DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Maisītāja jaucējkrāna nomaiņa
Vai mikseris darbojas? Tas ir labojams! Daudzu dzīvokļu ūdensapgādes sakari, maigi izsakoties, atstāj daudz vēlamo, tam pievieno periodiskas ūdens un cauruļu pārbaudes, kā rezultātā netīrumi nokļūst mūsu maisītājos un krānos. Tieši viņa vai drīzāk smiltis kļūst par galveno sabrukuma cēloni. Diemžēl tā ir mūsu dzīves realitāte.
Un, kā rāda prakse, ne produkta kvalitāte, ne filtru uzstādīšana to neglābj, bet tikai nedaudz aizkavē to neveiksmi. Ko darīt, ko darīt, ja jūsu celtnis pēkšņi sāka graut vai pat darboties? Mēs salabosim.
Tagad mēs analizēsim tikai šādu gadījumu: virtuves vārstu maisītājs sāka izlaist karstā ūdenī. To ražoja slavenā Bulgārijas kompānija Vidima, un tā iekrita upē smiltīm, kas iekļuva iekšpusē.
Visbiežāk asiņu kārbā iekrīt kvarca graudi, noberž tā keramikas virsmu, tādējādi nodrošinot ūdens nokļūšanu!
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Mums ir vairāki veidi, kā atrisināt problēmu.

Ļoti vienkāršs remonts


Sāksim ar pirmo, es to sauktu par “veiksminieku”, un tas viss tāpēc, ka tam būs jāveic nepieklājīgi maz darbību. Viss, kas jums jādara, ir pagriezt vārsta galvu no pilēšanas puses atskrūvēšanas virzienā, t.i. pretēji pulksteņrādītāja virzienam.
Ja tas nav cieši pievilkts, viss mezgls tiks atskrūvēts. Šajā gadījumā bojātas daļas turpmāka izjaukšana un nomaiņa prasīs ļoti maz laika. Lūk, kā tas izskatās pēc auksta ūdens piemēra (mums tas ir kreisajā pusē).
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Vienkārša nomaiņa


Šādā gadījumā situācija būs šāda: vārsta galva ar vārstu un celtņa celtni nav atskrūvēta. Šajā gadījumā atskrūvējiet augšējo vāciņu (tas atrodas uz vītnes), atskrūvējiet skrūvi ar skrūvgriezi.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Tālāk mēs mēģinām noņemt vārstu no spraugām, ja nepieciešams, viegli piesitot tam no apakšas, protams, šim nolūkam izmantojot nemetālisku priekšmetu.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Ja viss izdotos, lieliski! Atliek tikai atskrūvēt dekoratīvo vāciņu un atskrūvēt celtņa kārbu tā turpmākai nomaiņai.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka celtņa kārba pēc izskata un izmēra nav atšķirīga dažādiem ražotājiem, tāpēc nesteidzieties no tā atbrīvoties: tā noderēs, izvēloties jaunu!

Pilnīga izjaukšana


Jā, vairumā gadījumu ar to jums nāksies saskarties. Tātad viss izrādījās savādāk nekā mēs, kā mēs vēlētos: sešu gadu uzticīgas kalpošanas laikā, kur tekošs karstais ūdens (tas pilējas), viss ir pilnīgi iestrēdzis. Atlicis tikai viens variants: jums tas ir jānoņem un jāizjauc jau ērtākos apstākļos.
Sāksim, atskrūvējot starpliku no caurulēm. Pirms tam neaizmirstiet izslēgt ūdeni!
Lai to izdarītu, mums ir nepieciešams regulējams uzgriežņu atslēga KR-20 vai KR-30. Parasts uzgriežņu atslēga nedarbosies, jo tur ir 25 mm uzgrieznis (lai gan principā šādi uzgriežņu atslēgas un kombinētās uzgriežņu atslēgas ir atrodamas).
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Pēc tam noņemiet maisītāju no izlietnes, šeit mēs izmantojam cauruļveida (kontaktligzdas) atslēgu, šajā gadījumā 12 mm. Noskrūvējot uzgriezni no tapas, noņemiet krānu, izvelkot šļūtenes caur caurumu izlietnē.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Nākamais solis ir atskrūvēt ieplūdi no maisītāja. Mēs to ražojam ar 10 mm atslēgu.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Tagad tas ir viss, jūs varat sākt galveno darbu. Mēs noņemam kontaktdakšu, atskrūvējiet skrūvi un, viegli piesitot (tagad to ir daudz ērtāk izdarīt), noņemiet vārstu.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Ja viņš nevēlas nolaisties, varat samitrināt šo vietu ar WD-40, taču jums nevajadzētu iesaistīties: tas iznīcina starplikas.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Pēc tā noņemšanas mēs atskrūvējam vāciņu un iegūstam piekļuvi pašai celtņa kārbai. Visticamāk, viņa nopietni iestrēga, tāpēc jums ir jācenšas to atskrūvēt.
Mēs atkal strādājam ar regulējamu uzgriežņu atslēgu, ja nepieciešams, jūs varat viegli saspiest maisītāju, apdomīgi aizsargājot tā hroma virsmu no bojājumiem.
Pēc diviem mēģinājumiem mums izdevās.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Tagad jautājums paliek mazs: atrast un iegādāties (labāk, protams, labāk to izdarīt jau iepriekš, ja ir zināms precīzs ierīces modelis un firma) jaunu celtņa kārbu un ievietot to vietā. Un tad viss notiek apgrieztā secībā.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Jā, izmantojot šo iespēju, es teikšu: esiet ne pārāk slinks, lai notīrītu un noslaukiet produktu ar kādu tīrīšanas līdzekli no kaļķu nogulsnēm grūti pieejamās vietās.
Maisītāja jaucējkrāna ass kārba

Tas arī viss: celtnis ir salabots, jūs varat to atkal izmantot.
Komentāri (3)
 1. Natālija
  #1 Natālija Viesi 2018. gada 26. aprīlis 00:00
  0
  Vai ir kādi atšķirīgi acu kontūrzīmuli?
 2. Aleksandrs Nikolajevičs
  #2 Aleksandrs Nikolajevičs Viesi 2018. gada 29. maijs 23:43
  1
  Bet keramikas kārbu-celtni ir viegli atjaunot no noplūdēm: uzmanīgi noņemiet apakšējo gumijas aizbāzni un izmantojiet to, lai izvēlētos vai izgatavotu plānu blīvējumu no plastmasas, vara vai cita.Ielieciet starpliku, korķi vietā, pieskrūvējiet asi vietā. Tas arī viss.
 3. ivan
  #3 ivan Viesi 2018. gada 6. jūlijs 19:34
  0
  kā noņemt maisītāju, nevar atskrūvēt stiprinājumu pie izlietnes

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām