DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Kā uzstādīt tualeti pēc remonta
Tualetes remonts gandrīz vienmēr nozīmē visu komunikāciju un santehnikas nomaiņu. Tualete tiek mainīta jau pašā sākumā, un ieteicams to iegādāties iepriekš. No visām produktu šķirnēm ir jāizvēlas tāds, kas ir piemērots izlaišanas formai un kanalizācijas dizaina veidam.
Padomju laikos celtajās mājās galvenokārt bija divi atbrīvošanas veidi - tieša, horizontāla un slīpa. Šajā rakstā mēs koncentrēsies uz tualetes uzstādīšanu ar slīpu izeju.
Tualetes samontēšana un uzstādīšana pēc flīžu ieklāšanas nav ļoti grūts darbs. Pietiek ievērot dažus uzstādīšanas noteikumus un izvēlēties pareizos palīgmateriālus. Būs nepieciešami arī rīki, jo bez tiem mājas troni nevar instalēt.
Tātad, kādi rīki ir nepieciešami:
 • Āmurs vai āmura urbis.
 • Urbjiet vai urbjiet uz flīzes ar diametru 10 mm.
 • Uzgriežņu atslēgas izmērs 10 mm.
 • Regulējams uzgriežņu atslēga.
 • Hermētiķa lielgabals.
 • Skrūvgriežu komplekts.
 • Plāns zīmulis vai marķieris.
  Tagad materiālu saraksts:
 • 110-90 mm trauka formas aproce čuguna zvaniņam.
 • Gofrēta tualetes aproce, taisna vai ekscentriska, ar diametru 110 mm. Aproces tips ir atkarīgs no tā, kā santehnikas armatūra der kanalizācijai.
 • Tārpa skava izmērā 100-120 mm.
 • Silikona hermētiķis.
 • Komplekts tualetes stiprināšanai pie grīdas. Tas sastāv no divām enkura skrūvēm, diviem dībeļiem ar diametru 10 mm, divām paplāksnēm un vāciņiem.

Darba kārtība


Pēc flīžu un vecās tualetes poda demontāžas darbu pabeigšanas un jaunas flīžu ieklāšanas mēs sākam jauna fajansa “zirga” montāžu un uzstādīšanu. Viņš ieņems savu vietu daudzus gadus, un mums ļoti atbildīgi jāpieiet šim uzdevumam.
Vispirms mēs uzstādām trauka formas aproci kanalizācijas čuguna zvanā. Gumijas ciešākai saskarei ar metālu pirms uzstādīšanas aprocei papildus uzklājam silikona hermētiķi.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Tad mēs piestiprinām tualeti pie kanalizācijas un redzam, kā sanāk tualetes kakls un zvans. Mūsu gadījumā mums bija jāizmanto ekscentriska aproce, jo pēc izlīdzinošās pamatnes ieliešanas un flīžu ieklāšanas tualetes pods pacēlās apmēram 20 mm no grīdas.
Mēs uzliekam ekscentrisko aproci uz izstrādājuma kakla un mēģinām vēlreiz. Pagriežot aproci, ja nepieciešams, noregulējiet tās augstumu attiecībā pret zvanu. Tad mēs ievietojam tārpu skavu uz manšetes un pievelciet to.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Pēc tam mēs ievietojam tualeti vietā un pēc pareizas uzstādīšanas pārbaudes mēs ar plānu zīmuli vai marķieri ieskicējam vietas ķermeņa piestiprināšanai pie grīdas.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Mēs izveidojam caurumus flīzē ar urbi uz flīzes vai ar urbja palīdzību. Rūpīgi un lēnām urbiet flīzes bez trieciena režīmā, cenšoties to un sējmašīnu nepārkarsēt.
Tad mēs noenkurojam tualeti pie grīdas ar enkura skrūvēm. Pievelkot skrūves, nav jāpieliek daudz pūļu, lai izvairītos no korpusa sabojāšanas. Pievelkot enkuru, mēs uz tiem uzliekam dekoratīvos vāciņus.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Mēs turpinām tvertnes montāžu un uzstādīšanu.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Pirmkārt, mēs uzstādām kanalizācijas vārstus. Pēc gumijas blīvējuma paplāksnes ieeļļošanas ar hermētiķi, mēs uzstādām veidgabalus tvertnes caurumā un iespīlējam to ar plastmasas uzgriezni, nedaudz pievelkot ar gāzes uzgriežņu atslēgu.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Tad mēs uzmontējam pludiņa celtni. Pēc tā uzstādīšanas tvertnē piestipriniet to ar plastmasas uzgriezni. Ir ļoti svarīgi, lai pludiņa vārsts nepieskartos kanalizācijas vārstam.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Uzstādiet kanalizācijas tvertni uz tualetes poda. Lielu gumijas mazgātāju, kas uzstādīts starp tvertni un korpusu, bagātīgi ieeļļo ar silikona hermētiķi.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Tad uz skrūvēm, kas nostiprina tvertni uz tualetes, mēs vispirms uzlikām plastmasas paplāksnes. Pēc tiem mēs auklas konusveida gumijas.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Uzliekot tvertni uz korpusa un ievietojot skrūves caurumos, pagrieziet pēdējo, pakāpeniski piesaistot tvertni tualetei. Jānodrošina, lai nebūtu izkropļojumu.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Pēc tvertnes uzstādīšanas mēs savienojam elastīgas šļūtenes auksta ūdens padevei uz pludiņa vārstu. Atveriet krānu un pārbaudiet kanalizācijas mehānisma un pludiņa darbību.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Ja nepieciešams, noregulējiet ūdens līmeni tvertnē, paaugstinot vai nolaižot pludiņu.
Drenāžas vārstus regulē arī, paceļot vai nolaižot mehānismu. Ir jāpārliecinās, ka pēc tvertnes vāka uzstādīšanas kanalizācijas pogai ir nedaudz brīvas darbības. Nospiežot, ūdens jānovada bez pārtraukuma. Un pēc aizplūšanas pogai vajadzētu automātiski pacelties.
Pēc tualetes uzstādīšanas atliek tikai piestiprināt sēdekli. Mēs uzstādām eņģēs plastmasas montāžas skrūves. Pēc tam, jau ievietojot sēdekli ar eņģēm, mēs uzmontējam konstrukciju uz tualetes, pieskrūvējot to ķermenim ar koniskiem uzgriežņiem.
Kā uzstādīt tualeti pēc remonta

Kā uzstādīt tualeti pēc remonta
Komentāri (1)
 1. Viesis Sergejs
  #1 Viesis Sergejs Viesi 2018. gada 19. maijā 11:00
  0
  Bet vecie santehniķi man iemācīja pielīmēt tualeti pie grīdas uz cementa. Atšķaida cementu ar siltu ūdeni līdz skāba krējuma stāvoklim, daļu ielej uz grīdas gar tualetes kontūru un daļu uzklāj virsū. Līmenis labi. Kad cements sāk nožūt, to ar āmuru virsū ar sausu cementu. Un tas ir tas, izmantojiet to ...

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām