DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Veļas mazgājamās mašīnas darbības traucējumi
Veļas mašīna ir lielisks palīgs ģimenē un nodrošina ne tikai tīras drēbes, bet arī brīvā laika pieejamību. Kad tas sabojājas, sākas speciālistu meklēšana, kuri to varētu labot. Tas var vilkties nedēļu, un tad visi ģimenes locekļi izjūt veļas mazgājamās mašīnas lietošanas skaistumu. Šī mājas ierīce sastāv no detaļām, kuras ātri un viegli mainās. Parādījis pacietību, uzmanīgumu, izmantojot šajā rakstā sniegtos datus, jūs varat patstāvīgi noteikt ierīces sadalījumu un pat to labot. Apsveriet nepareizas darbības ar kodu F 08 novēršanas cēloņus un metodes.

Bojājuma pazīmes.


Daudziem ražotājiem veļas mazgājamās mašīnas intelektuālajā daļā ir vienādi kļūdu kodi. Ja displejos atrodat, palaižot, pastāvīgi deg uzraksts F 08 (elektroniskām ierīcēm) vai indikatori “Ātrums”, “Ātrā mazgāšana” (elektromehāniskām ierīcēm), tas nozīmē, ka iekārta ir bojāta un tās turpmāka darbība nav iespējama.
Paplāksnes darbības traucējumi

Mehānisko un elektromehānisko ierīču algoritms.
Mašīnas, kas aprīkotas ar elektronisku vadības paneli, mazgāšanas sākumā pēc sūkņa darbības rādīs kļūdu. Tā kā šajā laikā elektroniskais modulis pārbauda galvenos elektriskos komponentus: cauruļveida elektrisko sildītāju (TEN), ūdens līmeņa spiediena slēdzi, elektrisko ūdens vārstu utt. Mehāniskajās vienībās (mašīnās, kas ražotas pirms 2000. gada) šis sadalījums izpaužas kā auksts ūdens mazgāšanas laikā.

Nepareizas darbības cēloņi.


Kļūda F 08 rodas bojājuma dēļ:
- elektriskais sildītājs (80% gadījumu);
- ūdens temperatūras sensors (8% gadījumu);
- sildītāja vadības relejs (12% gadījumu).
TEN un temperatūras sensors sabojājas, ja:
1. Tie ir izgatavoti no nestandarta materiāliem.
2. Tam ir vietēja pārkaršana, jo uz darba virsmas ir izveidojies nemetālisks slānis (mērogs, svešķermeņi).
3. Tiek pielietots spriegums, kas pārsniedz 240 voltus.

Vadības relejs var tikt bojāts, ja ierīce ir savienota ar nestabilu tīklu (kad spriegums pastāvīgi mainās no 160 līdz 260 voltiem). Šajā gadījumā starp elektrotīkla un sildītāja elektrisko savienojumu tiek pārkāpts barošanas kontaktu karbonizācijas dēļ, un, tā kā relejs ir necaurspīdīgs, nav iespējams vizuāli noteikt sadalījumu.
Mezgla traucējummeklēšana.
Lai noteiktu elektronisko komponentu bojājumus, jums būs nepieciešams: mērīšanas ierīce ar ommetra funkciju un pusvadītāju ierīču pārbaude.

1. solis.
Tā kā vairumā gadījumu sildītājs sabojājas rakstāmmašīnā, tas nozīmē, ka vispirms tas ir jāpārbauda. Sildītājs atrodas tvertnes apakšā, no mašīnas priekšpuses vai aizmugures. Pēc tam, kad tas ir atklāts, atvienojiet neitrālos un fāzes vadus no kontaktu grupas. Pievienojiet viņiem multimetru režīmā "Ohmmeter". Ja rādījumi ir:
- 0 - sildītāja kontūrā ir īssavienojums starp apvalku un apkures vadu;
- 1 - sildītāja kontūrā ir atvērta ķēde;
- 25 - 30 omi - sildītājs ir labā stāvoklī.
Lai izpētītu sakarības starp sildītāja un tā metāla cauruļveida apvalka kontaktiem, testeris pārslēdzas uz diodes pārbaudes režīmu. Viena zonde ir pārmaiņus savienota ar sildītāja elektriskajiem spailēm, otra - pie korpusa. Kad metāla apvalks un spirāle ir aizvērti, testeris sāks izklausīties (pīkstiens) un parādīs pretestību 0 omi.
Ja sildītājā tiek konstatēta kļūme, tā jāaizstāj ar strādājošu. Lai noņemtu sildītāju no veļas mazgājamās mašīnas: atskrūvējiet skavas plāksnes skrūves uzgriezni tā, lai uzgrieznis aptvertu skrūves vītnes sākumu.Tas atrodas netālu no temperatūras sensora. Pirms pārvietošanas uz sildītāja stiprinājuma plāksni, sasitiet uzgriezni ar āmuru. Satverot viņa kontaktu ar knaibles, pieliekot vertikālus un horizontālus spēkus, izvelciet nolietoto daļu. Notīriet sildītāja sēdekli no ārpuses, netīrumu tvertnes un mēroga. Izjauciet un uzstādiet temperatūras sensoru no noņemtā elektriskā sildītāja uz uzstādīto. Uz tā, cik vien iespējams, pārvietojiet spiediena stieni prom no apturēšanas stieņa. Šajā gadījumā uzgrieznim jābūt skrūves galā. Nokļūstot sildītāja skavās, kas atrodas noslēgtā cilindra iekšpusē (šādus sildītāja stiprinājumus izmanto tikai vecā tipa mašīnās), uzstādiet sildītāju, līdz apturēšanas plāksne pieskaras korpusam. Pievelciet uzgriezni, līdz sildītājs ir droši nostiprinājies vietā. Pievienojiet elektriskos vadus montētajam montāžai. Salieciet un pārbaudiet iekārtas darbību.

2. solis.
Ūdens temperatūras sensors ir iebūvēts ierobežotājā un gumijas blīvējumā. Temperatūras ietekmē tas maina savu pretestību. Lai to pārbaudītu:
1. No kontaktu grupas atvienojiet kontaktligzdu.
2. Testeris nosaka detaļas pretestību.
Darbīgā sensora rādījumi ar apkārtējās vides temperatūras paaugstināšanos mainīsies uz leju. Temperatūrā 20 grādi pēc Celsija, atkarībā no sensora modeļa, pretestība ir diapazonā no 5 līdz 6 kOhm, pie 50 C0 - 1300 - 1400 omi.
Ja mērīšanas ierīce rāda 0 vai 1, tad sensors jāaizstāj ar strādājošu. Lai to izdarītu:
- pirms tā iedarbināšanas atskrūvējiet stiprinājuma skrūves uzgriezni;
- pirms pārvietošanas uz savienojošo sloksni uzgrieziet uzgriezni;
- izvelciet bojāto sensoru;
- brīvajā vietā uzstādiet darba sensoru;
- pievelciet uzgriezni, līdz TEN ir stingri nostiprināts;
- pievienojiet kontaktdakšu ar vadiem.
Paplāksnes darbības traucējumi

Paplāksnes darbības traucējumi

Paplāksnes darbības traucējumi

3. solis.
Vadības panelī nosakiet releja atrašanās vietu. To ir viegli atrast caur vadiem, kas savienoti ar sildītāju. Relejs sastāv no vadības ierīces (elektromagnēts) un jaudas daļas (jaudīgi kustīgi kontakti). Lai noteiktu sadalījumu, ir jāpārbauda induktora pretestība, kas ir diapazonā no 175 līdz 190 omi, un kontaktu stāvoklis. Relejs jāmaina, ja:
1. Elektromagnētam ir īss vai atvērts.
2. Kontakti nevada elektrisko strāvu īssavienojuma laikā (darba virsmu oksidēšana, karbonizācija).
3. Kontakti vienmēr atrodas slēgtā stāvoklī (pielīp).

Ja tiek atklāts viens no iepriekšminētajiem bojājumu veidiem, relejs ir jāmaina.
Releju nomaiņas secība:
- izmantojot lodāmuru vai elektrisko lodāmuru, atvienojiet to no shēmas plates;
- atbrīvojiet no skārda nosēšanās caurumus;
- uz tāfeles uzstādiet jaunu releju;
- Izmantojot plūsmu un alvu, droši pielodējiet kontaktus ar sliedēm.
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām