DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis
Iedomājieties, ka jums ir pilienu maisītājs vannas istabā vai virtuvē, un jūs nevarat izslēgt ūdeni. Aukstā ūdens lodveida krāns, kas ir uzstādīts jūsu vadu sākumā no stāvvada, pilnībā neaizveras. Pazīstama situācija? Noteikti daudzi, kas tajā atradās, panikā, ko sauca par pārvaldības sabiedrību, piezvanīja ziņojumu dēļiem vai vienkārši meklēja paziņas, kuri santehniķos strādātu ar šo uzdevumu.
Faktiski šī parādība nav tik reti sastopama. Un tas neskatoties uz to, ka mūsdienu lodveida vārsti gandrīz ir santehnikas domāšanas kronis. To izmantošana ir praktiski standartizēta. Nevienas mājas vai dzīvokļa vadu uzstādīšana nav pabeigta bez aukstā un karstā ūdens lodveida vārstiem. Kāda tad ir problēma un kāpēc šādas ārkārtas situācijas joprojām rodas? Sanāksim kopā.
Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Lodveida vārsta ierīce


Krāna pamatne ir pulēta misiņa bumba ar caurumotu caurumu un cirtainu iecirtumu zem kāta. Šāda veida celtņu rotācija tiek nodrošināta 90 grādu leņķī. Fluoroplastiskās vai teflona blīves, ko sauc par segliniem, mīkstina bumbiņas kustību ķermeņa iekšienē. Stumbru aizzīmogo ar spiediena uzmavu ar ārējo vītni un uzgriezni galā. Celtņa korpuss var būt ciets vai sadalīts divās daļās, kas savienotas ar vītni. Visbiežāk tas ir izgatavots no misiņa, izvēloties sienu biezumu ar drošības rezervi. Bet ir arī lēti modeļi. Viņu korpuss ir izgatavots no silumīna vai viegla misiņa, uz kura ražotājs vienkārši ietaupīja.
Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Lodes vārsta atdzīvināšanas metode


Godīgi sakot, mēs jau iepriekš brīdinām, ka šī opcija nedod 100% garantiju lodveida vārsta darbības atjaunošanai. Tomēr tas patiešām ir vispareizākais ceļš, kas jānoiet pirms tā aizstāšanas.
Iesācējiem jums jācenšas ar roku izveidot krāna vārstu. Ja rezultāts ir nulle, nepiespiediet krānu un šim nolūkam izmantojiet knaibles vai regulējamas atslēgas, pagriežot tauriņa rokturi, lai ar pūlēm salūzt. Tas var būt tikai sliktāk, jo jūs, iespējams, nezināt, no kā celtnis ir izgatavots - no augstas kvalitātes misiņa vai lēta silumīna. Pēdējais, starp citu, sadalās vienu vai divas reizes, jums vienkārši jāpieskaras tam ar kādu sviru un ļoti ātri vannas istabu un veselus dzīvokļus pārvērš auksta ūdens baseinā.
Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Tātad, atskrūvējiet euro uzgriezni un noņemiet tauriņa rokturi. Zem tā ir vārsta kāta augšdaļa. Dažos krānos zem sešstūra ir spiediena uzmava, kas piespiež krāna iekšpusē esošo dziedzeru. Gadījumā, kad kātu ir grūti pagriezt, šī piedurkne ir nedaudz jāatbrīvo.
Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Pēc tam, izmantojot regulējamu uzgriežņu atslēgu, uzmanīgi, lēnām attīstiet kātu, pagriežot to no vienas puses uz otru. Šajā gadījumā neveiciet pēkšņas kustības, pretējā gadījumā jūs riskējat salauzt kātu vai bumbiņu, kas novedīs pie vārsta vārsta pilnīgas saplīšanas un iesprūšanas.
Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Šīs procedūras laikā krāna augšdaļā var veidoties vieglas ūdens svītras. Tas ir normāli, ja uzskatāt, ka spiediena uzmava ir vaļīga.
Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Lai pārbaudītu celtņa veselību, jums jānovieto tauriņš uz tā sēdekļa un jāmēģina ar to pagriezt vārstu. Koncentrējoties uz riskiem, kas saistīti ar lietu, jūs uzreiz redzēsit rezultātu.Ja ir iespējams pagriezt vārstu līdz galam, pagrieziet spiediena uzmavu un ielieciet tauriņu vietā.
Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Kā aizvērt lodveida krānu, ja tas ir iestrēdzis

Praktiski padomi


Lai nenokļūtu celtņa koksēšanas situācijā ar kaļķu vai metāla nogulumiem, ir nepieciešams to attīstīt 1-2 reizes mēnesī, pagriežot vārstu līdz maksimālajām atzīmēm.
Izmantojiet tikai uzticamu ražotāju augstas kvalitātes bloķēšanas aparatūru. Netaupiet uz elementiem, piemēram, lodveida vārstiem, jo ​​to sadalīšana var būt ļoti dārga.
Ja šaubāties par savām santehnikas spējām, paņemiet rokā pazīstama santehniķa tālruņa numuru, kurš var palīdzēt grūtā situācijā un nomainīt bojātu lodveida krānu bez fatālām sekām.

Noskatieties video


Komentāri (19)
 1. Viesis Viktors
  #1 Viesis Viktors Viesi 2018. gada 30. marts 18:21
  7
  Paldies par interesanto materiālu par lodveida vārstu ... Es mēģināju caururbt kanālus lodveida vārsta iekšpusē (tieši noslēdzošajā lodītē), lai veidotu jonu ūdens kanālu, kas bija paredzēts, lai bagātinātu ūdeni ar katjoniem .. Tas bija eksperimentālajā posmā. Es nezinu, kā ieslēgt jonu kanālus no vispārējā Minus potenciāla. Tas nozīmē, ka ne vienmēr viss tiek zaudēts - ar slēģa bumbiņu .. Tas šķiet konservatīvs, bet ļoti
  uzticams ..
  1. Gregorijs
   #2 Gregorijs Viesi 2018. gada 31. marts 18:46
   6
   Un es to izdarīju. Sazinieties.
 2. Andrejs no Karēlijas
  #3 Andrejs no Karēlijas Viesi 2018. gada 1. aprīlis 9:48 plkst.
  15
  PIRMAJĀ, KAS ĪPAŠI PIEGĀDES NAV PAREIZI PAKALPOJUMI. Otrkārt, tas ir labi, ja viss notiek lauku mājā, nevis augšējos stāvos, ja kaut kas neizdodas 100 reizes lētāk, lai uzstādītu jaunu vārstu. Un, treškārt, zvaniet uz avārijas dienestu, kas jums ir ieejiet vārstā un pēc ierašanās vienojieties par nomaiņu, un pēc visa, ko vēlaties, es to daru ilgu laiku .... Esmu redzējis pietiekami daudz no visa, ko viņi jebkādā veidā vēlas ietaupīt. Ar ko riskēt, kā konsultē autors, jo viņš ir iestrēdzis, aizstāšanas datums ir pienācis, jo viņš ir pieaudzis nogulsnes un tik bieži viņš atkārtojas grauj apmēram pirms 7 gadiem.
 3. Džamsuts
  #4 Džamsuts Viesi 2018. gada 2. aprīlis 9:52 plkst.
  4
  Un jūs varat to izmēģināt ar ultraskaņu)))
 4. Viesis Vladimirs
  #5 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 3. aprīlis 15:04 plkst.
  2
  Lai saglabātu bumbiņas virsmu, krānam jābūt pilnībā atvērtam. Šajā gadījumā virsmai nav saskares ar barotni.
  Vai tas saka par kaut kādu vārstu? Vārsts nepavisam nav celtnis, nejauciet tos.
 5. Viesis Vladimirs
  #6 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 3. aprīlis 15:32
  2
  Uzstādot lodveida vārstu, noteikti piliet eļļu kātā un pievelciet. Ilgu laiku tas maigi griezīsies un nevajadzēs izmantot regulējamu uzgriežņu atslēgu. Un pats galvenais - celtnim jābūt pilnībā atvērtam.
 6. Santehniķis
  #7 Santehniķis Viesi 2018. gada 6. aprīlis 14:58 plkst.
  6
  Grieziet celtņus vismaz pāris reizes mēnesī, un viss būs kārtībā.
 7. Ramils
  #8 Ramils Viesi 2018. gada 8. aprīlis 09:57
  1
  Viss ir daudz vienkāršāk.
  Ja lodveida vārsts ir iestrēdzis, varat to sasmērēt ar ūdeni. Ja caur krānu tek karsts ūdens, pār krānu ielej aukstu, apledojušu ūdeni. Aukstuma ietekmē materiāliem, it īpaši siltumvadošajam misiņam, ātri samazinās lielums, kā rezultātā krānu būs vieglāk atvērt.
  Ja krāns ir paredzēts aukstam ūdenim, virs krāna jums jālej karsts ūdens. Sīkāka informācija tiks paplašināta. Tad ielej ledus ūdeni. Krānam vajadzētu viegli atvērties.
  Universāls veids: ielej iestrēgušu krānu ar jebkuru ūdeni, pēc tam ar karstu, pēc tam ar aukstu ūdeni ik pēc 10 reizēm. Tas "atslābina" krāna dizainu.
 8. Aleksandrs
  #9 Aleksandrs Viesi 2018. gada 10. aprīlis 08:43
  11
  Tāpēc nav nekā labāka par padomju celtni.Jā, es piekrītu, ka viņš nav ne izskatīgs, ne izskatīgs, taču uzticamības ziņā viņu nevar salīdzināt ar visu šo ķīniešu muļķi.
 9. Viesis Andrejs
  #10 Viesis Andrejs Viesi 2018. gada 12. aprīlis 15:07
  12
  Padomju celtnis ir uzticams ??? Tas ir uzticams pēc mūžīgās noplūdes .... Cik tu esi jauns, jauneklis? Jūs droši vien redzējāt padomju tikai kinoteātrī.

  PS Ielieciet normālu Itāliju, un nevis tauriņu, bet ar sviru. Un nebūs problēmu. Un, protams, regulāri atvērt un aizvērt.
  1. ielieciet somu.
   #11 ielieciet somu. Viesi 2018. gada 21. maijs 14:53
   0
   īsta somu kvalitāte .. oras maisītājs ar termostatu darbojas jau 26 gadus. cena 120 cu tagad 10 tr šajā laikā 3 tūkst. iespējams, vajadzēja apmēram desmit ķīniešu bez termostata. un vēl vairāk darba, lai aizstātu.
   ekonomikai jābūt ekonomiskai
 10. Viesis Alekss
  #12 Viesis Alekss Viesi 2018. gada 25. aprīlis 9:21 plkst.
  6
  Sasildiet jaucējkrānu ar parastu fēnu.
 11. maksimums
  #13 maksimums Viesi 2018. gada 28. aprīlis 14:51 plkst.
  0
  vērpjot atslēdznieka bagātāko būs tikai bagātāks, kad to saplīsīsit ik pēc 5 dārgākiem, to labos
 12. zīmēt
  #14 zīmēt Viesi 2018. gada 21. maijs 14:56
  4
  periodiski ik pēc sešiem mēnešiem atveriet un aizveriet krānu .. bet ūdens niansēm ir kāda nianse. pretējā gadījumā zem krāna bumbiņas stāvošā ūdenī tīrs pasaulē nepārspējams ūdens sajaucas ar ķieģeļiem. smiltis un rūsa. un tad celtnis plūst gar kātu
 13. Viesis Igors
  #15 Viesis Igors Viesi 2018. gada 26. novembris 11:45
  0
  Viss kārtībā. Ir svarīgi netaupīt tādiem elementiem kā lodveida vārsti. Tāpēc jums nekavējoties jāinstalē pārbaudītu ražotāju augstas kvalitātes noslēgvārsti, piemēram, itāļu RB. Visā manā mājā ir viņu lodveida vārsti, lieliski. Viņi pagriežas gludi, viegli, nelīp.
 14. Eugene
  #16 Eugene Viesi 2019. gada 6. janvārī 19:33
  0
  Man ir pretēja problēma. Celtnis pagriežas, bet neuztur ūdeni. Mainīt celtni vai remontēt?
 15. Viesis Jurijs
  #17 Viesis Jurijs Viesi 2019. gada 10. februāris 11:21
  2
  Vissvarīgākais, kā ieteica pazīstamais santehniķis, ir tāds, ka lodveida vārstu specifika ir tāda, ka to lietošanas laikā tiem jābūt vai nu atvērtiem, vai aizvērtiem! Ja tas ir vaļā vai aizvērts, tas kļūs skābs. Es pats to pārbaudīju!)
 16. Viesis Vladislavs
  #18 Viesis Vladislavs Viesi 2019. gada 1. marts 16:02
  0
  Un ja celtnis pagriežas, bet nepārklājas ??
 17. Igors
  #19 Igors Viesi 2019. gada 22. jūlijs plkst. 8:14
  0
  Metode tiešām darbojas. Minūti pirms pilnīgas aizvēršanas pārvietoju absolūti "mirušo" celtni. Cieņa pret autoru!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām