DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Smēķē zivis mājās
Smēķējiet zivis mājās, un jūs vairs nevēlaties iegādāties šādu produktu veikalā. Ja jūs izmantojat šī raksta padomus, rezultātā jūs iegūsit vissmalkākās zivis, kas piesātinātas ar dabisko koka dūmu aromātu. Šādam produktam būs vērtība ne tikai tā garšas dēļ, bet arī ar ilgu glabāšanas laiku.
Ja mēs runājam par kūpinātu zivju priekšrocībām, pateicoties apstrādei ar dūmiem, kas ir spēcīgākais antiseptiskais līdzeklis, gaļa tiek atbrīvota no baktērijām un parazītu organismiem. Turklāt šī termiskā apstrāde ļauj ietaupīt visas produkta derīgās vielas. Smēķēšana ir viena no konservēšanas metodēm, kas apvienojumā ar iepriekšēju sālīšanu ievērojami pagarina gaļas glabāšanas laiku.
Smēķē zivis mājās

Zivju pagatavošana


Zivju sagatavošana kūpināšanas procesam ir tāda, ka tās ir jātīra un sālītas. Ja liemenis ir pārāk liels, tad no tā varat nogriezt galvu un asti. Pretējā gadījumā, ja kūpinātavas izmēri to atļauj, zivis tiek ievietotas visā tvertnē. Viss, kas jums jādara ar liemeni, ir atbrīvot to no iekšpuses. Spailes un svari jāatstāj vietā. Pēc tīrīšanas zivis jāmazgā ar aukstu ūdeni un jāizžāvē ar papīra dvieli.
Smēķē zivis mājās

Nākamais solis būs sālīšana. Lai to izdarītu, liemeņus sarīvē ar rupju sāli un pāris stundām liek katliņā. Sālījumā varat pievienot nedaudz melno piparu. Interesanta zivju īpašība ir tā, ka sālīt ir praktiski neiespējami. Tāpēc precīzas sālījuma proporcijas neeksistē.
Pirms smēķēšanas gulēšanas jums jāpārliecinās, ka sālījums no zivīm izplūst. Lai to izdarītu, to var pakārt ar asti 20 minūtes. Vislabāk, ja tas tiek darīts svaigā gaisā, jo delikateses vajadzētu labi nēsāt. Liemeni nav nepieciešams mazgāt un mērcēt.

Kūpināšanas vietas sagatavošana


Lai iegūtu mērenu dūmu, dūmu čipsi 20-30 minūtes jā iemērc ūdenī. Kamēr zāģu skaidas uzbriest, jums ir jāsagatavo kūpinātava. Lai to izdarītu, galvenās tvertnes apakšā ir uzlikta folijas loksne. Tas tiek darīts tā, lai koksne nedeg līdz apakšai. Tas arī atvieglos kūpinātavas tīrīšanu.
Smēķē zivis mājās

Smēķē zivis mājās

Tagad mēs salocām zāģu skaidas caurdurī, lai noņemtu lieko ūdeni. Piespiestas skaidas tiek uzliktas uz folijas ar 1,5 cm slāni, pēc tam uz koka tiek uzstādīta tekne tauku savākšanai, ja to paredz kūpinātavas dizains.
Smēķē zivis mājās

Smēķē zivis mājās

Mēs uzstādām pirmā stāva grilu un ievietojam tajā zivis, pēc tam liemeņus ievieto otrajā līmenī. Smēķēšanas vieta tiek aizvērta ar aizzīmogotu vāku un tiek aizdedzināta. Dažās kūpinātavās ir ūdens zīmogs. Šī ierīce ļauj gatavot zivis mājas apstākļos. Sakarā ar īpašo rievu ar ūdeni, dūmi mērķtiecīgi nonāk īpašā caurumā, kas aprīkots ar elastīgu šļūteni.
Smēķē zivis mājās

Smēķē zivis mājās

Pirmās 10 minūtes karstums var būt diezgan spēcīgs, tiklīdz parādās pirmie dūmi, ogles zem dibena ir nedaudz jāpārvieto viena no otras. Pareiza temperatūras indikators būs mērena dūmu intensitāte. Viss smēķēšanas process parasti ilgst 40 minūtes. Nav jēgas ilgāk turēt zivis uz uguns.
Smēķē zivis mājās

Smēķē zivis mājās

Smēķē zivis mājās

Gatavo produktu jānoņem no kūpinātavas un ļaujiet tai nedaudz elpot. Tiek uzskatīts, ka kūpinātas zivis kļūst garšīgākas pēc tam, kad tās ir pilnībā atdzisušas. Tāpēc neatkarīgi no kārdinājuma mēģiniet paciest vismaz 30 minūtes. Gatavais produkts jums jāuzglabā ledusskapī slēgtā iepakojumā.
Smēķē zivis mājās

Lūdzu, uzklausiet šos padomus.


1. Ja jūs pārāk daudz zivju turat kūpinātavā, tad smaržīga trauka vietā jūs varat iegūt rūgtu produktu. Pēc kūpināšanas telpas noņemšanas no uguns tās jāatver ventilācijai.
2. Lai samazinātu dūmu izplūdi, kūpināšanas vietas apakšā var ielej upes smiltis. Šis materiāls būs arī labs tauku pilienu absorbētājs.
3. Smēķēšanai jums jāņem tikai svaigas zivis. Saldētam produktam ir pārāk vaļīga mīkstums, kas uz galda neizskatīsies estētiski patīkami.
4. Zivīm jābūt vienas sugas un vienāda lieluma, pretējā gadījumā gatavošanas laiks var būt atšķirīgs. Turklāt produkts sālīs nevienmērīgi.
5. Liemenis jāatbrīvo no iekšpuses, jo subprodukti var dot rūgtumu. Arī žaunas jānoņem.
6. Zivis izrādīsies aromātiskākas, ja smēķēšanai izmantosit augļu koku (ābeļu, bumbieru) šķeldu.
Smēķē zivis mājās
Komentāri (3)
 1. Alexpanych
  #1 Alexpanych Viesi 2018. gada 6. februāris 12:42
  3
  Tik daudz reižu pārslogoju zivis, ka es pat nezinu, kā attiekties uz pārējo materiālu :(
 2. Viesis Jurijs
  #2 Viesis Jurijs Viesi 2018. gada 6. marts 19:38
  0
  Zāģu skaidām vajadzētu pārklāt dibenu ar ļoti plānu kārtu, pretējā gadījumā tas būs rūgts.
  Kūpinātas zivis 20 minūtes.
 3. Vladimirs Kuzņecovs
  #3 Vladimirs Kuzņecovs Viesi 2018. gada 20. novembris 17:35
  0
  Interesanta zivju īpašība ir tā, ka to praktiski nav iespējams sālīt?
  Taukus nav iespējams sālīt.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām