DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Pastiprinātājs uz LM386
Vēl viena iespēja ir vienkāršs, mazjaudas, bet ļoti noderīgs pastiprinātājs, kura pamatā ir mikroshēma LM386. Tā maksimālā izejas jauda ir 0,5 vati, kas ir pietiekami, lai atskanētu neliela telpa. Šīs mikroshēmas pastiprinātāja plusos var ietilpt arī zems enerģijas patēriņš, jo gaidīšanas režīmā tas patērē tikai 4 mA.
Pastiprinātājs uz LM386

Tomēr no šāda pastiprinātāja nevar gaidīt augstu skaņas kvalitāti, jo tas, pirmkārt, ir paredzēts minimālām izmaksām un rentabilitātei. Tādējādi šis pastiprinātājs ir ideāli piemērots, piemēram, durvju zvana signāla izteikšanai. Ja vēlaties, to var izmantot arī datora skaļruņos vai pārnēsājamās audio sistēmās, kur ir svarīgs zems enerģijas patēriņš.

Pastiprinātāja ķēde uz LM386


Pastiprinātāja ķēde uz LM386

Papildus pašai mikroshēmai ķēdē ir vairāki rezistori un kondensatori. Savienotājs CN1 diagrammā tiek izmantots strāvas, CN2 signāla avotam, un skaļrunis ir savienots caur CN3. PR1 - mainīgs rezistors, ar kura palīdzību var regulēt skaļumu. Ķēdes barošanas spriegums ir 4–12 voltu robežās, jo lielāks spriegums, jo lielāka izejas jauda. Spēcīgi palielināt barošanas spriegumu nav tā vērts, jo mikroshēma neparedz uzstādīšanu pie radiatora un var pārkarst. Optimālais spriegums ir 9 volti. Gaismas diode D1 iedegas, kad pastiprinātājam tiek piegādāta enerģija.
Pastiprinātājs uz LM386

Pastiprinātāju ražošana


Kā vienmēr, sāciet ar shēmas plati. Tam ir izmēri 65x25 un tas tiek veikts ar LUT metodi, drukāšanas fails ir pievienots izstrādājumam.
Dažas fotogrāfijas no procesa:
Pastiprinātājs uz LM386

Pastiprinātājs uz LM386

Pēc visa vara kodināšanas, urbumi tiek urbti un sliedes ir sagatavotas, jūs varat lodēt detaļas. Pirmkārt, tiek uzstādītas mazas detaļas - rezistori, pēc tām viss pārējais. Visbeidzot, mainīgais rezistors ir pielodēts. Dēlis nodrošina sēdekli domkratam 3.5, ir ļoti ērti savienot atskaņotāju vai tālruni ar dēli, izmantojot AUX kabeli. Lai savienotu strāvu un skaļruni, uz tāfeles ir arī vietas skrūvju spaiļu blokiem. Jāatzīmē, ka šis pastiprinātājs ir monofonisks, t.i. nodrošina tikai viena skaļruņa savienojumu. Lai atskaņotu stereo signālu, jums jāsavāc otrais.
Lejupielādēt dēli:
[10,1 Kb] (lejupielādes: 159)

Lai jums jauka uzbūve!
Pastiprinātājs uz LM386

Pastiprinātājs uz LM386

Pastiprinātājs uz LM386
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām