DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Vienkāršs automātiskais regulētājs
Vienkāršs automātiskais regulētājs

Šeit ir vienkārša diagramma, kā automātiski ieslēgt ventilatoru un kontrolēt tā ātrumu atkarībā no sensora temperatūras. Šo vienkāršāko shēmu, kas sastāv tikai no diviem elementiem, var izmantot jūsu pastiprinātājos, barošanas avotos, datoros utt.
Vienkāršs automātiskais regulētājs

Automātiska kontroliera ķēdes darbība


Kā temperatūras sensors izmantots mikroshēma LM35. Tas izskatās kā trīskāju tranzistors. Šī sensora izejas spriegums ir lineāri proporcionāls temperatūrai grādos pēc Celsija. Tas ir - 10 mV / grādi pēc Celsija, piemēram, ja temperatūra ir 45 grādi, tad sensora izejas spriegums būs 450 mV vai 0,45 V.
Tranzistora BC548 NPN struktūras pamatne ir savienota ar sensora izeju. No šī tranzistora īpašībām ir zināms, ka tas sāk atvērties, kad spriegums starp pamatni un emitētāju pārsniedz 0,4 V. Tāpēc ventilators sāk griezties, kad sensora temperatūra pārsniedz 40 grādus. Un, kad sensora temperatūra pārsniedz 60 grādus un izejā parādās 0,6 V spriegums, tranzistors pilnībā atveras, un ventilators rotēs ar pilnu jaudu.
Vienkāršs automātiskais regulētājs

Šeit ir tik vienkāršs darbs un tik vienkārša shēma.
Ja ķēde darbosies nestabili vai ar pārtraukumiem, iesaku 0,01 μF kondensatoru pieslēgt tieši pie LM35 sensora strāvas kājiņām.
Datora dzesētāja vietā jūs varat ieslēgt mazjaudas suku motoru, bet pēc tam virknē ar to jāievieš rezistors ar pretestību 10-50 omi.
Komentāri (2)
 1. mstr.drv
  #1 mstr.drv Viesi 2017. gada 12. novembris 04:00
  1
  pilnīgas muļķības.
  shēma uz lauka un termistors uztur temperatūru + -2 grādus pēc Celsija.
  1. Viesis Aleksandrs
   #2 Viesis Aleksandrs Viesi 2019. gada 9. marts 2:02 plkst.
   0
   Es nolēmu lodēt.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām