DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Vienkārša metāla detektora shēma
Vienkārša metāla detektora shēma
Sveiki draugi, šodien mēs runāsim par mājās gatavotu metāla detektoru. Sākumā internetā atradu ķēdi, kuras pamatā bija taimera mikroshēma NE555P, taču man tā šķita pārāk sarežģīta tiem, kuri nesaprot radio ķēžu apzīmējumu, un arī to ir grūti izvadīt uz tāfeles. Tāpēc es nedaudz atkārtoju shēmu, un mēs to saliksim kopā ar kaut ko starp dēli un uzstādīto instalāciju. Šeit ir pati diagramma:
DIY vienkārša metāla detektora shēma

Mums būs vajadzīgs


 • Čips NE555P.
 • Rezistors 51 kOhm.
 • 2,2 uF kondensators (2 gab.).
 • Kondensators 10 uF.
 • Buzzer.
 • Akumulatora tips "Krona" un tā savienotājs.
 • 0,2 mm vara stieple.
 • Kartons 1-2 mm biezs.

Vienkārša metāla detektora izgatavošana


DIY vienkārša metāla detektora shēma

Mēs saliksim shēmu uz kartona gabala. Tajā katrai detaļai ar adatu izveidoju caurumus, jo pašas radio detaļu kājas ir pārāk plānas. Vispirms ievietojiet mikroshēmu. Tagad pielodējiet 2,2 uF kondensatora mīnus pēdu līdz pašai pirmajai pēdai.
DIY vienkārša metāla detektora shēma

Tagad ievietojiet rezistoru. Mēs lodējam vienu kāju līdz mikroshēmas otrajai pēdai un kondensatora plusam. Lodējiet otro kāju līdz mikroshēmas trešajai pēdai.
DIY vienkārša metāla detektora shēma

Tagad ievietojiet 2,2 uF kondensatoru. Mēs lodējam negatīvo kāju līdz mikroshēmas trešajai daļai. Pozitīvs vēlāk nonāks pie spoles, mēs to vēlāk ražosim. Es pielodēju vienu stiepli pie šīs kājas. Arī pielodējiet vienu stiepli pie otrās kājas.
DIY vienkārša metāla detektora shēma

DIY vienkārša metāla detektora shēma

Pie 2,2 uF kondensatora negatīvās pēdas pielodējiet kondensatora plus pēdu līdz 10 uF. Jums ir jāpievieno skaņas signāla kāja ar negatīvo. Atlikušā signāla kāja ir savienota ar mikroshēmas pirmo kāju. Lai savienotu signālu, shēmā izmantoju zilus un rozā stieples.
DIY vienkārša metāla detektora shēma

Tagad atliek īsslēgt otro un sesto mikroshēmas kāju. Un arī ceturto un astoto līdz astotajam lodēt plus vadu no savienotāja vainaga. Lodēt negatīvo vadu no savienotāja līdz mikroshēmas pirmajai pēdai.
Pati shēma tam ir gatava.
DIY vienkārša metāla detektora shēma

DIY vienkārša metāla detektora shēma

Tagad izveidojiet spoli. Tam būs nepieciešami divi kompaktdiski vai DWD. No kartona mēs izgriezām apli ar diametru 50 mm.
DIY vienkārša metāla detektora shēma

Tagad līmējiet šo apli starp diskiem. Sākumā es mēģināju izmantot superlīmi, bet tas neko nelīmē. Tāpēc disku līmēšanas vietas bija jānokasina, lai virsma būtu raupja, un superlīmes vietā es izmantoju karstās kausēšanas līmi. Tagad mēs sākam vītīt vadu uz kartona. Jums jāpieliek 315 pagriezieni. Pēc tinuma lodēšanas spoles galus pielodējiet pie diviem vadiem, kas tika izvadīti agrāk (man tie ir melni). Tas pabeidz metāla detektora ražošanu. Viņam atliek tikai izgatavot pildspalvu.
Dēlis izrādījās ļoti kompakts un pat kopā ar vainagu iederēsies gandrīz jebkurā gadījumā. Jūs varat ņemt biezu PVC cauruli, nogriezt vienu galu 45 grādos un pielīmēt tam spoli. Un ievietojiet ķēdi un vainagu pašā caurulē. Tiklīdz jūs ievietojat akumulatoru, zvana signāls sāks čīkstēt, un, kad spole atradīsies virs metāla, skaņas signāls čukstēs savādāk, es domāju, ka jūs uzreiz sapratīsit.
DIY vienkārša metāla detektora shēma
Komentāri (6)
 1. Ilnur
  #1 Ilnur Viesi 2018. gada 5. aprīlis 16:36 plkst.
  3
  Un uz kura kartona un kā ir brūces 315 reizes?
 2. A. Bekjans
  #2 A. Bekjans Viesi 2018. gada 7. aprīlis 13:29
  2
  var video par visu to un ar testu
 3. Fedija
  #3 Fedija Viesi 2018. gada 19. aprīlī 20:00
  2
  Nu, jūs esat mūsu ceļgalu izgudrotājs
  on ... satīt sevi
  1. Viesis Jevgeņijs
   #4 Viesis Jevgeņijs Viesi 2018. gada 27. jūnijs 05:49
   0
   Nu, jūs esat patiess, "fedya"! Jau droši vien esi uzvilcis, velmēšanas ventilatoru.
 4. Viesis Aleksandrs
  #5 Viesis Aleksandrs Viesi 2018. gada 17. jūnijs 09:08
  1
  darbības rādiuss (dziļums)?
 5. Zhas
  #6 Zhas Viesi 2019. gada 29. aprīlis 8:46 plkst.
  0
  Jūs varat izmantot MICRO shēmu NE555N

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām