DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Augstsprieguma avots no TDKS
TDKS augstsprieguma avots

Tagad ļoti bieži atkritumu izgāztuvē var atrast novecojušus kineskopu televizorus, attīstoties tehnoloģijai, to paketes nav būtiskas, tāpēc tagad lielākoties tās iznīcina. Varbūt visi redzēja uzrakstu garā “Augstspriegums. Neatvērt. " Un tur karājas nav viegli, jo katrā televizorā ar kineskopu ir ļoti interesanta maza lieta, ko sauc par TDKS. Saīsinājums apzīmē “transformatora diodes-kaskādes mazos burtus”, televizorā tas, pirmkārt, kalpo, lai radītu augstu spriegumu attēla caurules barošanai. Pie šāda transformatora izejas var iegūt pastāvīgu spriegumu līdz 15-20 kV. Maiņstrāvas spriegums no augstsprieguma spoles šādā transformatorā tiek palielināts un izlīdzināts, izmantojot iebūvēto diode-kondensatora reizinātāju.
TDKS transformatori izskatās šādi:
TDKS augstsprieguma avots

Nav grūti uzminēt biezo sarkano vadu, kas stiepjas no transformatora augšdaļas, un tas ir paredzēts, lai no tā noņemtu augstu spriegumu. Lai iedarbinātu šādu transformatoru, jums ir jāpiesien primārais tinums un jāsamontē vienkārša shēma, ko sauc par ZVS draiveri.

Shēma


Shēma ir parādīta zemāk:
TDKS augstsprieguma avots

Tāda pati diagramma citā grafiskā attēlojumā:
TDKS augstsprieguma avots

Daži vārdi par shēmu. Tās galvenā saikne ir lauka efektu tranzistori IRF250, šeit arī IRF260 ir labi piemērots. Tā vietā jūs varat ievietot citus līdzīgus lauka efektu tranzistorus, taču tie ir tie, kas šajā ķēdē ir sevi pierādījuši vislabāk. Starp katra tranzistora vārtiem un ķēdes mīnusiem tiek uzstādītas Zener diodes ar spriegumu 12-18 volti, es uzstādīju Zener diodes BZV85-C15, pie 15 voltiem. Arī ultraātrās diodes, piemēram, UF4007 vai HER108, ir savienotas ar visiem vārtiem. Starp tranzistoru notekas ir savienots 0,68 uF kondensators vismaz 250 voltu spriegumam. Tās jauda nav tik kritiska, jūs varat droši ievietot kondensatorus diapazonā no 0,5-1 μF. Caur šo kondensatoru plūst diezgan ievērojamas straumes, tāpēc to var sildīt. Ieteicams paralēli ievietot vairākus kondensatorus vai ņemt kondensatoru uz augstāku spriegumu - 400–600 voltiem. Ķēdē ir aizrīties, kuras vērtējums arī nav īpaši kritisks un var būt diapazonā no 47 līdz 200 μH. Jūs varat vīt 30–40 stieples pagriezienus uz ferīta gredzena, tas darbosies vienalga.

Ražošana


TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

Ja droseļvārsts ir ļoti karsts, jums jāsamazina pagriezienu skaits vai jāņem vads ar biezāku šķērsgriezumu. Galvenā ķēdes priekšrocība ir tā augstā efektivitāte, jo tajā esošie tranzistori gandrīz nesasilda, taču, lai nodrošinātu uzticamību, tie tomēr jāuzstāda uz neliela radiatora. Uzstādot abus tranzistorus uz kopīga radiatora, ir jāizmanto siltumvadoša izolācijas blīve, kā tranzistora metāla aizmugure ir savienota ar tā aizplūšanu. Ķēdes barošanas spriegums ir diapazonā no 12 līdz 36 voltiem, ja spriegums ir 12 volti tukšgaitā, ķēde patērē apmēram 300 mA, ar degošu loku strāva palielinās līdz 3-4 ampēriem. Jo augstāks barošanas spriegums, jo lielāks spriegums būs transformatora izejā.
Ja jūs rūpīgi aplūkojat transformatoru, jūs varat redzēt, ka atstarpe starp tā ķermeni un ferīta serdi ir aptuveni 2–5 mm. Pašā kodolā jums ir jāpieliek 10-12 stieples, vēlams vara, pagriezieni. Varat vīt vadu jebkurā virzienā.Jo lielāks ir stieples šķērsgriezums, jo labāk, bet pārāk liela sekcijas stieple var neietilpt spraugā. Var izmantot arī emaljētu vara stiepli, tas pārmeklēs pat visšaurāko spraugu. Tad no šī tinuma vidus ir jāizveido krāns, pakļaujot vadus pareizajā vietā, kā parādīts fotoattēlā:
TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

Vienā virzienā ir iespējams uztīt divus 5-6 pagriezienu tinumus un savienot tos, šajā gadījumā tiek iegūts arī krāns no vidus.
Ieslēdzot ķēdi, starp transformatora augstsprieguma spaili (bieza sarkana stieple augšpusē) un tā mīnusu rodas elektriskā loka. Mīnuss ir viena no kājām. Vēlamā mīnusa kājas noteikšana var būt diezgan vienkārša, ja pēc kārtas katrai kājiņai piešķirat “+”. Gaiss iziet no 1 līdz 2,5 cm attālumā, tāpēc starp vēlamo kāju un plus uzreiz parādīsies plazmas loka.
Jūs varat izmantot tik augstsprieguma transformatoru, lai izveidotu vēl vienu interesantu ierīci - Jēkaba ​​kāpnes. Pietiek, lai novietotu divus taisnus elektrodus ar burtu “V”, savienotu vienu plusu ar vienu, mīnusu pie otra. Zemāk parādīsies izlāde, sāks rāpot, augšpusē tā saplīsīs un cikls atkārtosies.
Plati var lejupielādēt šeit:
[25,55 Kb] (lejupielādes: 573)

Pārbaude


Fotogrāfijās Jēkaba ​​kāpnes izskatās ļoti iespaidīgas:
TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

Spriegums pie transformatora izejas ir nāvējošs, tāpēc jāievēro drošības pasākumi. Pēc strāvas izslēgšanas transformatora izejā joprojām ir augsts spriegums, tāpēc tas ir jāizlādē, aizverot augstsprieguma spailes savā starpā. Veiksmīga montāža!
TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

TDKS augstsprieguma avots

Skatieties testa video


Eksperimenti ar augstspriegumu vienmēr ir ļoti krāsaini un aizraujoši.

Komentāri (1)
 1. Viesis Viktors
  #1 Viesis Viktors Viesi 2018. gada 18. martā 13:00
  1
  Bet kā ar noderīgajām īpašībām? Plazma tajā pašā lokā? Es lūdzu, lai fiziķi nogādātu lokā nepieciešamos elektrodus
  EM cilindriskais stators. Droši vien montāža ir nepieciešama dielektriskā iekšpusē, tad MHD precīzi ieslēgsies? Personīgi
  Es esmu par progresu .. Tas ir tikai viens, kas nav skaidrs .. Kāpēc šo brīnumu ražo Ham Radio?

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām