DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Vienkāršs elektroniskais taimeris
Vienkāršs elektroniskais taimeris

Līdz šim daži cilvēki smilšu pulksteni izmanto nelielu laika periodu uzskaitei. Vērojot smilšu graudu kustību šādā pulkstenī ir ļoti aizraujoši, taču tos ne vienmēr ir ērti izmantot. Tādēļ tos aizstāj ar elektronisko taimeri, kura shēma ir parādīta zemāk.

Taimera shēma


Vienkāršs elektroniskais taimeris

Tā pamatā ir plaši izplatītā lētā mikroshēma NE555. Darbības algoritms ir šāds - īsi nospiežot pogu S1, izejas spriegums OUT parādās vienāds ar ķēdes barošanas spriegumu un iedegas LED1. Pēc noteikta laika LED indikators nodziest, spriegums pie izejas kļūst vienāds ar nulli. Taimeri iestata apgriešanas rezistors R1, un tas var mainīties no nulles līdz 3-4 minūtēm. Ja ir nepieciešams palielināt maksimālo taimera kavēšanās laiku, tad jūs varat paaugstināt kondensatora C1 kapacitāti līdz 100 μF, tad tas būs aptuveni 10 minūtes. Kā tranzistoru T1 varat izmantot jebkuru bipolāru tranzistoru ar vidējas vai zemas jaudas struktūras n-p-n, piemēram, BC547, KT315, BD139. Kā poga S1 tiek izmantota jebkura poga aizvēršanai bez nostiprināšanas. Ķēdi darbina ar spriegumu 9 - 12 volti, strāvas patēriņš bez slodzes nepārsniedz 10 mA.
Vienkāršs elektroniskais taimeris

Taimera izgatavošana


Ķēde ir samontēta uz iespiedshēmas plates ar izmēru 35x65, raksts ir pievienots failam Sprint Layout programmai. Tūninga pretestību var uzstādīt tieši uz tāfeles vai arī to var izvadīt uz vadiem, un, izmantojot darba potenciometru, pielāgojiet darbības laiku. Strāvas un kravas vadu savienošanai uz tāfeles ir vietas skrūvju spaiļu blokiem. Dēlis tiek veikts ar LUT metodi, vairākas procesa fotogrāfijas:
Vienkāršs elektroniskais taimeris

Vienkāršs elektroniskais taimeris

Vienkāršs elektroniskais taimeris

Lejupielādēt dēli:
[2,75 Kb] (lejupielādes: 201)

Pēc visu detaļu lodēšanas, dēlis jāmazgā prom no plūsmas, blakus esošajām sliedēm vajadzētu zvana, lai izveidotu īssavienojumu. Samontētais taimeris nav jākonfigurē, atliek tikai iestatīt vēlamo darbības laiku un nospiest pogu. Jūs varat savienot releju ar OUT izvadi, un tādā gadījumā taimeris spēs kontrolēt jaudīgu slodzi. Uzstādot releju paralēli tā tinumam, tranzistora aizsardzībai jāuzstāda diode. Šāda taimera darbības joma ir ļoti plaša, un to ierobežo tikai lietotāja iztēle. Lai jums jauka uzbūve!
Vienkāršs elektroniskais taimeris

Vienkāršs elektroniskais taimeris

Vienkāršs elektroniskais taimeris
Komentāri (2)
 1. shteave
  #1 shteave Viesi 2018. gada 8. jūnijs 10:12
  1
  būtu labāk, ja ķēdes balstītos uz tranzistoriem, piemēram, KT361, KT315, tie ir universāli un kopš veciem laikiem atrodas jebkurā mājā, bet jums joprojām jāmeklē m \ ķēde
 2. MoDie
  #2 MoDie Viesi 2019. gada 28. maijā 19:40
  0
  Lejupielādētais fails netiek atvērts, izmantojot Sprint Layout

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām