DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs
Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Maiņstrāvas-līdzstrāvas pārveidotāji ir paredzēti gan sprieguma palielināšanai, gan samazināšanai. Ar viņu palīdzību jūs varat konvertēt 5 voltus ar minimāliem zaudējumiem, piemēram, uz 12 vai 24, vai otrādi. Ir arī augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotāji, tie spēj iegūt ļoti nozīmīgu simtu voltu potenciālo starpību no salīdzinoši zema sprieguma (5–12 volti). Šajā rakstā mēs apsveram tieši tāda pārveidotāja montāžu, kura izejas spriegumu var regulēt 60–250 voltu robežās.

Pārveidotāja ķēde


Pārveidotāja ķēde

Tā pamatā ir parastais NE555 integrētais taimeris. Q1 diagrammā ir lauka efekta tranzistors. Varat izmantot IRF630, IRF730, IRF740 vai jebkuru citu, kas paredzēts darbam ar spriegumu virs 300 voltiem. Q2 ir mazjaudas bipolārs tranzistors, jūs varat droši iestatīt BC547, BC337, KT315, 2SC828. Induktoram L1 jābūt ar induktivitāti 100 μH, tomēr, ja tas nav pa rokai, varat ievietot induktorus diapazonā no 50 līdz 150 μH, tas neietekmēs ķēdes darbību. Pati ir viegli izgatavot aizrīties - uz ferīta gredzena vīt 50-100 vara stieples pagriezienus. D1 diode saskaņā ar FR105 shēmu, tā vietā jūs varat ievietot UF4007 vai jebkuru citu ātrgaitas diodi vismaz 300 voltu spriegumam. Kondensatoram C4 jābūt pēc iespējas lielākam spriegumam, vismaz 250 voltiem. Jo lielāka tā ietilpība, jo labāk. Vēlams paralēli tam ievietot arī neliela ietilpības plēves kondensatoru augstas frekvences traucējumu augstas kvalitātes filtrēšanai pārveidotāja izejā. VR1 ir noregulēšanas rezistors, ar kuru tiek regulēts izejas spriegums. Ķēdes minimālais barošanas spriegums ir 5 volti, optimālākais ir 9-12 volti.
Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Pārveidotāja izgatavošana


Ķēde ir samontēta uz iespiedshēmas plates, kuras izmērs ir 65x25 mm, izstrādājumam ir pievienots fails ar shēmas plates attēlu. Varat uzņemt lielāku tekstilītu nekā pats attēls, tā, lai tā malās būtu vieta dēļa stiprināšanai korpusā. Dažas fotogrāfijas no ražošanas procesa:
Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Pēc kodināšanas dēlis jānoskalo un jāpārbauda, ​​vai sliežu ceļš nav noslēgts. Jo uz tāfeles ir augsts spriegums, starp sliežu ceļiem nedrīkst būt metāla urbumi, pretējā gadījumā ir iespējama sabrukšana. Pirmkārt, pie paneļa ir pielodētas mazas detaļas - rezistori, diode, kondensatori. Tad mikroshēma (labāk to uzstādīt kontaktligzdā), tranzistori, skaņošanas rezistors, aizrīties. Lai ērtāk savienotu vadus ar dēli, es iesaku uzstādīt skrūvju spaiļu blokus; uz tāfeles tiem ir vietas.
Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Lejupielādēt dēli:
[17,27 Kb] (lejupielādes: 230)

Pirmā palaišana un iestatīšana


Pirms starta noteikti jāpārbauda pareiza uzstādīšana, jānoskaņo dziesmas. Iestatiet apgriešanas pretestību minimālajā pozīcijā (slīdnim jābūt rezistora R4 pusē). Pēc tam jūs varat pielietot spriegumu dēlim, ieslēdzot ampērmetru virknē ar to. Tukšgaitā ķēdes strāvas patēriņš nedrīkst pārsniegt 50 mA. Ja tas iekļaujas normā, jūs varat maigi pagriezt tuning rezistoru, kontrolējot izejas spriegumu. Ja viss ir normāli, pievienojiet slodzi augstsprieguma izejai, piemēram, 10-20 kOhm pretestībai un vēlreiz pārbaudiet ķēdes darbību, jau darbojoties ar slodzi.
Maksimālā strāva, ko šāds pārveidotājs var radīt, ir aptuveni 10–15 mA. Varat to izmantot, piemēram, kā daļu no lampu tehnikas, lai darbinātu lampu anodus, vai arī jūs varat iedegt gāzes izlādes vai luminiscējošus indikatorus. Galvenais pielietojums ir miniatūrs apdullināšanas lielgabals, jo 250 voltu spriegums izejā ir sataustāms cilvēkiem. Lai jums jauka uzbūve!
Augstsprieguma līdzstrāvas pārveidotājs

Pārveidotāja darbība ir skaidri parādīta videoklipā:
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām