DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Piparu sēšanas pazīmes
Vasarā, staigājot pa tirgus rindām, mēs apbrīnojam amatieru dārznieku audzēto bulgāru un karsto papriku ražu, un mēs nožēlojam savu neveiksmi. Tikmēr jebkuru biznesu var iemācīties, it īpaši, ja jūs patiešām vēlaties.

Sēklu izvēle


Piparu audzēšanas procesā nav sīkumu, absolūti viss ir svarīgs. Tomēr sēšana rodas no sēklām.
Ierodoties speciālā veikalā, mēs priecājamies par krāsu attēlu daudzveidību uz somām ar nogatavojušos, lielu un skaistu augļu attēlu.
Piparu sēšanas pazīmes

Ja jūs izvēlaties kādu no tiem, jums jāapzinās, ka tas, kas uzzīmēts, var neatbilst realitātei. Iesaiņojot vienmēr pastāv “cilvēciskais faktors”, un ir iespējama atkārtota šķirošana.
Otrs faktors, kas neatbalsta iesaiņotas sēklas, ir norādītais dīgtspējas periods. Satraukti, kāpēc pipari nerodas, mēs pat nedomājam par to, ka to dīgtspēja ir atkarīga no:
 • augļa fizioloģiskais briedums;
 • žāvēšanas apstākļi;
 • uzglabāšanas apstākļi;
 • nosacījumi, kas ir izveidoti stādiem.

Ja melones sēklu (arbūzu, gurķu) dīgtspēja ir līdz astoņiem gadiem, tad piparu nav vairāk kā trīs. Tomēr ražotājs vai iesaiņotājs spītīgi norāda četrus gadus.
Piparu sēšanas pazīmes

Protams, tas ir mārketinga solis, bet vienkāršāk - krāpšana. Tāpēc, pērkot sēklas, īpaši rūpīgi jāpārbauda iesaiņošanas datums.

Sēklu dīgšana


Daudzi iesācēju audzētāji sēj sausas sēklas, un pēc tam ilgi jāgaida stādi. Ar sausu sēšanu, pat ja temperatūra tiek uzturēta aptuveni 30, stādi parādīsies ne agrāk kā 20 dienas vēlāk.
Piparu sēšanas pazīmes

Pieredzējuši dārznieki veic mitru dīgtspēju. Lai to izdarītu, bļodā ievieto salveti, tualeti vai filtrpapīru, ielej siltu ūdeni un ievieto sēklas. Viss tiek iesaiņots plastmasas maisiņā un uzstādīts siltā vietā (uz akumulatora, radiatora, plīts utt.). Temperatūru var kontrolēt taustes veidā, vienkārši uzliekot tai roku, tai jābūt ļoti siltai, bet ne karstai.
Ja piparu sēklām ir laba dīgtspēja, tad 3 līdz 4 dienu laikā parādīsies dīglis. Nav jēgas izmisumā, ja ne visas sēklas ir izšķīlušās. Parastais piparu sēklu dīgtspējas rādītājs tiek uzskatīts par 65 - 70%. Tāpēc, ja 6 no 10 rādīja dzīvotspēju, tas ir normāli.

Sēklas un Mēness kalendārs


Iesācēju dārznieki sūdzas, ka nepareizas sēšanas dienas dēļ sēklu dīgtspēja ir slikta. Mēness kalendārs nevar ietekmēt jūsu sēklu dīgtspēju. Ja tie ir veci, savākti no nenogatavojušiem augļiem, tika glabāti nepiemērotā temperatūrā un mitrumā, tad nakts spīdums tiem nevar pievienot dīgtspēju.
Lai jums būtu savs viedoklis par to, mitriniet tās pašas sēklas, bet dažādās kalendāra dienās, un jūs redzēsit, ka dīgtspējai ir svarīgi arī daudzi citi faktori, izņemot Mēnesi.

Sēšanas datumi


Līdz stādīšanai atklātā zemē piparu stādiem jābūt 55-60 dienu veciem. Tomēr, ja jūs to audzēsit atsevišķos traukos un pārstādīsit ar pārkraušanu, neiznīcinot zemes komu, transplantācijas laikam nav lielas nozīmes.
Ja stādus audzē kopējā apjomā un pārstādīšana notiks bez zemes komas, tad 50–60 dienu periods ir kritisks, un pipariem jābūt “jaunākiem” nekā šajā vecumā.
Kļūdains ir priekšstats, ka, ja uz stādiem ir pumpuri un ziedi, tad būs agra raža. Transplantācijas periodā augs piedzīvo stresu, un ziedi nav apputeksnēti. Nokavējot nolaišanos, jūs zaudēsit pirmos augļus, un būs nepieciešams laiks, lai atjaunotu potenciālu.

Sēj sēklas


Ja agrāk dārznieki augsnes maisījumu novāca sējai rudenī, tagad tas nav nepieciešams. Speciālajos veikalos tiek pārdoti universālie augsnes maisījumi stādiem. Šīs augsnes ir līdzsvarotas, barojošas un dezinficētas. Izmantojot sagatavoto augsni, jums tiek garantēts, ka jums ir labi dzinumi.
Pēc tvertnes iepildīšanas sablīvējiet augsni.Izklājiet uz tās virsmas tikai tās sēklas, kurām ir “augšanas punkts”. Nosedziet zemi ar 1 - 1,5 cm.Apkaisiet siltu ūdeni no smidzināšanas pistoles. Ietin plastmasas maisiņā un novieto labi sakarsētā vietā. Piparu kultūru mīl siltums, lai ātri iegūtu stādus, ir nepieciešama apmēram 30 ° C temperatūra? C.
Pēc 5 līdz 6 dienām pipari celsies. Tagad noņemiet maisu un ielieciet papriku spilgtākajā vietā, tas novērsīs izstiepšanos. Šajā periodā temperatūra ir jāsamazina. Dienā no 19 līdz 22, bet naktī no 17 līdz 18 grādiem.
Piparu sēšanas pazīmes

Kad piparā labi attīstīsies divas īstās lapas, kā fotoattēlā, tā būs gatava paņemšanai.
Papriku stādus sēt un audzēt nav grūti, taču katrai tehnoloģiskās ķēdes daļai ir savas īpašības, kuru ievērošana garantēs panākumus.
Komentāri (2)
 1. princesera
  #1 princesera Viesi 2017. gada 21. augusts 12:24
  0
  Pipari ir sāpīga vieta manā dārzā. Es pērku gatavus stādus un nekad neesmu ieguvis labu ražu. Pēc šī raksta izlasīšanas es nolēmu, ka mēģināšu visu izdarīt pats: sākot ar sēklu izvēli un dīgšanu līdz mēness kalendāra izpētei. Paldies par vērtīgo padomu!
 2. Fomenko par.
  #2 Fomenko par. Viesi 2018. gada 21. aprīlis 19:40
  0
  Paldies !!! Ļoti noderīgi padomi.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām