DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Sastatnes no koka
Privātmājas celtniecības vai uzturēšanas laikā jums jāveic darbi augstumā. Ne visu darbu var veikt ar kāpnēm vai kāpnēm. Šādos gadījumos ir nepieciešams izmantot sastatnes.
Mežus var izgatavot no dažādiem materiāliem. Visizplatītākās ir metāla un koka sastatnes.
Metāla sastatnēm ir lielas priekšrocības. Tās izceļas ar stabilitāti, drošību un izturību. Bet šī dizaina izmaksas ir diezgan ievērojamas. Jā, un montāžas grūtības un lielie konstrukcijas izmēri nav vispieņemamākā iespēja.
Alternatīva metāla sastatnēm ir koka, kuras ir viegli saliekamas, un to izmaksas ir vairākas reizes mazākas. Vēl viena koksnes priekšrocība ir tā, ka gandrīz katrs pieejamais materiāls tos var savākt, vienlaikus izmantojot tikai pieejamās ierīces. Koka sastatnes patstāvīgi var pārvadāt uz jebkuru attālumu un ilgstoši uzglabāt nesamontētas. Sakarā ar daudzajām priekšrocībām, daudzi būvniecības un uzstādīšanas darbiem izvēlas koka sastatnes.
Veikt koka sastatnes nav grūti. Pietiek izvēlēties kvalitatīvu un izturīgu pareiza izmēra koksni. Tā kā sastatņu konstrukcija ir īslaicīga, tās var izgatavot no koka un dēļiem, kas “nav stāvoklī”.

Sastatņu process


1. Pirmais solis ir pamatnes izveidošana. Lai to izdarītu, paņemiet divus sijas un piestipriniet tos kopā, izmantojot papildu dēļus. Mēs piestiprinām dēļus ar pašvītņojošām skrūvēm.
Koka sastatnes

2. Kokmateriāla augšējo daļu sagriež leņķī. Atlikušo konstrukcijas daļu turpmākai nostiprināšanai ir nepieciešams sijas slīpais slīpums.
Koka sastatnes

3. Pabeigtajai pamatnes daļai ir šāda forma:
Koka sastatnes

4. Blakus griezuma vietai mēs piestiprinām 1 m garu dēli.
Koka sastatnes

5. Konsekventi augšējo stieni piestiprina vēl trīs izgatavoto stieņu daļas. Sakarā ar to, ka uz nevienmērīgajiem stieņiem ir slīpas leņķi, konstrukcija iegūst stabilu formu.
Koka sastatnes

6. Lai sastatņu dizains būtu ticamāks un izturīgāks, tas ir jānostiprina ar palīglīstu palīdzību. Mēs piestiprinām sloksnes struktūras augšējā un vidējā daļā. Mēs veicam šo darbu abās stenda pusēs.
Koka sastatnes

7. Turklāt mēs nostiprinām statīvu pie pamatnes no vairākām pusēm.
Koka sastatnes

8. Mežu gatava daļa izskatās:
Koka sastatnes

9. Varat arī nostiprināt statīva struktūru centrālajā daļā, vienlaikus izvietojot montāžas dēļus pa diagonāli.
Koka sastatnes

10. Lai veiktu darbus uz balstiem, ieklājiet koka grīdas segumu, kas kalpos kā pārvietošanās vieta.
Koka sastatnes

11. Sastatņu statīvu var izgatavot tik daudz, cik nepieciešams drošam darbam. Stendus ir viegli nēsāt no vienas vietas uz otru, tos neatdalot. Turklāt līdzīgu dizainu var izmantot dažādos apvidos un veicot jebkuras sarežģītības darbus.
Koka sastatnes

12. Koka sastatņu augstumu var noregulēt, palielinot koka grīdas augstumu.
Koka sastatnes
Komentāri (1)
  1. Aleksandrs
    #1 Aleksandrs Viesi 2018. gada 14. janvārī plkst. 8:04
    4
    Es domāju, ka patiesībā autore rakstīs par to, kā izgatavot sastatnes. Tas neizdevās. Ar šādu armatūru piecu metru augstums (un lielāks) nepaceļas. Tās nav sastatnes, bet gan Kazas (uzsvars uz pirmo zilbi).

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām