšana.

Mājas tehnoloģija


Ikdienā zāģmateriālu kurināšana tiek izmantota visur. Šī tehnoloģija ļauj, neizmantojot traipus, tonerus un eļļas, pārvērst priedes par retu koku. Jo īpaši ar dziļu grauzdēšanu, kas ir aprakstīta šajā rakstā, visnelabvēlīgākā priede viegli pārvēršas venge (aug galvenokārt Āfrikā).
Īpaši noderīgi ir izmantot apdedzināšanu tādu izstrādājumu un konstrukciju ražošanā, kuras darbosies uz ielas. Tas var būt dārza mēbeles, žogs, lapene. Arī koka korpusa elementus bieži apstrādā ar uguni - oderi, vējstikli, terases, kāpņu balustrādes un tā tālāk.
Dedzinātas koka lādītes, dāvanu kārbas, rāmji, rievas un fotogrāfijas, dažādi paliktņi un lampas izskatīsies skaisti.

Kādu malku var sadedzināt?


Ne katru koku var pasargāt un izrotāt šādā veidā. Pirmkārt, tas attiecas uz augļu sugām, ozoliem, pelniem un alksni.Tomēr visbiežāk sastopamie zāģmateriāli ir lieliski sadedzināti - priede un Ziemassvētku eglīte. Ir iespējams arī ar uguni apstrādāt finiera un daudzslāņu saplāksni.
Apšaudei vislabāk ir izvēlēties materiālu, uz kura ir redzama florida struktūra. Apstrādes laikā skujkoks izdegsies un tiks noņemts, un cietās šķiedras izcelsies tumšākā krāsā. Tajā pašā laikā mezgli, zils traips, sēne un citi netikumi nav ugunsgrēka problēma.
Kurinot skujkoku, labāk ir ņemt žāvētu materiālu. Tas sadedzina daudz ātrāk, tajā ir mazāk darvas, kas vēlāk radīs noteiktas problēmas. Neapstrādātu koksni ir arī diezgan iespējams sadedzināt. Tomēr jāpatur prātā, ka šāda apstrāde daļēji aizsērē materiāla poras, un mitrums, kas paliks iekšpusē, izies daudz ilgāk, kas nav labi.

Ugunsgrēka rīki un materiāli


Galvenais rīks šajā biznesā ir gāzes deglis. Tikai atklāta uguns (gāzes plīts, ugunskurs utt.) Labi neiederas, un pat lielas virsmas dedzināšana nedarbosies. Nav vēlams arī izmantot gāzes pūtēju. Viņa, protams, lieliski sadedzina, bet no tās sprauslas var izlīst nesadegušās degvielas pilieni, atstājot uz koka spīdīgus plankumus. Kā alternatīvu varat mēģināt izmantot celtniecības matu žāvētāju. Bet ar to tiek pavadīts daudz laika, un dziļu šaušanu nav iespējams sasniegt.
Tam vispiemērotākais ir gāzes deglis. Tas maksā penss, ir droši lietojams, viegli kontrolējams un konfigurējams. Jūs pat varat tikt galā ar lētāko Ķīnas produkcijas variantu, kas kopā ar gāzes kannu maksās apmēram USD 5.
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Liela apjoma darbiem labāk ir iegādāties lielu gāzes degli, kas paredzēts bitumena jumta ieklāšanai.
Papildus virziena uguns avotam būs nepieciešams arī filcs. Ārkārtējos gadījumos jūs varat paņemt no virtuves veļas mazgājamo audumu, lai mazgātu traukus un izmantotu tā cietāku pusi.
Faktiski tas ir viss, kas jums nepieciešams.

Pakāpeniska malkas kurināšana. Tehnoloģijas nianses.


Dziļajai karsēšanai jāsākas ar virspusēju degļa iziešanu cauri materiālam. Šajā posmā jums vienmērīgi jāsasilda koksne, jāizdedzina ārā esošā kaudze un jāatver arī vietas, kur sveķi koncentrējas lielos daudzumos. Šīm jomām vēlāk būs jāpievērš īpaša uzmanība.
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Šādas vietas ir skaidri redzamas fotoattēlā. Parasti tie parādās uz mezgliem, un pēc pirmās caurlaides tie nav tumšāki, bet ir pārklāti ar vārošiem sveķiem. Tas ir viegli uzliesmojošs un var sabojāt visu rezultātu, tāpēc mezgli ir rūpīgi jāsasilda. Iesildīja, gaidīja, līdz vārās, tad atkal. Atkārtojiet, līdz vārīšanās apstājas.
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Kamēr sveķi vārās un šajās vietās koks atdziest, vienlaikus tiek veikts otrais posms - dziļa kurināšana. Uzdevums ir panākt, lai virsma gāzētu un nedaudz plaisātu. Zemāk esošajā fotoattēlā skaidri redzams, kā tas izskatās.
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Nākamais solis ir kvēpu virsmas tīrīšana. To var izdarīt vairākos veidos: izmantojot filcu, mīkstu suku vai speciālu sprauslu dzirnaviņām (suku suku). Vienīgais nosacījums visos gadījumos ir sodrēju noņemšana tikai koksnes šķiedru virzienā.
Šiem nolūkiem smilšpapīrs nav piemērots. Ieteicams to izmantot tikai koksnes kurināšanai virspusē. Šajā gadījumā ir jānoņem visas sadegušās mīkstās šķiedras, un smilšpapīrs bez skrāpējumiem nevar tikt galā ar šo uzdevumu.
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Starp citu, ja vēlaties, lai rezultāts būtu gaišāks nekā iepriekšminētajās fotogrāfijās, virsma ir jāmaina ilgāk. Bet, lai sasniegtu gaišākas nokrāsas, var tikai otu. Filcs "nokļūt" uz vieglu koku nedarbojas.
Daži meistari kvēpus mazgā ar ūdeni, kas principā dod labu rezultātu. Bet jāpatur prātā, ka sausa koksne, kas atrodas tiešā saskarē ar ūdeni, pati uzņems nelielu mitrumu, kas, savukārt, nākotnē var izraisīt deformācijas un citas problēmas. Paredzamāks rezultāts ir tikai sauss.
Pēc apdedzināšanas atliek tikai malku pārklāt ar aizsargājošu kompozīciju.Lai iegūtu zīdainu, blāvu virsmu, kas līdzīga tīram kokam, izmantojiet īpašas eļļas. Spīdīgu virsmu, kas mirdz zem saules stariem un dažādos skata leņķos no melnas līdz gaišai, iegūst pēc vairāku parasto koka laku slāņu uzklāšanas.
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana

Kopsavilkums


Kopumā vienkāršākās priedes rotāšana ar kurināšanu nav sarežģīta procedūra, kurai nepieciešama pieredze, dārgi instrumenti un kompozīcijas. Galvenais ir novērst ilgstošu koksnes dedzināšanu, sveķus pilnībā iztvaicēt, panākt plaisāšanu un kvēpu noņemšanu tikai šķiedru virzienā.
Dedzini pats - dziļa malkas kurināšana
Komentāri (1)
 1. L mju
  #1 L mju Viesi 2018. gada 4. jūnijs 17:15
  0
  Un arī aukla no padomju elektriskās plīts un pakāpiena transformators 16 - 12 v

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām