DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Vienas sviras maisītāja remonts
Vecais maisītājs - mest vai atstāt?
Ja kāds maisītājs nevajadzīgi guļ apkārt jūsu mājsaimniecībā, nesteidzieties to izmest vai pārvērst par metāllūžņiem: var izrādīties, ka tas ir diezgan gatavs kalpošanai, jums tas vienkārši ir mazliet jāuzbur.
Mēģināsim izdomāt, kā izjaukt un ko labot, izmantojot tikai šādu piemēru kā piemēru.
Mūsu rīcībā bija jaucējkrāns Zviedrijas uzņēmuma Osgard izlietnei.
Dizains ir parasts vienas sviras variants, tāpēc, es domāju, grūtības nebūs. Nokļūšana mūsu darba pirmajā posmā.

Celtņa demontāža


Vienas sviras maisītāja remonts

Pirmkārt, mums ir jāizjauc izstrādājums, lai saprastu tā piemērotības pakāpi un nepieciešamību nomainīt dažas tā daļas. Bet pirms tam nebūs lieki to savienot ar esošo acu zīmuli mājā: mums jāpārliecinās, vai tas tur ūdens spiedienu vai nē. Balstoties uz rezultātu, būs iespējams secināt, vai mums ir jāmaina kasetne vai jāveic tikai tīrīšana.
Nepieciešamo rīku saraksts:
 • - plakans skrūvgriezis,
 • - sešstūra taustiņu (šajā gadījumā 2,5 mm),
 • - atslēdznieka bārda,
 • - āmurs
 • - regulējama uzgriežņu atslēga,
 • - WD-40.

Nokāpšana. Sākumā mums ir jānoņem svira - mēs iespiežamies ar skrūvgriezi un noņemam sarkan-zilās krāsas tehnisko spraudni.
Vienas sviras maisītāja remonts

To noņemot, mēs iegūstam piekļuvi sešstūra skrūvei. Viņš tur rokturi uz kārtridža.
Vienas sviras maisītāja remonts

Atskrūvējot to, noņemiet augšējo daļu un pieskrūvējiet vāciņu.
Tagad mums ir jānoņem vītņotais savienojums. Tas ir dzeltens (misiņš). Visticamāk, kalpošanas laikā tas ir iestrēdzis, tāpēc to nav tik viegli atskrūvēt. Bet tas nav svarīgi: ņemiet WD-40 un eļļojiet to ar spraugu starp korpusu un savienojumu. Atstājiet uz laiku.
Pēc tam mēs cenšamies atskrūvēt. Parasti šai operācijai ir īpaša atslēga, taču, kā jūs pats saprotat, to ir grūti atrast. Mēs varam iztikt bez tā - parasts atslēdznieks vai trieciena skrūvgriezis un āmurs mums palīdzēs.
Mēs novietojam maisītāju uz grīdas vai galda (iepriekš uzklājot audumu), novietojam instrumentu uz vienas no dzegām un, viegli piesitot, pārvietojiet to atskrūvēšanas virzienā.
Neaizmirstiet, ka jaucējkrānu hromētā virsma ir viegli saskrāpēta, tāpēc visās darbībās ar tām mēģiniet neļaut maisītājam nonākt saskarē ar materiāliem, kas to var sabojāt!
Vienas sviras maisītāja remonts

Atskrūvējot savienojumu, izņemiet kārtridžu, šeit tas ir zils. Mēs to rūpīgi pārbaudām, vai nav bojājumu.
Ja kasetne ir neskarta un darbojas, turpiniet darbu.
Noņemiet un notīriet aeratoru. Neskatoties uz neizskatīgo izskatu, tas joprojām kalpo, lai gan to var aizstāt ar jaunu - jauna (vienkārša) cena ir tikai aptuveni 50 rubļu.
Vienas sviras maisītāja remonts

Izjaukšana ir pabeigta. Mēs mazgājam visas detaļas, ja iespējams, noņemiet nogulsnes korpusa iekšpusē.

DIY maisītāja remonts


Ja pārbaudes laikā izrādījās, ka kārtridžs neuztur ūdeni (tas pilējas vai darbojas), tad tas būs jāmaina. Šī ir visdārgākā maisītāja daļa (pēc lietas), tāpēc mēs uzņemamies šo daļu un ejam uz santehnikas veikalu - mēs noskaidrojam viņu klātbūtni (tie atšķiras no dažādiem ražotājiem) un izmaksas. Pēc informācijas saņemšanas secinām, vai ir vērts pirkt vai ir vieglāk mest celtni. Šeit, protams, liela loma ir šī modeļa sākotnējai cenai: piemēram, ja šāds jauns mikseris maksā 2 tūkstošus rubļu, bet kārtridžs maksā 700 rubļu, tad ir vērts padomāt, vai spēle ir sveces vērta.
Turklāt var izrādīties, ka tapas, ar kurām krāns ir pieskrūvēts pie izlietnes, vienkārši sapuvušas un nav iespējas tās atskrūvēt.
Šāda situācija ir iespējama, izmantojot lētus modeļus; augstas kvalitātes jaucējkrāniem šie elementi ir izgatavoti no misiņa!
Tas ir labi, mēs varam tikt galā arī ar šo problēmu. Tomēr šim nolūkam mums nepieciešami papildu instrumenti: zāģis un metāla urbjmašīna, urbis, krāns, skrūvgriezis.
Mēs sazāģējām radzes ar zāģa zāģi. Nesteidzieties tos izmest: uz tiem jūs uzņemsit jaunus, zinot to diametru un vītnes soli.
Tad mēs ar urbja vai skrūvgrieža palīdzību urbjam atlikušos tapu galus. Mēs izvēlamies urbi tā, lai nepieskartos caurumu sienām. Ja tie joprojām ir bojāti, ir nepieciešams atjaunot pavedienu.
Vienas sviras maisītāja remonts

Lai uzzinātu, kurš krāns ir nepieciešams, ir nepieciešams izmērīt urbuma diametru ar vernjēra suportu un izmērīt diega soli ar speciālu metrisko vītnes mērītāju (M60). Protams, jums nav ne viena, ne otra. Šeit noder vecais matadata - ja jūs ieradīsities ar to uz jebkuru instrumentu veikalu, viņi to visu paņems.
Tajā pašā laikā neaizmirstiet iegādāties divas skrūves ar tiem nepieciešamajiem izmēriem un uzgriežņiem. Kāpēc bultskrūves? Tā kā radzes tiek pārdotas tikai metru, un mēs galvu ar zāģa zāģi metālam sagriežam un iegūstam nepieciešamo.
Vienas sviras maisītāja remonts

Mūsu gadījumā arī nebija iespējams precīzi urbt, tāpēc M6x1 krānam vajadzēja atjaunināt pavedienu. Maisītāju korpusi ir izgatavoti no krāsainiem metāliem, t.i. nav ciets, tāpēc krāns derēs lētākajam.
Pēc tam mēs ieskrūvējam jaunus tapas, un tas patiesībā ir viss. Atliek tikai sakopt maisītāju: notīriet to no netīrumiem un kaļķu nogulsnēm.
Vienas sviras maisītāja remonts

Pateicoties labai kārtridžam un aeratoram, šī celtņa remonts izmaksāja tikai 100 rubļu. - Šīs ir divu skrūvju un uzgriežņu, kā arī M6 rokas krāna izmaksas.
Komentāri (2)
 1. Labi
  #1 Labi Viesi 2018. gada 19. aprīlis 14:44
  1
  labi izdarīts. arī gāja un izņēma veco celtni, mēģiniet salabot)
 2. Viesis Aleksandrs
  #2 Viesis Aleksandrs Viesi 2019. gada 21. jūlijs 03:01
  0
  Vienu sviru maisītāja roktura spontāns nolaišana virtuvē, nepērkot jaunu un to nemainot. Problēma ir spontāns maisītāja roktura nolaišana ar keramikas kārtridžu.Problēmas atrisināšana 5 minūtēs, neaizvietojot kārtridžu un attiecīgi, netērējot naudu jaunam un nezaudējot laiku, dodoties uz sadzīves veikalu.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām