DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Plūstošs maisītājs - labojiet problēmu
Mūsdienās diezgan populāri ir kārtridžu vai lodveida maisītāji ar vienu sviru. Tie ir ērti lietojami, un tiek uzskatīti par vismodernāko noslēdzošo vārstu versiju. Laika gaitā tie tomēr var noplūst. Kāds ir šīs neveiksmes iemesls un kā to novērst?
Diemžēl šī parādība nav nekas neparasts. Tā kā krāni ir pēdējās ierīces elektroinstalācijas shēmā, ūdens spiediena kritumiem ir kaitīga ietekme uz to kustīgo daļu. Lodveida vārstos un maisītājos visbiežāk tiek skartas kārtridži, kas ir atbildīgi par ūdens sagatavošanu pareizajā temperatūrā. Kā tos pareizi nomainīt, nesabojājot krānu, mēs jums pateiksim tagad.
Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Lodīšu maisītāja kārtridžu ierīce


Kārtridžs ir mazs plastmasas cilindrs ar kvadrātveida stieni, kas uzlīmē uz augšu. Kārtridža šarnīra mehānisms maina divu pozīcijas blakus viena otrai keramikas plāksnēm vai diskiem. Tie ir pulēti un ieeļļoti ar silikona smērvielu. Katrā no tām ir trīs caurumi - aukstam, karstam ūdenim un krāna izejai. To kombinācija dod noteiktu ūdens daudzumu un spiedienu. Pie izejas no disku caurumiem tiek fiksēti blīvējumi, kas ir atbildīgi par kārtridža blīvēšanu attiecībā pret celtņa korpusu.
Maisītāja kārtridžs

Kas būs vajadzīgs darbam


 • Jauna kārtridžs;
 • Regulējams uzgriežņu atslēga;
 • Nazis vai skrūvgriezis;
 • 2,5 mm sešstūris (spiedes pēdas skrūvei).

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Mainiet kārtridžu maisītājā


Pirms darbu uzsākšanas, kas saistīti ar vārstu remontu vai nomaiņu, ir jāizslēdz ūdens padeve elektrotīklam, lai neizraisītu plūdus. Lielākajai daļai mājas un dzīvokļa vadu par to ir atbildīgs pirmais lodveida krāns komplektā ar ūdens skaitītāju, kas atrodas uz stāvvada vai galvenās caurules.
Lai nokļūtu kārtridžā, jums ir jāizjauc maisītāja iekšpuse. Mēs sākam ar rotācijas slēdža vai celtņa pēdas demontāžu. Uz tā korpusa ir neliels vāciņš ar ūdens veida apzīmējumu: zils - auksts, sarkans - karsts. Mēs to nospiežam ar asu instrumentu - nazi vai skrūvgriezi - un ar sešstūri atskrūvējam skavas skrūvi, kas atrodas uz kāta piedurknes.
Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Atskrūvējot kvadrātveida piedurknes skavu pēdas aizmugurē, noņemiet to manuāli. Nākamais elements būs dekoratīvs puslodes gredzens, kas atkārto pēdas iekšējo formu. To var ievietot caur plastmasas starpliku vai turēt uz vītnes. Visbiežāk to noņem manuāli.
Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Izmantojot regulējamu uzgriežņu atslēgu, atskrūvējiet skavas uzgriezni, kas nostiprina kasetni krānā. Laika gaitā šī celtņa daļa zūd kaļķakmens un mērogā, un to nav tik viegli noņemt. Lai atvieglotu uzgriežņa demontāžu, varat izmantot WD-40 aerosolu vai etiķi, uzlejot tiem diegu un atstājot uz laiku. Ja šādi pasākumi nepalīdz, ir pieļaujams uzlauzt uzgriezni, nospiežot to ar gāzes uzgriežņu atslēgu. Šos riekstus var viegli atrast specializētos celtniecības veikalos. Pārkāpjot skavas uzgriezni, nesabojājiet maisītāja korpusu!
Padoms!
Dažreiz ūdens atlikušais spiediens cauruļvadā neļauj atskrūvēt kasetnes skavas uzgriezni, kas izgatavots no plastmasas vai misiņa. Lai to samazinātu, sistēmā pilnībā jāatver cits jaucējkrāns vai maisītājs.
Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Kasetne maisītāja iekšpusē nav fiksēta.To var viegli noņemt ar rokām, un to aizstāj ar jaunu, tāda paša izmēra. Lūdzu, ņemiet vērā, ka nosēšanās padziļinājumi atrodas celtņa dobuma apakšā. Kārtridžs jānovieto tā, lai pusloka izvirzījumi tā apakšā sakristu ar šiem padziļinājumiem un fiksētu pareizo stāvokli.
Izvēloties maisītāja kārtridžu, neuzminiet par tā lielumu. Vispraktiskāk to ņemt līdzi uz veikalu un iegādāties identisku.
Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Mēs saliekam maisītāju apgrieztā secībā un izbaudam darba kārtridžu. Galu galā jebkurš santehniķis teiks, ka tā ir laime, kad jūsu mājā nekas neplūst!
Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Plūstošs maisītājs novērš problēmu

Praktiski padomi


Kasetņu nodilumu ietekmē ūdens kvalitāte, tā cietība un cieto piemaisījumu klātbūtne - gruži, smiltis, rūsa utt. Berzes dēļ viņi nolieto plāksnes un starplikas, kas var izraisīt noplūdi vai “saspiešanu” sistēmā, kad karsts ūdens pārmērīgu spiedienu izspiež aukstu ūdeni caur izveidotajām spraugām maisītājā.
Pieredzējuši amatnieki iesaka elektroinstalācijas shēmā iekļaut tīrīšanas filtru, iepriekš jau nosakot ūdens un piemaisījumu sastāvu tajā.
Ir vērts pievērst uzmanību arī iegādāto krānu un maisītāju kvalitātei. Ietaupījums šajā gadījumā var maksāt ne tikai kasetnes remontu, bet arī istabu, un ne tikai jūsu pašu.

Noskatieties video


Komentāri (7)
 1. Garāmgājējs
  #1 Garāmgājējs Viesi 2018. gada 10. aprīlis 21:24
  4
  Noderīgas zināšanas - vienkārši drīz nomainiet kārtridžu. Tagad es uzzināšu kā.
 2. Viesis Andrejs
  #2 Viesis Andrejs Viesi 2018. gada 23. aprīlis 12:19
  1
  labāk pirkt jaunu maisītāju
 3. Bakyt
  #3 Bakyt Viesi 2018. gada 10. maijs 06:38
  0
  Man vannas istabā ir jaucējkrāns, kas izlaiž ūdeni, es domāju, kā novērst cēloni?
 4. Leonīds Vasilenko
  #4 Leonīds Vasilenko Viesi 2018. gada 2. jūlijs 18:26
  0
  Pieliekamajā ir 7 nelietojamas kārtridži, katrs strādāja ne ilgāk kā mēnesi.Varbūt ar kārtridžiem kaut kas nav kārtībā vai arī man ir rokas ārā .... Lūk, kurš ieteica kā labot kārtridžus !!!!!!!
  1. Viesis Igors
   #5 Viesis Igors Viesi 2018. gada 8. septembris 10:21
   0
   Vai varbūt nevajag ietaupīt uz celtņiem? Pirmo nopirku diezgan lēti, pēc pāris gadiem tas sāka noplūst, bet gan no kārtridža, gan no rotācijas krūtsgala.
   Otrais tika nopirkts tuvāk dārgajiem, un nu jau 10 gadus man nav problēmu.
 5. Viesis Aleksandrs
  #6 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 10. decembris 17:47 plkst.
  0
  Es domāju, ka nosaukums "bumba" šajā gadījumā nav pareizs. Jūs pats rakstāt, ka kārtridžs ir CILINDRS, un vadības mehānisms sastāv no “divām blakus esošām keramikas PLĀTĒM vai DISKIEM”. Tas ir, pareizāk ir to saukt par keramiku. Paskatieties uz krānu ierīci, tur tiešām ir doba misiņa bumba ar sarežģītiem caurumiem ūdens spiediena un temperatūras regulēšanai. Diemžēl sliktas ūdens kvalitātes dēļ šajos krānos veidojas arī nogulsnes un sākas ūdens "graušana". Šajā gadījumā jaucējkrāns ir jāizjauc un visas plāksnes daļas jānovieto burkā ar citronskābes ūdens šķīdumu. Lodveida vārsta demontāža ir līdzīga aprakstītajam, tikai plastmasas cilindriskas kārtridža vietā būs bumba. Darbs prasa precizitāti, kā plānsienu bumba.
 6. Viesis Aleksandrs
  #7 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 17. decembrī 18:59
  0
  Iepriekšējā komentārā Nr. 6 celtņa nosaukums tika ierakstīts ar latīņu burtiem, un tas kaut kur veiksmīgi pazuda. Es atkārtoju krievu valodā baltā krāsā - Damix. Ražotājs, tāpat kā Dānija. Mums ir viens jaucējkrāns virtuvē un viens vannas istabā, kas stāv devīto gadu.Šajā laikā virtuves jaucējkrānu divreiz mazgā citronskābes šķīdumā un vienu reizi vannas istabā. Viņi joprojām izskatās lieliski, bet jau sen nav tikušies veikalos (vismaz mūsu valstī, Balakovā) ...

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām