DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Termistora un termopāra atšķirība

Termoelements


Termoelements ir sensors, kas sastāv no diviem vadītājiem, kas atšķiras pēc to īpašībām un ir pielodēti. Mērīšana notiek siltuma vadītāju spēka (sprieguma) veidošanās dēļ, kas veidojas starp vadītājiem. Atkarībā no aukstā vai karstā avota sensora strāva mainīs virzienu starp pozitīvu vai negatīvu vērtību. Sensoram nav nepieciešami īpaši iestatījumi, jums vienkārši jāsalīdzina rādījumi ar atsauces ierīci.
Termistora un termopāra atšķirība

Sensora mērīšanas diapazons svārstās no -270 līdz 2500 grādiem un ir atkarīgs no vadītājiem, ko izmanto sakausējumu iekšpusē. Piemēram, termopāra volframa un rēnija sakausējums var izmērīt temperatūru līdz 2500 grādiem pēc Celsija.
Sensora trūkums ir mazs izejas signāls, kam nepieciešama elektroniska pastiprinātāja un signāla pārveidotāja klātbūtne. Mērījuma precizitāte ir atkarīga no ierīces lieluma, ar nepareizu izvēli temperatūras kļūda sasniedz 2,5-4 grādus pēc Celsija.
Termistora un termopāra atšķirība

Termopāri tiek plaši izmantoti šādās nozarēs:
 • zinātniskos pētījumos un medicīnā;
 • rūpniecībā (metāla izstrādājumu ražošana);
 • automatizētās vadības sistēmās (CNC mašīnās).

Termistors


Termistors ir pusvadītāju ierīce, kas darbojas pēc mainīgas pretestības principa.
Termistora un termopāra atšķirība

Mainoties temperatūrai, tā iekšējā pretestība mainās atkarībā no izvēlētā sensora veida. Ir divi šī elektriskā pusvadītāja varianti:
 • NTC termistors (pretestība samazinās, palielinoties temperatūrai);
 • PTC termistors (pretestība palielinās līdz ar temperatūru).

Starp sensora īpašībām mēs varam atšķirt tā precizitāti ar izmērīto temperatūru. Termistoru kļūda ir tikai 0,05 grādi pēc Celsija.
Mērījumu diapazons: no -50o līdz +300 grādiem jebkurā izmērītā intervālā.
Termistora un termopāra atšķirība

Sensora trūkumi:
 • palielinoties temperatūrai, kalpošanas laiks tiek samazināts. Ražotājs sniedz garantiju līdz 1000 darba stundām;
 • Lai precīzi nolasītu, ir jāveic kalibrēšana ar atsauces mērītāju.

Kopsavilkums


Temperatūras nolasījumu precizitāte noteikti ir augstāka ar termistoru sensoriem, tomēr termopāri var lepoties ar lielu mērīšanas diapazonu. Materiāls, no kura tiek izgatavots termistors, laika gaitā noārdās, savukārt termopāri dzīvo daudz ilgāk.
Sensoru temperatūras noteikšanas metodes atšķiras. Katram tipam ir nepieciešama sava ierīce vai kontrolieris, kas ļauj kontrolēt rādījumus.
Par galveno atlases kritēriju var uzskatīt mērīšanas diapazonu. Ja temperatūra pārsniedz 300 grādu slieksni, jāizmanto termopārs. Pretējā gadījumā nav jēgas pārmaksāt, jūs varat iztikt ar lētām siltumizturībām, jo ​​termoelements ir par apmēram dārgāks.

Noskatieties saistīto video


Komentāri (3)
 1. Viesis Vladimirs
  #1 Viesis Vladimirs Viesi 2018. gada 21. marts 20:16
  2
  Autore elektrikā neko nesaprot: ne termopāros, ne termistoros, nav pusvadītāju un nevar būt. Bet temperatūras sensoros, kas ir attēlā, tie (pusvadītāji) ir. Termoelements - divi vadi, kas vienā galā ir pielodēti (vai drīzāk metināti). Termopāri ir HC (hroma-kalomela), XA (hroma-alumels) utt. Termistori ir mazas plānas stieples (visbiežāk vara) spoles. Gan tas, gan cits ir novietots korpusā no nerūsējošā tērauda, ​​kura galā ir kaste ar piespraužamiem savienojumiem.
  1. Aleksejs
   #2 Aleksejs Viesi 2018. gada 22. marts 19:29
   0
   Diemžēl tādi autori, kuri nezina, par ko raksta lielākā daļa, un cilvēki lasa un tic ...
  2. Viesis Alekss
   #3 Viesis Alekss Viesi 2018. gada 25. decembrī 14:27
   2
   Vladimirs, (Termistori ir mazas plānas stieples (visbiežāk vara) spoles) - kur jūs to ieguvāt? Galu galā tas nav pilnīgi taisnība, nemaldiniet cilvēkus. Pusvadītāju termistori (termistori un posistori), un tos plaši izmanto daudzās mājsaimniecības ierīcēs. Lasīt literatūru.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām