DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Pieneņu šķidrums
Biezs šķidrums no vasaras pienenēm ir neaizmirstams gremošanas līdzeklis, ar kuru jūs varat pārsteigt viesus, noliekot uz galda pudeli ar spilgtu dzērienu. Manāms, ka ir garšas “zieds”: jo vēsāks ir dzēriens, jo bagātāka ir “pieneņu nots”. Šim brīnišķīgajam alkoholiskajam dzērienam nepieciešama tikai divu dienu infūzija. Šī ir tā "konkurences priekšrocība" salīdzinājumā ar citiem dzērieniem, kas nedēļas ilgi spiesti blāvi izliet tumšās, vēsās telpās. Pienenes dzērienu var pasniegt ar saldējumu.
Pieneņu šķidrums

Produkti


  • pienenes - 1 litra burka,
  • cukurs - 700 g
  • degvīns - 250 ml
  • ūdens - 100 ml (pēc izvēles),
  • citronskābe - 1/3 tējk

Pieneņu šķidrums

Pieneņu šķidruma pagatavošanas secība


1. Ziedu dzērienu garša ir atkarīga no augu savākšanas laika. Noplēšiet pienenes, kuras sildīja pusdienlaika saule. Ziedi, kas savākti mitrā un duļķainā dienā, šķiet “zālaini”, tikai tiem raksturīgā ziedu smarža pilnībā neizpaužas.
2. Vajadzētu būt pietiekami daudz pieneņu, lai ziedu galvas piepildītu pilnīgi litru burku. Izmērot nepieciešamo ziedu skaitu, viņi sāk "sagriezt" pumpurus. Pumpuru zaļās pamatnes ātri sagriež ar šķērēm, dzeltenās ziedlapiņas liek bļodā.
Pieneņu šķidrums

3. Ziedlapiņas mazgā, izklāj uz papīra dvieļa.
Pieneņu šķidrums

4. Litra burkā ielieciet 2 ēdamkarotes cukura, izlīdziniet granulēto cukuru.
Pieneņu šķidrums

5. 2 ēdamkarotes pienenes ziedlapiņu pārlej ar cukuru.
Pieneņu šķidrums

6. Pārmaiņus cukura un ziedu slāņi. Kad burka ir puse pilna, ielej citronskābi.
Pieneņu šķidrums

7. Turpiniet pārmaiņus kārtās, ievietojot burkā visu izmērīto cukuru un visas ziedu ziedlapiņas.
Pieneņu šķidrums

8. Lielu koka karoti vai ritentiņu nedaudz mīciet ziedlapiņas. Burku piesien ar marli un liek uz saulainas palodzes. Infūzijas laiks ir divas dienas.
Pieneņu šķidrums

9. Ja laiks ir karsts, visu cukuru izšķīdina pienenes sulā. Filtrējiet šķidrumu, izmetiet ziedlapiņas. Īsto pienenes sīrupu sajauc ar degvīnu. Ja laiks bija vēss, viss cukurs 2 dienu laikā neizšķīst, un ziedlapām nav ieteicams uzstāt ilgāk. Šajā gadījumā visu kārbas saturu pārnes uz pannas, uz lēnas uguns karsē 4-5 minūtes, līdz cukurs ir pilnībā izšķīdis.
Pieneņu šķidrums

10. Atdzesētu šķidrumu filtrē caur sietu vai marli, izspiediet ziedlapiņas. Izrādīsies saldskābs sīrups ar tumši dzeltenu krāsu.
Pieneņu šķidrums

11. Atdzesēto sīrupu sajauc ar degvīnu, šķidruma krāsa kļūst gaiši dzeltena.
Pieneņu šķidrums

12. Auksti vārītu vai avota ūdeni pievieno tikai tad, ja plānojat samazināt dzēriena līmeni. Gatavu pieneņu šķidrumu ielej pudelē ar labi pieguļošu vāku, traukus ievieto ledusskapī.
Pieneņu šķidrums

13. Pieneņu dzērienu pasniedz aukstu. Piecu minūšu apmeklējums saldētavā nāks par labu dzērienam.
Pieneņu šķidrums
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām