DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Divvirzienu tembru bloks
Divjoslu toņu bloks

Daudzās mūsdienu audio sistēmās, neatkarīgi no tā, vai tas ir mūzikas centrs, mājas kinozāle vai pat telefona portatīvais skaļrunis, ir ekvalaizers vai, citiem vārdiem sakot, timbrāls bloks. Ar tās palīdzību jūs varat pielāgot signāla frekvences reakciju, t.i. mainīt signāla augstās vai zemās frekvences. Skaņas bloki pastāv aktīvi, parasti tiek veidoti uz mikroshēmām. Viņiem nepieciešama jauda, ​​bet tie nemazina signāla līmeni. Cits toņu bloku veids ir pasīvs, tie nedaudz vājina kopējo signāla līmeni, taču tiem nav nepieciešama jauda un signālā nav papildu kropļojumu. Tāpēc augstas kvalitātes skaņas iekārtās visbiežāk tiek izmantoti pasīvie timbrālie bloki. Šajā rakstā mēs apskatīsim, kā padarīt vienkāršu divvirzienu timbrālo bloku. To var kombinēt ar mājās gatavotu pastiprinātāju vai izmantot kā atsevišķu ierīci.

Toneblock shēma


Divjoslu toņu bloks

Ķēdē ir tikai pasīvi elementi (kondensatori, rezistori). Augstas un zemas frekvences līmeņa pielāgošanai tiek izmantoti divi mainīgi rezistori. Ieteicams izmantot plēves kondensatorus, taču, ja tādu nav pie rokas, to darīs keramikas kondensatori. Katram kanālam ir jāapkopo viena šāda ķēde, un, lai abos kanālos regulēšana būtu vienāda, izmantojiet dubultos mainīgos rezistorus. Šajā rakstā izklāstītā shēmas plate jau satur šo shēmu dublikātā, t.i. ir ieeja gan pa kreiso, gan labo kanālu.
Divjoslu toņu bloks

Lejupielādēt dēli:
[14,13 Kb] (lejupielādes: 626)

Toneblock izgatavošana


Ķēdē nav aktīvo komponentu, tāpēc to var viegli pielodēt, montējot pie sienas tieši pie mainīgo rezistoru spailēm. Ja vēlaties, jūs varat lodēt shēmu uz shēmas plates, kā es to izdarīju. Dažas fotogrāfijas no procesa:
Divjoslu toņu bloks

Divjoslu toņu bloks

Divjoslu toņu bloks

Pēc montāžas varat pārbaudīt ķēdes darbību. Signālam tiek pievienots ieeja, piemēram, no atskaņotāja, datora vai telefona, ķēdes izeja tiek savienota ar pastiprinātāja ieeju. Rotējoši mainīgie rezistori, jūs varat pielāgot signāla zemo un augsto frekvenču līmeni. Nebrīnieties, ja galējās pozīcijās skaņa ir “ne visai” - signāls ar pilnīgi novājinātām zemām frekvencēm vai, tieši otrādi, pārvērtēts, diez vai būs patīkami dzirdēt. Ar timbrālā bloka palīdzību jūs varat kompensēt pastiprinātāja vai skaļruņu nevienmērīgo frekvences reakciju un izvēlēties skaņu pēc savas gaumes.
Divjoslu toņu bloks

Virsbūves ražošana


Gatavā toņu bloka shēma jānovieto ekranētā apvalkā, pretējā gadījumā nevar izvairīties no fona. Kā gadījumu jūs varat izmantot parasto skārda kārbu. Izvelciet mainīgos rezistorus un uzlieciet tiem rokturus. Banku malās ir jāinstalē ligzdas 3.5 savienotāji ieejas un izejas skaņai.
Divjoslu toņu bloks

Pati banka jāpieslēdz ar ķēdes mīnusu, lai izveidotu aizsargājošu vairogu, tad signāla vads neuztver ārējus traucējumus. Korpuss var būt plastmasas, bet šajā gadījumā tas no iekšpuses jāpielīmē ar alumīnija lenti, kuru var savienot arī ar ķēdes mīnusu.
Divjoslu toņu bloks

Divjoslu toņu bloks
Komentāri (4)
 1. Viesis
  #1 Viesis Viesi 2018. gada 6. novembris 14:59 plkst.
  0
  kur ir detaļu saraksts? un kur lodēt?
 2. 555
  #2 555 Viesi 2019. gada 1. marts 00:35
  3
  Skārda kārba ir alva)))
 3. Viesis
  #3 Viesis Viesi 2019. gada 8. marts 19:01
  0
  Kolhozs ...
 4. Maksims
  #4 Maksims Viesi 2019. gada 12. aprīlis 14:36 ​​plkst.
  0
  Shēma nedarbojas. Ir nepieciešams noņemt R5 un R6. Viņi vienkārši apiet R7 regulatoru. Treble kontrole uzlabosies !!!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām