DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Dizaineru atvilktņu skapja izgatavošana
Es jums pastāstīšu par to, kā ir ļoti lēti, ar zināmām prasmēm rīkoties ar koku un audumu, izveidot stilīgu atvilktņu skapi. Šādas ierīces atšķirīga iezīme ir durvis mobila elastīga spārna formā. Iekšējiem plauktiem ir lielāka ietilpība, jo trūkst sienu. Jebkurā gadījumā, ja jūs esat pieraduši to darīt pats, šis raksts ir domāts jums. Es pabeigšu izmantotā inventāra tāmi. Un arī es atklāšu dažus šādas radīšanas motivācijas aspektus. Pats dizains ir vienkāršs un nepretenciozs, taču tas viegli iederas interjerā un nodod telpas dekorēšanai eleganci.
Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana

Kāpēc man ir nepieciešams aizkulišu kabinets?


Vispirms mēģināsim uzdot sev jautājumu un mēģināsim uz to atbildēt objektīvi. Jautājums ir šāds: cik ilgi es devos uz veikalu un interesējos par jaunākajiem mēbeļu rūpniecības izstrādājumiem, to mūsdienu funkcijām, kuru mērķis ir uzlabot cilvēka dzīvi? Diemžēl mana personīgā atbilde nekad nav. Man nav pazīstami statistikas dati par apmeklējumiem mēbeļu veikalos un tajās pašās tiešsaistes vietnēs, tāpēc man vispārinājums jādara no nesenās pagātnes. Lielākās daļas cilvēku psiholoģija Krievijā ir aptuveni vienāda: "kas ir - un tas ir labi". Protams, ir arī tādi, kuri izjūt nomācošu rutīnu interjerā, mēdz ātri kaut ko mainīt un dara to pēc iespējas biežāk. Var būt fen šui kritiķi, no kuriem es maizi neņemšu. Es tikai gribu, lai manā rīcībā būtu ērta un praktiska lieta. Un arī nebūt ieguldītājam nevienā “jaunattīstības” veikalā ar spekulatīvu aizspriedumu.
Pavisam nesen ir populāra tā sauktā siena - skapīšu kaudze gar sienu. Šāda lieta savā laikā bija greznība, bet šī “siena” ir nodevības virsotne:
 • Smagi vairogi.
 • Izlauztie rokturi.
 • Izbraukšanas kastes nepareizas dizaina pieejas dēļ.
 • Un arī unikāla aizmugurējā siena, kas izgatavota no kokšķiedru plātnes loksnes.

Tas ir tikai tas, ka cilvēki tajā postošajā laikā attīstījās tik ļoti mehāniskā domā: “jo bagāti viņi ir, jo vairāk viņi ar to ir apmierināti”. Esmu pieradusi. Tāpēc viņus tagad neinteresē, tāpat kā mani. Un tie, kas interesējas, man liekas nelietderīgi. Bet vienā brīdī es sapratu, ka, pieliekot galvu pie rokām, jūs iegūsit ļoti stilīgu lietu.

Dizaina izaicinājumi


Projektējot aizkulišu kabinetu, es gribēju telpu izmantot taupīgāk, bet tajā pašā laikā kompetenti. Es arī gribēju izjust estētisku vieglumu, domājot par interjeru un darbinot skapi. Skatoties uz savu istabu, es noteicu ļoti pieticīgo leņķi, kas likās ļoti bezjēdzīgs un neiederējās vispārējā atmosfērā. Man vajadzēja skapi. Ar plauktiem un šķērsstieņiem mēteļa pakaramajam. Bet es negribēju dot plāksnes struktūrai dārgus centimetrus aiz tās aizmugurējās sienas. Turklāt, cik daudz putekļu uzkrājas aiz šādām konstrukcijām. Vēl viena nianse ir tā, ka istaba ir nedaudz trapecveida. Jūs saprotat: pilnīgi vienmērīgs šifons izdalīs visus trūkumus ne tik labajos istabas stūros (tas vienkārši pārveidojās par siltu no vasaras terases). Nederētu arī slīdošie atloki uz skrējējiem. Mani interesēja žalūziju ideja:
 • Jūs varat pielāgot augstumu.
 • Izvēlieties fona krāsu.
 • Bet cena ir slikta.

Tika nolemts izmantot blīvu audumu.

Nepieciešamie aprēķini aizkulišu skapim


Pēc iepriekšējas izvēles tekstilizstrādājumu veikalā es apmetos uz aizkaru auduma ar vertikālām līnijām. Krāsa bija piemērota gan tapetēm, gan logu aizkariem. Saskaņā ar aprēķinu nepieciešamais garums no grīdas līdz griestiem bija 230 centimetri. Un kopējais aizkulišu platums bija 136 centimetri, un tas pilnībā ietilpa tekoša metra platumā - 140 centimetri. Tas ir, es prasīju pārdevējam nogriezt audumu no grīdas līdz griestiem un dobu, kā arī divu centimetru lielu līkumu visās horizontālajās malās (divus līkumus uz spārniem un divus uz dobu). Par to es samaksāju 750 rubļus.
Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana

Nodarbošanās apgriezt malas mani neiedvesmoja, tāpēc ieguvu līmlenti visam horizontālajam un vertikālajam apakšmalam. Viņa man maksāja 30 rubļus. Atsaucei doba ir augšējā īsā sloksne, kuras garums ir 20 centimetri, un tā no spārniem atkāpjas par 5 centimetriem. Tam ir divas funkcijas:
 1. Kalpo aizsardzībai pret putekļiem.
 2. Aizver spārnu piestiprināšanas mehānismus.

Ja jūs nolemjat izgatavot karnīzi, kuru var pielāgot jebkuram platumam, jums jāapsver atstarpe starp sienu un aizkaru un pašas karnīzes izmaksas.
Pārcelsimies uz plauktiem. Pārskatot visu veidu plauktus, es saskāros ar to augstām izmaksām un nespēju izvēlēties pareizo izmēru. Par laimi tika atrasts cits ceļš:
 • No skaidu plākšņu plauktiem saliku plauktu, kura vēlamo izmēru ar finierzāģi izņēmu no pulēta skaidu plātnes loksnes 1,83x1,37 metru biezumā 16 mm. Kopējā lokšņu platība ir 2,51 kvadrātmetrs ar cenu 459 rubļi. Es cirstu divus plauktus 47x63 centimetrus diviem apakšējiem stāviem un piecus plauktus 47x30 centimetrus augšējam. Tādējādi tika realizēta apmēram puse no visas loksnes. Jūs varat domāt par laminētu skaidu plātni, kas ap perimetru aprīkota ar līmlenti. Ņem vērā izmaksas. 237 rubļi no kopējām izmaksām, ar kurām es biju diezgan apmierināts.
 • Tad es urbēju simetriskus caurumus nākotnes plauktu stūros. Pēc kājiņām lāpstiņām izmantoju spraudeņus, pēc to zāģēšanas katrā pa 24 centimetriem. Šādām sagatavēm vajadzēja 32 gabalus. Ir viegli aprēķināt 8 spraudeņu, kuru garums ir 108 cm, kopējās izmaksas - 456 rubļi. Ar urbja palīdzību tajos izurbu divus dažāda diametra caurumus: vienu zem tapas, otru platāku zem uzgriežņa. Ņemiet vērā, ka vispirms tiek urbts lielāks diametrs.
 • Uz epoksīda piestiprināti 8 mm uzgriežņi. Kopā: man vajadzēja 58 riekstus par diviem rubļiem 116 rubļu apjomā, plus epoksīds 70 rubļu vērtībā.
 • Kā bultskrūves es izmantoju desmit centimetru stiprinājumus ar diametru 8 milimetri, pār metālu zāģējot trīs metru zāģa zāģi. Viņi maksā 84 rubļus.
 • Augšējie seši caurumi ir pieskrūvēti ar paplāksni. Viņi izmaksām pievieno vēl 130 rubļu.

Aizkulišu skapja uzstādīšana


Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana

Pāriesim pie aizkulišu stiprinājuma. Manā rīcībā ir 3D printeris. Tajā tika iespiesti 9 gredzeni, 5 atloki, 4 stiprinājumi. Tos var iegādāties parastajā veikalā, manas izmaksas sasniedza 70 rubļus. Skrūvēm pie sienas visos piemērotajos izmēros tika stādīti atloki un stiprinājumi, un gredzeni tika šūti pie spārniem. Kā šķērsstieni tika izmantots mazāka diametra kāts. Viņiem vajadzēja trīs gabalus par 90 rubļiem. Aizkulišu es aprīkoju ar atvēršanas-aizvēršanas mehānismu, izmantojot makšķerēšanas auklu.
Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana

Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana

Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana

Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana

Skapis tika salikts vienā dienā. Materiāla izmaksas mīnus laiks un darbs sasniedza aptuveni 2033 rubļus. Ietaupījumi ir trīs reizes taustāmi. Esmu ļoti apmierināta ar savu darbu un notikušo. Centies būt radošs.
Dizainera atvilktņu skapja izgatavošana
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām