DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »1978. gada transformators" Step Down "
1978. gada atkāpšanās transformators
Mājās es atradu 12 voltu barošanas avotu, ko izmanto akumulatoru uzlādēšanai. Tas izskatās šādi

<

Tas sastāv no pakāpiena transformatora un diodes tilta (matricas), kas koriģē maiņstrāvu, kas nāk no transformatora, līdz līdzstrāvai.
Sāksim ar to, tas sastāv no četrām ļoti jaudīgām diodēm. Zīmols nav zināms. Vienīgais, kas tika izgatavots, bija “Ražots PSRS” ar īssavienojumu, vadu izolācija ar 2 mm šķērsgriezumu uzreiz izkūst, un diodes ir gandrīz aukstas. Šeit viņi ir tuvu

Diodes ir savienotas saskaņā ar standarta taisngrieža ķēdi.

Tā tas izskatās šajā gadījumā.

Savienotājvadi tiek izmantoti ļoti lielā šķērsgriezumā, visi savienojumi tiek veikti ar skrūvju un uzgriežņu palīdzību, pretējā gadījumā pie lielas strāvas var notikt izolācijas aizdegšanās vai vadi var vienkārši izkausēt.
Tagad pāriesim pie nodalījuma ar transformatoru izjaukšanas, augšējais vāks balstās uz divām skrūvēm, atskrūvējiet vāku un noņemiet transformatoru

Uz tā, tāpat kā uz visiem šāda veida transformatoriem, ir divi tinumi, primārais tiek piegādāts ar 220 V, bet sekundārais - ar kuru tiek noņemts 12 volti.
Primāro tinumu veido vara stieple ar 1 mm šķērsgriezumu, tīkla spriegums ir tieši savienots ar to.

Tagad ķersimies pie sekundārā tinuma pulksten 12, šeit ir tinuma krāni

Šis tinums vairs nesastāv no stieples, bet no 1,5 mm biezas un apmēram 4 mm platas vara lentes. Šādus tinumus izmanto metināšanas mašīnās, jo šādas lentes pretestība ir maza un līdz ar to lielu strāvas stiprumu es neuzdrošinājos to izmērīt, līdzīgā situācijā es jau pazaudēju vienu ampērmetru par 20 ampēriem, un lenti, jo tā aizņem mazāk tilpuma, salīdzinot ar cilindrisko formu. parastais vads, jo cilindram ir mazāks kontakta laukums.
Lielas strāvas pierādīšana var būt īssavienojuma reakcija.

Un tas viss, atliek tikai lepoties ar enerģijas avota ražošanas kvalitāti, jo viņam tagad ir 32 gadi un viņš joprojām turpina strādāt atbilstoši.
Video, kurā mēģināts saīsināt transformatoru

Komentāri (6)
 1. Danbazs
  #1 Danbazs Viesi 2011. gada 26. septembris 22:09
  0
  Un kam tas domāts? lielīties, ka mājās gulēja tāds padomju brīnums?
 2. Levša
  #2 Levša Viesi 2012. gada 10. marts 17:39
  1
  Tā viņi rīkojās padomju gados.
  labs transs. vietas metināšana var izjaukt no tā)))
 3. Sergejs
  #3 Sergejs Viesi 2013. gada 13. maijs 22:10
  0
  Smieklīga ziņa. )) Lai meklētu ar skrūvgriezi - izjaukt uzlādi? Jā, tas ir forši.
  Bet tikai tas nav virsrakstā “Dariet pats”, jums ir nepieciešams cits “Padariet pats”. Nu, tāpat kā transformatoram, tur praktiski nav ko sabojāt. Ezerā noķērām Sovdepovskas metinātāju, dūšīgu ar regulēšanas pogu, mazgājām - izžāvējām, tas darbojas. Tas pat nav caurspīdīgs.
 4. Akmens
  #4 Akmens Viesi 2013. gada 22. novembris 17:50
  0
  Principā tas ir infa nākotnei, kā izspiest maksimālo strāvu pie mazākajiem izmēriem. Tāpēc paldies no manis.
  Pieņemsim, ka man izejā ir jāsaņem satriecoša strāva pie 1,5 V. Stiepli ar lielu diametru nevar iestrēgt transā, neizjaucot, bet lenti var viegli ievietot.
 5. Nikolajs
  #5 Nikolajs Viesi 2017. gada 1. maijs 11:21 p.
  0
  Tieši šīs transoms tajā pašā gadījumā tiek izmantotas mūsu ražošanā kā portatīvs avots 12 voltu pārsūtīšanai. 6. fotoattēlā ir trīs skrūves, viena ir brīva. Caur to ķēdes pārtraukumā ir iekļauts drošinātājs kļūdainas stieples formā.
 6. students
  #6 students Viesi 2017. gada 8. decembris, 21:20
  2
  10 ampēru diodes no sērijas (B-10 sprieguma klase). Es tos ievietoju 50 ampēru barošanas blokā, vilcinājos un pieskrūvēju viņiem dūšīgas siltumnīcas. Ar strāvu 50–60 ampēros tilts 4 stundās sasildījās līdz aptuveni 40–45 grādiem. Kāpēc? Jā, jo bez radiatoriem korpuss iznāktu divreiz mazāks un vieglāks, un iekārta darbotos tikai 20 minūtes dienā. Jūs darīsit to, kas uz viņiem, - jūtieties brīvi ievietot bez radiatora, pašreizējais vērtējums tiek mierīgi saglabāts.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām