DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Smēķē kapelīnu mājās
Daudzas pieredzējušas mājsaimnieces apiet kapelīnu, nelieto to savā uzturā. Viņi nicina mazu zivi, kas, pareizi pagatavojot, var būt neparasti garšīga. Jebkurā formā viņa ir laba. Piemērots cepšanai un cepšanai, zivju zupai un pastām. Un šodien mēs centīsimies iepriecināt sevi un pašmāju kūpināta kapelīna viesus, kas pagatavoti mūsu pašu kūpinātavā. Procedūra ir tik vienkārša, ka ar to var rīkoties pat jaunas saimnieces. Ikvienam noteikti patiks karsti kūpinātu recepte, viņi bieži vēlēsies ļauties šādai delikatesei.
Saldētas zivis ir ļoti lētas, kas padara to vēl pieejamāku ikvienai ģimenei, kuras rīcībā ir kūpinātava. Tomēr mājās iegūtai kūpinātai gaļai ir arī citas priekšrocības:
 • krāsvielu, konservantu, garšas pastiprinātāju, stabilizatoru un citu bīstamu sastāvdaļu trūkums;
 • tikai dabīgu produktu izmantošana.

Jebkura mājās gatavota ēdiena galvenā priekšrocība ir tā augstā garša. Vienreiz mēģiniet pagatavot kūpinātu kapelīnu. Jūs to vairs neiegādāsities veikalā.
Smēķē kapelīnu mājās

Produktu saraksts


Karstai smēķēšanai jums būs nepieciešams:
 • 1 kg zivju;
 • apmēram 100 g sāls;
 • melnie pipari.

Smēķē kapelīnu mājās

Jūs varat pievienot nedaudz vairāk lauru lapu, cukura vai citas garšvielas, lai gan pirmo reizi labāk ir ierobežot sevi ar standarta komplektu. Daži cilvēki to izmanto daudzus gadus, mājās gatavojot karstu kūpinātu kapelīnu.

Kā sālīt kapelīnu smēķēšanai: padomi


Vispirms tiek atkausētas iegādātās zivis. Nelietojiet mikroviļņu krāsni vai citas ierīces. Ļaujiet tai dabiski atkausēt. Pēc tam liemeņus mazgā, mitrumu noņem. Kapelīna izdalīšana nav ieteicama.
Smēķē kapelīnu mājās

Salociet sagatavotās zivis traukā, apkaisa ar garšvielām, sāli. Jūs varat to viegli sajaukt, lai sāls vienmērīgi sadalītos starp kapelīnu.
Smēķē kapelīnu mājās

Sālīšana ilgst apmēram stundu. Tad liemeņus mazgā zem tekoša ūdens, atkal žāvē ar papīra dvieļiem. Ja laiks atļauj, novietojiet zivis uz griešanas dēļiem vai plāksnēm, atstājiet gaisā mitruma iedarbībai.
Smēķē kapelīnu mājās

Kā smēķēt kapelīnu: soli pa solim


Tiek gatavota kūpinātava. Kastes apakšā ielej sasmalcinātas gatavās koksnes skaidas. Dižskābardim piemīt izcilas īpašības. Tiek piedāvāts to izmantot delikatešu pagatavošanai. Apakšā, apmēram 1 cm augstumā, ielej koksnes skaidu kārtu, kā parādīts fotoattēlā.
Smēķē kapelīnu mājās

Nelieli konteineri tiek uzstādīti tieši uz mikroshēmām. Tauki, kas izdalās, smēķējot zivis, pilēs paletēs.
Smēķē kapelīnu mājās

Zivis ir izklātas uz režģa, tāpat kā fotoattēlā. Paņemot kilogramu kapelīna saskaņā ar recepti, jums tas būs jāizsmēķē divās caurlaidēs. Atvilktne cieši aizveras augšpusē. No apakšas deg ugunsgrēks vai gruzd ogles, un iekšpusē tiek gatavotas karsti kūpinātas zivis.
Smēķē kapelīnu mājās

Paies 25–30 minūtes, līdz zivis kļūs ēdamas. Norādītajā laikā ādas krāsa radikāli mainīsies. Tiek iegūts zelta nokrāsa, pēc kuras var spriest par izstrādājuma gatavību.
Smēķē kapelīnu mājās

Kapelīns ir gandrīz gatavs, taču nekavējoties neizņemiet to no atvilktnes. 10-20 minūtes pirms dzesēšanas ļaujiet atpūsties ar atvērtu vāku. Apbrīnojami skaisti un vienlaikus garšīgi, nekaitīgi, izrādījās. Izmēģiniet to ātrāk! Bon apetīti!
Smēķē kapelīnu mājās

Smēķē kapelīnu mājās
Komentāri (4)
 1. Winbob
  #1 Winbob Viesi 2018. gada 4. maijā 16:47
  5
  Receptes vienmēr ir iedrošinošas, piemēram, neatkausēt mikroviļņu krāsnī vai vēlme atpūsties gatavotam ēdienam :) Man īpaši patika frāze par nekaitīgām kūpinātām zivīm - to var droši uzrakstīt pērlītēs. Smēķēšana ir produkta apstrādes process ar tīru kancerogēnu. Bet pat to saprotot, varu godīgi teikt, ka dzīvē nav nekas garšīgāks par kūpinātām zivīm, taukiem vai gaļu. Un bez vēstnieka receptes es vēlētos uzzināt arī par pašas kūpinātavas struktūru. Tas, ka šī ir dzelzs kaste, ir acīmredzams no ļoti garšīgām fotogrāfijām, taču palika virkne jautājumu. Kur deg uguns vai gruzd ogles? Zem kūpinātavas vai jums ir jādedzina zāģskaidas pašā kastē? Kur iet dūmi? Ja zāģskaidas sadedzina pašā kubā, tad kas atbalsta sadegšanu? Loģiski, ka jābūt piespiedu ventilācijai vai gaisa plūsmai, pretējā gadījumā pat vissmagākā sabrukšana izies. Kāpēc jums jātaupa zivis divās caurlaidēs? Vai tā ir šāda recepte, vai arī šīs kūpinātavas veiktspēju aprēķina vienkārši uz puskilogramu produkta? Ja autors atbildēs, būšu pateicīgs. Paldies jau iepriekš!
 2. Viesis Sergejs
  #2 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 8. maijs 13:42
  3
  Ielieciet kārbu uz lēnas uguns (pretējā gadījumā zivis vārīsies), un dibena sildīšanas dēļ tvertnes iekšpusē šķeldas šķeldas sadegs. Vāks ir aizvērts, dūmi ir iekšā. Ja attiecīgi lielāka kūpinātava, ietilps vairāk zivju.
  1. Winbob
   #3 Winbob Viesi 2018. gada 11. maijs 17:53
   0
   Paldies, bet es domāju, kā aprēķināt, cik caurumu ir jāizurbj, lai zāģu skaidas nedeg un neiziet)))
 3. Edvards
  #4 Edvards Viesi 2018. gada 16. maijs 19:23
  3
  Ja jūs ielejat tik daudz skaidu un gatavojat 30 minūtes, es noteikti garantēju, ka produkts ir INEDIENTS! Jāizzāģē ne vairāk kā puse saujas un jāsmēķē ne ilgāk kā 10 minūtes. Pretējā gadījumā iegūstiet rūgtu un neēdamu produktu.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām