DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Elektroniska akumulatora atjaunošana
Saskaņā ar statistiku, lielākā daļa bateriju sabojājas plākšņu sulfācijas dēļ. Kādu iemeslu dēļ rodas šī parādība, es tajā īpaši neiedziļināšos, bet nelielā daļā tas ir saistīts ar nepareizu akumulatora darbību. Un vēl - ar ilgu akumulatora darbības laiku.
Ir vairāki veidi, kā mainīt sulfātu, procesu sauc par desulfation. Es jums pateiks, kā samontēt elektronisko ierīci, kas var desulfēt akumulatora plāksnes ar elektriskiem impulsiem.

Bateriju atkopšanas elektroniskās metodes priekšrocības


Lai atjaunotu akumulatoru, tas nav jāizjauc. Tas ir tik svarīgi, atjaunojot neatdalāmās vai želejas baterijas. Tas pat nav jānoņem no automašīnas, kad runa ir par automašīnas akumulatoru.
Šī atkopšanas metode ir efektīva 80 procentos gadījumu - un tas ir ļoti labs procents.
Laika gaitā šī metode nav dārga, un tā jums prasīs ne vairāk kā 24 stundas.

Elektriskā ķēde


Elektroniskā akumulatora atkopšana

Shēma nav sarežģīta. Kreisajā pusē ir taisngrieža tilts ar izlīdzināšanas kondensatoriem. Tālāk nāk stabilizators uz mikroshēmas, kas baro galveno oscilatoru, kas samontēts uz taimeri 555. Taimeris savukārt kontrolē jaudīgu lauka efektu tranzistoru, kas akumulatoru pārslēdz uz enerģijas avotu.
Visa ķēde ir savienota ar taisngrieža transformatoru, kura sekundārā tinuma izeja ir 15-20 volti maiņstrāvas. Spriegums tiek izlīdzināts līdzstrāvā līdz 20-25 V. Tas būs galvenais spriegums, kas tiks piegādāts akumulatoram. Galvenais oscilators ģenerē ļoti īsus augstas frekvences impulsus, kaut kur ap 10-35 kHz. Ar tranzistora slēdža palīdzību šie impulsi nonāk pie akumulatora.

Darbības princips


Ierīce akumulatoram dod īsus augstas amplitūdas impulsus. Maksimums, kas var sasniegt 10-25 A. Šo augstas frekvences un augstas amplitūdas impulsu ietekmē tiek ierosināti jonu elektroni, kas savukārt iznīcina svina sulfātu, un akumulators atjauno savu kapacitāti.
Elektroniskā akumulatora atkopšana

Šī atkopšanas metode ir ļoti efektīva un palīdz atdzīvināt, šķiet, gandrīz “mirušas” baterijas.

Desulfatācijas ierīces montāža


Jūs varat salikt shēmu uz maizes dēļa. Transistoru nebūs lieki uzstādīt uz maza radiatora.
Elektroniskā akumulatora atkopšana

Elektroniskā akumulatora atkopšana

Akumulatora atkopšanas process


Jebkurā gadījumā, pirms sākat atjaunot akumulatoru, būtu jauki pārbaudīt bankās elektrolīta klātbūtni. Un, ja nepieciešams, pievienojiet destilētu ūdeni.
Nu, tad mēs pievienojamies akumulatoram kā parastam lādētājam un periodiski uzraugām lādēšanas procesu, izmērot akumulatora spriegumu.
Elektroniskā akumulatora atkopšana

Elektroniskā akumulatora atkopšana

Viss process var aizņemt no 1 stundas līdz 24 stundām, tas viss ir atkarīgs no akumulatora jaudas. Protams, automašīnu akumulatoriem to būs vairāk. Ir arī iespējams, ja akumulatoram ar lielu ietilpību var būt nepieciešams jaudīgāks tīkla transformators ar augstāku spriegumu.
Mainīgs rezistors kontrolē impulsa frekvenci. Rotējot, ar kuru palīdzību eksperimentāli tiek sasniegti vislabākie reģenerācijas rezultāti.
Visu laiku man izdevās atjaunot vairāk nekā vienu akumulatoru. Ierīce ir piemērota gan 12 voltu, gan 6 voltu akumulatoriem.
Elektroniskā akumulatora atkopšana

Noskatieties video


Komentāri (7)
 1. Vjačeslavs
  #1 Vjačeslavs Viesi 2018. gada 29. janvārī pulksten 17:46.
  0
  Vai es varu uzzināt vairāk?
 2. Jevgeņijs Ganko
  #2 Jevgeņijs Ganko Viesi 2018. gada 31. janvārī 13:55 plkst.
  0
  Paldies!
 3. Vladimirs Gryadovkins
  #3 Vladimirs Gryadovkins Viesi 2018. gada 4. februāris 12:16
  2
  Ja aktīvā masa sabruka, tad neceliet to vietā ar elektroniskām ierīcēm! Neticiet pasakām!
 4. SanSanych
  #4 SanSanych Viesi 2018. gada 22. februāris 10:25
  0
  Pieredzējis ... kā tas ir?
 5. Viesis Sergejs
  #5 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 24. februāris plkst. 8:31
  2
  Pēc raksta spriežot, autoram ir labas elektronikas zināšanas, taču viņš slikti pārzina ķīmiju un nav ļoti tuvu video galvenajai tēmai. Galvenais akumulatora kļūmes iemesls tā darbības beigās nav saistīts ar sulfāciju, bet ar pozitīvo plātņu režģa iznīcināšanu. Šajā gadījumā ietaupīs tikai pozitīvo plākšņu izjaukšana un nomaiņa. Bet, pat ja akumulatora kļūmes cēlonis ir plākšņu sulfācija, tas nav fakts, ka, noņemot aktīvās masas sulfātu, jūs akumulatoru atdosit uz mūžu. Fakts ir tāds, ka pat ar vidēju plātņu sulfāciju atdalīšana veido svina sulfāta kristālus, kas aug, atdaloties. Un, kad tiek noņemta sulfācija, šie svina sulfāta kristāli tiek samazināti par metālisku svinu un veido tiltus starp pozitīvajām un negatīvajām plāksnēm, kas īssavieno plāksnes kopā. Rezultātā akumulators ar bojātām bankām rada ļoti lielu pašizlādi. Šādās bankās dienā var notikt gandrīz pilnīga nepilnīgu kārbu iztukšošana ...
 6. Vasja
  #6 Vasja Viesi 2018. gada 8. septembris 16:37
  0
  Darīja pēc līdzīga principa. Akumulators muļķīgi nokrita apakšā. kaut arī transformatora jauda nebija liela 63 vati, acc 62Ah. Šī desulfate metode Akum parasti nav piemērota.
 7. Viesis Vladimirs
  #7 Viesis Vladimirs Viesi 2019. gada 11. jūnijs 17:55 plkst.
  0
  Pieprasītā frekvence 10-20 kHz un viļņu forma 153 Hz.
  Lai izmērītu pašreizējo impulsu, jūs varat savienot zemas pretestības rezistoru (0,1-0,05) omu pie lādēšanas ķēdes, savienot ar to osciloskopa zondes un aprēķināt impulsa amplitūdu saskaņā ar Ohma likumu.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām