DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Laboratorijas barošana
Veidojot dažādas elektroniskas ierīces, agrāk vai vēlāk rodas jautājums, ko izmantot kā mājas elektronikas barošanas avotu. Pieņemsim, ka esat montējis kaut kādu LED gaismas diožu zibspuldzi, tagad jums tas ir rūpīgi jāieslēdz no kaut kā. Ļoti bieži šajos nolūkos viņi izmanto dažādus tālruņu lādētājus, datoru barošanas blokus, visa veida tīkla adapterus, kas neierobežo slodzei piegādāto strāvu.
Laboratorijas barošana

Un, ja, piemēram, uz paša šī LED indikatora paneļa, divi slēgti celiņi nejauši paliek nepamanīti? Savienojot to ar jaudīgu datora barošanas bloku, saliktā ierīce var viegli izdegt, ja uz tāfeles ir uzstādīšanas kļūda. Lai novērstu šādas nepatīkamas situācijas, ir laboratorijas barošanas avoti ar pašreizējo aizsardzību. Jau iepriekš zinot, kāda veida strāvu patērēs pievienotā ierīce, mēs varam novērst īssavienojumu un tā rezultātā tranzistoru izdegšanu un delikātas mikroshēmas.
Šajā rakstā mēs apsvērsim tikai tāda barošanas avota izveidošanas procesu, pie kura jūs varat savienot slodzi, nebaidoties, ka kaut kas sadedzinās.

Strāvas padeves ķēde


Laboratorijas barošana

Ķēdē ir LM324 mikroshēma, kurā ir apvienoti 4 operatīvie pastiprinātāji, tā vietā var izmantot TL074. Operācijas pastiprinātājs OP1 ir atbildīgs par izejas sprieguma regulēšanu, un OP2-OP4 uzrauga slodzes patērēto strāvu. TL431 mikroshēma rada atsauces spriegumu aptuveni 10,7 volti, tas nav atkarīgs no barošanas sprieguma lieluma. Mainīgais rezistors R4 iestata izejas spriegumu, rezistors R5 var pielāgot sprieguma maiņas apjomu jūsu vajadzībām. Strāvas aizsardzība darbojas šādi: slodze patērē strāvu, kas plūst caur zemas pretestības rezistoru R20, ko sauc par šuntu, sprieguma krituma lielums tam pāri ir atkarīgs no patērētās strāvas. OP4 operacionālais pastiprinātājs tiek izmantots kā pastiprinātājs, palielinot nelielu kritiena spriegumu šuntā līdz 5-6 voltu līmenim, spriegums pie OP4 izejas mainās no nulles līdz 5-6 voltiem atkarībā no slodzes strāvas. OP3 kaskāde darbojas kā salīdzinātājs, salīdzinot spriegumu pie tā ieejām. Spriegumu vienā ieejā nosaka mainīgais rezistors R13, kas nosaka aizsardzības slieksni, un otrajā ieejā spriegums ir atkarīgs no slodzes strāvas. Tādējādi, tiklīdz strāva pārsniedz noteiktu līmeni, OP3 izejā parādās spriegums, atverot tranzistoru VT3, kas, savukārt, pievelk tranzistora VT2 pamatni zemē, aizverot to. Slēgts tranzistors VT2 aizver jaudu VT1, atverot slodzes strāvas ķēdi. Visi šie procesi notiek sekundes daļās.
Rezistoru R20 vajadzētu ņemt ar 5 vatu jaudu, lai novērstu tā iespējamo sildīšanu ilgstošas ​​darbības laikā. Noskaņošanas rezistors R19 nosaka pašreizējo jutīgumu, jo augstāks ir tā vērtējums, jo lielāku jutību var sasniegt. Rezistors R16 pielāgo aizsardzības histerēzi, iesaku neiesaistīties tā reitinga paaugstināšanā. Pretestība 5-10 kOhm nodrošinās skaidru ķēdes klikšķi, kad aizsardzība tiek iedarbināta, lielāka pretestība radīs strāvas ierobežojuma efektu, kad spriegums izejā pilnībā neizzūd.
Kā jaudas tranzistoru varat izmantot vietējos KT818, KT837, KT825 vai importētos TIP42.Īpaša uzmanība jāpievērš tā dzesēšanai, jo visa atšķirība starp ieejas un izejas spriegumu uz šī tranzistora izkliedēsies siltuma veidā. Tāpēc jums nevajadzētu izmantot barošanas avotu ar mazu izejas spriegumu un lielu strāvu, tranzistora sildīšana būs maksimāla. Tātad, pāriesim no vārdiem uz darbiem.

PCB izgatavošana un montāža


Iespiesto shēmu plati veic ar LUT metodi, kas vairākkārt aprakstīta internetā.
Laboratorijas barošana

Laboratorijas barošana

Laboratorijas barošana

Iespiestajai shēmas platei ir pievienota gaismas diode ar rezistoru, kas nav norādīti diagrammā. LED pretestība ir piemērota nominālajai vērtībai 1-2 kOhm. Šī gaismas diode ieslēdzas, kad aizsardzība ir aktivizēta. Pievienoja arī divus kontaktus, kas apzīmēti ar vārdu "Jamper", kad tie ir aizvērti, barošanas avots iziet no aizsardzības, "noklikšķina". Turklāt starp mikroshēmas 1. un 2. izeju tika pievienots 100 pF kondensators, tas kalpo aizsardzībai pret traucējumiem un nodrošina stabilu ķēdes darbību.
Laboratorijas barošana

Laboratorijas barošana

Laboratorijas barošana

Lejupielādēt dēli:
[20,41 Kb] (lejupielādes: 932)

Barošanas avota iestatīšana


Tātad, pēc ķēdes montāžas, jūs varat sākt to konfigurēt. Pirmkārt, mēs piegādājam jaudu līdz 15-30 voltiem un mēra spriegumu pie TL431 mikroshēmas katoda, tam vajadzētu būt aptuveni vienādam ar 10,7 voltiem. Ja barošanas avota ieejai piegādātais spriegums ir mazs (15-20 volti), tad rezistors R3 jāsamazina līdz 1 kOhm. Ja atsauces spriegums ir kārtībā, mēs pārbaudām sprieguma regulatora darbību, kad mainīgais rezistors R4 griežas, tam vajadzētu mainīties no nulles līdz maksimālajam. Tālāk mēs pagriežam rezistoru R13 galējā stāvoklī, aizsardzība var tikt iedarbināta, kad šis rezistors ievelk ieeju OP2 uz zemes. Starp zemi un termināļa gala spaili R13, kas ir savienots ar zemi, jūs varat uzstādīt rezistoru ar nominālo vērtību 50-100 omi. Mēs savienojam nelielu slodzi ar barošanas avotu, iestatiet R13 galējā stāvoklī. Mēs palielinām spriegumu pie izejas, strāva palielināsies, un kādā brīdī aizsardzība darbosies. Vēlamo jutīgumu mēs sasniedzam ar tuning rezistoru R19, pēc tam to var lodēt ar nemainīgu. Tas pabeidz laboratorijas barošanas bloka montāžas procesu, jūs varat to uzstādīt korpusā un izmantot.

Norāde


Laboratorijas barošana

Laboratorijas barošana

Ir ļoti ērti izmantot bultiņas galvu, lai norādītu izejas spriegumu. Digitālie voltmetri, kaut arī tie var parādīt spriegumu līdz voltas simtdaļām, nepārtraukti darbojošos skaitļus cilvēka acs uztver slikti. Tāpēc racionālāk ir izmantot bultu galviņas. No šādas galvas izgatavot voltmetru ir ļoti vienkārši - vienkārši ievietojiet virknē tuning rezistoru ar nominālo vērtību 0,5 - 1 MΩ. Tagad jums jāpielieto spriegums, kura vērtība ir zināma iepriekš, un ar apgriešanas rezistoru jāpielāgo bultiņas pozīcija, kas atbilst piemērotajam spriegumam. Veiksmīga montāža!
Komentāri (4)
 1. Mihails Panarins
  #1 Mihails Panarins Viesi 2018. gada 1. aprīlis 16:16
  0
  Ir liela vēlme no PSRS laikiem iegādāties vieglas mūzikas televizoru četrās krāsās, bet šajā sakarā man nav ne mazākās nojausmas. Kā arī radio komponenti.
  1. Viesis Rinat
   #2 Viesis Rinat Viesi 2018. gada 8. aprīlis 09:42
   2
   Ir padomju radio komponenti un shēmas.
  2. Viesis Sergejs
   #3 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 16. aprīlis 00:18
   0
   ir krāsaina mūzika.Nopirku komplektu un pats to pielodēju.Izkaisuma ekrāns ir mazs, apmēram 30x35 cm .. tas darbojās.tā tas jau daudzus gadus melo. rakstiet uz pastu, ja kaut kas var nofotografēties.
 2. Viesis Slava
  #4 Viesis Slava Viesi 2019. gada 28. maijā 12:07
  1
  Un kādi ir rīboņi ierīces izejā?

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām