DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Apvalks strāvas padevei
Kad ir pieejama CNC mašīna un mūsdienīgi elektroinstrumenti, ar savām rokām nav tik grūti izgatavot caurspīdīgu koka un plexiglass korpusu barošanas avotam (un citiem izstrādājumiem). Bet kā izkļūt no situācijas, ja šāda aprīkojuma nav, bet ir vēlme strādāt ar šiem materiāliem īpaši.
Apvalks barošanas avotam

Tālāk ir aprakstīts mājās gatavota caurspīdīga korpusa izgatavošanas process barošanas avotam, izmantojot tikai vienkāršus un pieejamus rīkus. Ir arī daudz noderīgu ieteikumu par plexiglass apstrādi. Jūs uzzināsit, kā to sagriezt, detaļas pielāgot izmēriem, urbt tajās caurumus, ieskaitot taisnstūrveida. Ir skaidri parādīts viens no vienkāršākajiem veidiem, kā savienot koksni un plexiglass. Turklāt ir informācija par to, kā citādi šos materiālus var sastiprināt kopā.

Instrumenti un materiāli


Lai izgatavotu mājās gatavotu caurspīdīgu lietu, jums būs nepieciešami šādi palīgmateriāli:
 • caurspīdīga plexiglass apmēram 5 mm bieza;
 • koka dēlis vai saplāksnis vismaz 10 mm biezumā;
 • ieskrūvētas galvas skrūves - 12 gab .;
 • mazas skrūves ar uzgriežņiem - 4 gab.;
 • taisnstūra poga 250 V un vismaz 2 A;
 • smilšpapīrs ar smilšu P100 un P240;
 • minerāla vai sintētiska motoreļļa;
 • samontēta shēmas plate ar montāžas caurumiem.

Lai iegūtu galaproduktu no visa iepriekšminētā, jums vajadzētu sagatavot šādus rīkus un ierīces (speciāli tiek ņemti tikai lēti un lēti):
 • elektriskā urbjmašīna;
 • koka urbji ar diametru 3 mm un 10 mm;
 • padziļinājums;
 • koka zāģis;
 • skava;
 • zāģis metālam ar asmeni;
 • Phillips skrūvgriezis
 • lineāls;
 • melnais marķieris.

Apvalks barošanas avotam

Ja jūsu rīcībā ir elektriskais finierzāģis, frēze, skrūvgriezis un slīpēšanas mašīna, tas viss ievērojami paātrinās ražošanas procesu. Tomēr to ir diezgan viegli izdarīt bez šiem diezgan dārgajiem rīkiem. Galu galā viens no materiāla galvenajiem uzdevumiem ir parādīt, kā padarīt pārskatāmu lietu, izmantojot tikai budžeta instrumentus.

Korpusa koka sienu izgatavošana


Sāksim ar vienkāršāko darbību, tas ir, ar ķermeņa daļu ražošanu no koka, tas ir, tā gala sienām. Šiem nolūkiem jūs varat ņemt vai nu koka dēļus, kuru biezums ir vismaz 10 mm, vai tāda paša izmēra saplāksni. To darīs pat platjoslas vai apgrieztas oderes paliekas. Nav ieteicams izmantot skaidu plākšņu vai OSB, jo šie materiāli nav ļoti piemēroti mazu priekšmetu ražošanai.
Detaļu izmēri parādītajā piemērā ir 70x50x10 mm. Protams, ja jūs izgatavojat korpusa kādam no jūsu izstrādājumiem, tad gala sienu platumu un augstumu izvēlas individuāli. Ieteicams nemainīt tikai koksnes biezumu, jo būs grūti manuāli izdarīt pareizos caurumus plānākajās sagatavēs.
Šādu vienkāršu detaļu zāģēšana ir vislētākā ar parasto koka zāģu. Lai iegūtu precīzāku rezultātu, ieteicams izmantot auklas kārbu un zāģa asmeni. Faktiski tik mazas sagataves var izgatavot pat ar zāģa zāģi. Atkal, ja jums ir elektriska finierzāģis - uzdevums tiek tikai vienkāršots.
Daudz svarīgāka ir koka sagatavju griešana, to pielāgošana. Tiem jābūt absolūti identiskiem un vienlaikus taisnstūra formas paralēlskaldņa formā.Bez profesionāla galdniecības darbarīka šo problēmu var atrisināt, izmantojot tikai vienu skavu un slīpējošu papīru ar P100 putraimu. Abrazīvs tiek fiksēts uz līdzenas virsmas, un detaļas ir savienotas viena ar otru un pulētas, līdz virsmas ir pilnībā pārojušās.

Plexiglas virsbūves daļu izgatavošana


Darbs ar Plexiglas bez jebkādām CNC mašīnām ir nedaudz sarežģītāks nekā ar koku. Lai gan tas ir diezgan kaļams, no pirmā acu uzmetiena, materiāls, bet, ja tas ir nepareizi apstrādāts, tas pastāvīgi kūst, veidojas burbuļi, plaisas un skrambas. Tomēr ir pilnīgi iespējams tikt galā ar šīm grūtībām, apbruņojoties ar zemāk sniegto informāciju.
Pirmkārt, mēs nosakām detaļu izmērus. Tos izvēlas atkarībā no koka izgatavoto gala sienu garuma un platuma. Vispirms tiek izgatavotas jebkuras divas pretējās puses, pēc tam pāris atlikušās. Ja kāds būs ieinteresēts, piemērā sānu sienu izmēri ir 140x70 mm, bet augšējā un apakšējā daļa ir 140x50 mm.
Tagad par plexiglass griešanu. Lētākais un uzticamākais veids, kā sagriezt šo materiālu, ir parastais metāla zāģis. Jūs varat arī sagriezt, izmantojot īpašu nazi, mājās gatavotas ierīces, gravējus, elektriskos finierzāģus, frēzes un tā tālāk.
Ja tomēr tika nolemts metāla zāģu izmantot, tad pirms darbu veikšanas jums jāapgūst tikai pāris triki, lai izvairītos no zināmām problēmām. Pirmkārt, ar šādu zāģēšanu plexiglass var izkausēt berzes dēļ. Otrkārt, marķiera izveidoto marķējumu var būt grūti nomazgāt, it īpaši, ja tas ir pastāvīgs. Treškārt, plexiglass ir ļoti viegli saskrāpēts, kas diezgan lielā mērā sabojā gatavā produkta izskatu (kā piemēra fotoattēlos).
Tātad, mēs apsvērsim iepriekš minēto problēmu risināšanas metodes. Lai novērstu plexiglass izkausēšanu, griežot ar metāla loksni, tas iepriekš jāapstrādā ar parasto motoreļļu. Turklāt jūs varat eļļot gan pašu asmeni, gan griešanas līniju. Ja jūs uzklājat eļļu plexiglass, tad to bez problēmām būs iespējams sagriezt pat ar elektrisko finierzāģi, un materiāls tajā pašā laikā neizkausēsies.
Pirmais, kas ienāk prātā, nomazgājot pastāvīgu marķieri, ir parasts medicīniskais alkohols. Jā Viņš tiek galā ar marķiera pēdām, taču ir viens traucēklis. Fakts ir tāds, ka tad, kad alkohols nokļūst uz organiskā stikla malas, tas rada pamanāmas plaisas. Lai izvairītos no šādām problēmām, marķēšanai labāk ir izmantot parasto pildspalvu ar filca palīdzību. Vēl labāks variants būtu nagu, kas viegli skrāpē griezuma līniju uz plexiglass.
Un pēdējais brīdis. Lai pasargātu akrila stiklu no nejaušām skrambām, pirms griešanas un apstrādes tas jānoslīpē ar parasto maskēšanas lenti. Fotoattēlā parādītajā piemērā tas netika izdarīts, un rezultāts ir skaidri redzams. Lai gan viss darbs tika veikts ļoti uzmanīgi. Maskēšanas lente netraucēs zāģēšanu, slīpēšanu, urbšanu vai montāžu. Un problēma ar marķiera pēdām automātiski izzūd.
Pēc detaļu izgriešanas no plexiglass tām jābūt izmērāmām. To var izdarīt arī uz smilšpapīra, kas uzstādīts uz vienmērīgas pamatnes. Materiāls arī izkausēsies, taču šajā gadījumā eļļu labāk nelietot. Daudz efektīvāk ir izmantot parasto ūdeni - malšanas laikā tas lieliski atdzesēs plexiglass, neļaujot tam izkausēt.
Apvalks barošanas avotam

Taisnstūra plexiglass caurums


Ja ar apaļiem caurumiem viss ir vairāk vai mazāk skaidrs, tad bez īpašiem instrumentiem taisnstūrveida nosēšanās kontaktligzdas izgatavošana vienam un tam pašam slēdzim nav tik vienkārša. Šīs problēmas risināšanai ir divi veidi. Abas ir vienkāršas.
Ja ir tā pati elektriskā finierzāģis (vai manuālais), tad vienkārši urbiet mazus caurumus nākotnes kontaktligzdas stūros, vienā no tiem ievietojiet nagu vīli un strādājiet pa perimetru. Neaizmirstiet par eļļošanu. Ja nav finierzāģu, tad mēs ņemam parasto urbi, kuras diametrs ir pēc iespējas tuvāks korpusa montāžas ligzdas platumam. Mēs urbjam vienu vai divus caurumus, un pēc tam mēs izmantojam taisnstūra formu, izmantojot parasto lēto failu.
Apvalks barošanas avotam

Apvalks barošanas avotam

Pēdējā gadījumā apstrāde būs daudz ātrāka un vienkāršāka, ja plexiglass iepriekš ir fiksēts nekustīgi. Ir arī vērts vispirms strādāt ar failu 45 grādu leņķī abās sagataves pusēs un tikai pēc tam izlīdzināt seju taisnā leņķī.

Koka un plexiglass korpusa montāža


Kad visas sagataves ir izgatavotas, atliek tikai salikt tās vienā izstrādājumā. Sākumā mēs analizēsim iespējas, kā piestiprināt plexiglass kokam. Līme šajā gadījumā nav gluži piemērota, jo tās pēdas būs redzamas caur caurspīdīgu materiālu. Paskatieties, galu galā tas viss nebūs ļoti.
Apvalks barošanas avotam

Vienkāršākā pieeja ir ieskrūvētas galvas skrūves. Ja tie tiek sadalīti simetriski, tie nesabojās izstrādājuma izskatu. Lai šādā veidā saliktu, jums būs nepieciešama urbjmašīna, urbjmašīna, kuras diametrs ir mazāks par pašu aparatūru, kā arī padziļinājuma.
Apvalks barošanas avotam

Divas blakus esošās sagataves ir savienotas un savstarpēji piestiprinātas, izmantojot skavu. Labāk ir izmantot divus mazus, jo šeit lielu lomu spēlē kompresijas spēks. Fakts ir tāds, ka tad, kad urbis cauri plexiglass nonāk kokā ar vāju detaļu fiksāciju, tie obligāti tiek pārvietoti, kas ir nepieņemami. Kad caurumi ir gatavi, izveidojiet sēdekli zem galvas un pieskrūvējiet skrūves. Mēs darām to pašu ar visām lietas sienām.
Apvalks barošanas avotam

Apvalks barošanas avotam

Ir arī vērts atzīmēt, ka pašvītņojošo skrūvju izmantošana ne vienmēr ir labākā pieeja šādu problēmu risināšanai. Šāds savienojums zaudēs spēku pēc vairākām salikšanām un demontāžām. Tāpēc to vajadzētu izmantot tikai gadījumos, kad jūsu ierīce netiks bieži atvērta.
Apvalks barošanas avotam

Apvalks barošanas avotam

Apvalks barošanas avotam

Ja jums ir nepieciešams caurspīdīgs korpuss ar bezgalīgas izjaukšanas iespēju, tad pašvītņojošo skrūvju vietā izmantojiet īpašas vītņotas bukses un ieskrūvētas skrūves. Šajā gadījumā vispirms bukses tiek ieskrūvētas kokā, un skrūves jau ir ieskrūvētas tajās. Šāds savienojums absolūti nav zemāks par pašvītņojošo skrūvju izturību, taču funkcionalitātes ziņā tas vairākas reizes uzvar.
Pēc lietas komplektēšanas izmēģinājumu atliek tikai integrēt tajā. Lai nofiksētu iespiedshēmas plati, apakšā tiek izveidoti caurumi, un tā nostiprināšanai tiek izmantotas skrūves ar uzgriežņiem. Ja ir speciāli radio montāžas plaukti ar atbilstošiem vītnēm, ieteicams tos izmantot. Poga, kas parādīta piemērā, pati tiek nofiksēta. Turklāt mēs nodrošinām izejas vadiem vai savienotāju caurumiem un visu savācam atbilstoši shēmai. Ja ir vēlme, tad pievienojiet gumijas vai plastmasas kājas.
Tā rezultātā mēs iegūstam lielisku caurspīdīgu lietu mūsu amatniecībai. Neskatoties uz diezgan trauslo izskatu, tas ir diezgan izturīgs. Turklāt plexiglass nevada strāvu, jo no šī viedokļa lieta ir droša. Ja jums nepatīk koksnes klātbūtne izstrādājumā, tā vietā varat izmantot biezu plexiglass. Tomēr atšķirībā no koka tai būs jāapgriež vītnes skrūvēm vai buksēm.
Apvalks barošanas avotam

Apvalks barošanas avotam

Apvalks barošanas avotam
Komentāri (1)
 1. Tula
  #1 Tula Viesi 2018. gada 23. janvāris 08:26
  2
  Autore tiešām brauca pa CNC mašīnu. sarkt
  Šādā gadījumā jums ir nepieciešams
  Salauzta zāģa asmens
  Trauksme
  Skrūves
  Lineāls
  Taisnas rokas.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām