DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » Šoku sensors pats
Dažreiz ir vēlme samontēt kaut kādu elektronisko ierīci, kas nav ļoti sarežģīta, bet tajā pašā laikā ļoti interesanta. Un, ja tajā pašā laikā tas arī izrādās noderīgs - vispār skaistums. Tiem cilvēkiem, kuri nezina, ko darīt garajā nedēļas nogalē, vai vienkārši tiem, kuri ir ieinteresēti kaut ko darīt ar savām rokām, es ierosinu salikt nesarežģītu trieciena sensoru.

Shēma


Šīs ierīces shēma ir parādīta zemāk:
Šoku trieciena sensors

Jutīgs ķēdes elements ir pjezodinamisks, elements, kas rada elektrisko strāvu pie mazākās deformācijas. Tas būs viņš, kurš reģistrēs sitienu un nosūtīs signālu uz operatīvā pastiprinātāja ieeju. Šādu pjezodinamiku var iegūt no kādas čīkstošas ​​rotaļlietas, elektroniska pulksteņa ar modinātāju, kalkulatora vai vienkārši nopērc to veikalā. Tas izskatās šādi:
Šoku trieciena sensors

Pietiek ar viņu nedaudz pieskarties vai iesist, jo mikrouzņēmuma adata uzlēks uz augšu. Skaņošanas rezistors jāuzstāda virknē ar mikrouzmērītāju, lai pielāgotu tā jutīgumu. Ķēdē tiek izmantots viens darbības pastiprinātājs LM358, jūs varat izmantot tā analogus, piemēram, TL071. Minimālais barošanas spriegums ir atkarīgs no operatīvā pastiprinātāja izvēles, ja jūs izmantojat LM358, tad minimālais barošanas spriegums būs 3 volti, ja ņemsit TL072, tad ķēde darbosies vismaz 7 volti. Nepalieliniet barošanas spriegumu vairāk par 16 voltiem.
Zema pretestība R4 ķēdē nosaka jutīgumu. Jo zemāka tā pretestība, jo atsaucīgāka ķēde kļūst pat maziem gājieniem. Jums nevajadzētu pazemināt tā pretestību zem 0,33 omi, ķēdes jutība jau ir pietiekama ar galvu. Bultas galvas vietā varat ievietot gaismas diodi, tad tas mirgos laikā ar sitieniem.
Daži vārdi par pjezodinamikas savienošanu. Tas sastāv no divām plāksnēm, no kurām viena diametrs ir lielāks par pirmo. Centrālā plāksne, kuras diametrs ir mazāks, jāpievieno attiecīgi mikroshēmas 3. spailei, un lielā plāksne - attiecīgi blakus esošajam kontaktam uz tāfeles. Drukātajā shēmas shēmā ir divi kontakti jaudas savienošanai, divi kontakti pjezodinamikas savienošanai un divi kontakti izejai, t.i. savienojot slēdža galviņu vai LED. Visērtāk ir uzstādīt skrūvju spaiļu blokus, lai savienotu un atvienotu vadus no dēļa, neizmantojot lodāmuru.

Ražošana


Iespiestā shēma ir izgatavota ar LUT metodi, un tā izskatās šādi:
Šoku trieciena sensors

Šoku trieciena sensors

Šoku trieciena sensors

Šoku trieciena sensors

Šoku trieciena sensors

Šoku trieciena sensors

Pjezodinamika jānostiprina uz masīva cieta objekta, kas pārraidīs vibrācijas. Jūs varat salabot to uz priekšējām durvīm, un, tiklīdz kāds klauvē pie tām, ķēde reģistrēs klauvējumu un paziņos īpašniekam.

Noskaties darba video


Darbības princips ir skaidri parādīts videoklipā:
Komentāri (3)
 1. Valek
  #1 Valek Viesi 2018. gada 10. marts 19:16
  2
  Kāpēc iztukšot desu, kad visu var izdarīt uz viena lauka efekta tranzistora.
  1. Vikeris
   #2 Vikeris Viesi 2019. gada 27. janvāris 17:13
   1
   Nu, mēģiniet to izdarīt - mani ļoti interesē izrāde uz viena tranzistora. Īpaši ņemot vērā to, ka bipolāram atvēruma spriegumam jābūt apmēram 0,7–0,8 V un pjezo man deva maksimālo vērtību 0,2–0,3 V, galu galā, vai nu operatīvā, vai atgriezeniskā saite
 2. Marks
  #3 Marks Viesi 2018. gada 31. maijā 21:44
  1
  Es samontēju šo ķēdi ar LED, nevis voltmetru. Gaismas diode ir pastāvīgi ieslēgta un nedaudz pārtraukta, kad gabals tiek kratīts. Visas nominālvērtības no ķēdes.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām