DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Vienkāršs veids, kā novērst datora troksni
Labs un tīrs datortehnika darbības laikā rada troksni, taču tas ir tik nenozīmīgs, ka atgādina vēja elpu. To pašu nevar teikt par personālajiem datoriem un klēpjdatoriem, kuri ir jātīra, jāieeļļo vai jāremontē. Troksnis nedrīkst novērst lietotāju darba laikā. Tādēļ jums jāzina, kas to izraisa un kā ātri novērst problēmu.
Ir trīs galvenie datora trokšņa cēloņi:
• piesārņojums;
• galveno detaļu nodilums;
• tauku ieguve vienā no dzesētājiem.
Personai, kas nav datoru profesionālis, ir grūti noteikt patieso problēmas cēloni. Protams, ja ir laiks un vēlme, vislabāk ir sazināties ar servisa centru. Bet šajā rakstā es vēlos pateikt veidu, kas man palīdzēja novērst kaitinošo troksni pirms datora kapteiņa ierašanās.
Uzreiz gribu atzīmēt, ka šī nav panaceja un laika gaitā troksnis atgriezīsies. Tas ir pagaidu pasākums, kas palīdzēs atvieglot lietotāja eksistenci līdz servisa centra darbinieka ierašanās brīdim.
1. solis. Sākumā mums jāieklausās datorā un jāizveido trokšņa avots. Troksni var radīt daudz detaļu. Mans troksnis izprovocēja strāvas padeves vēsāku. Tā tas izskatās.

veids, kā novērst datora troksni


Var redzēt arī to, ka dzesētājs ir putekļains un tas ir jātīra, bet, diemžēl, cilvēkam, kurš nekad nav atvēris barošanas avotu, ir labāk pašam noņemt netīrumus vai pilnīgu smērvielu.

veids, kā novērst datora troksni


2. solis. Nevar pilnībā novērst netīrumus, kas uzkrājušies ventilatorā, neizjaucot strāvas padevi, to nevaram. Bet jūs varat eļļot datoru. Lai to izdarītu, jums nepieciešama: šļirce (divas), motoreļļa un sausa sūklis.

veids, kā novērst datora troksni


Es gribu uzreiz noskaidrot: izvēlieties šļirci ar mazu adatu, un kā smērvielu jūs varat izmantot tikai eļļu šūšanai un sadzīves mašīnām. Ideāla datora smērviela, protams, ir termiskā smērviela. Tas ir biezs, neizkliedējas un ilgstoši uztur visu datora detaļu darba stāvokli. Bet šajā gadījumā jūs varat iztikt bez tā.
3. solis. Dodieties tieši uz tālvadības eļļošanu. Mēs šļircē ievācam nedaudz motoreļļas.

veids, kā novērst datora troksni


Tagad atpakaļ pie mūsu dzesētāja. Ventilatora ass ir nedaudz redzama aiz dzelzs acs. Tas ir pārklāts ar zelta uzlīmi. Vairākās vietās ir rūpīgi jāizurbj uzlīme ar adatu un jāievada eļļa.

veids, kā novērst datora troksni


4. solis. Ar sausu sūkli mēs noņemam atlikušo eļļu, kas paliek uz virsmas. Tas arī viss.

veids, kā novērst datora troksni


Un visbeidzot es gribu teikt, ka šādas manipulācijas vienmēr ir saistītas ar risku. Tāpēc dažas reizes padomājiet, pirms izmantojat manu padomu.
Komentāri (24)
 1. Alekss
  #1 Alekss Viesi 2015. gada 2. novembris 22:33
  4
  Esiet piesardzīgs ar eļļu, ir vieglāk atskrūvēt 8 skrūves un noņemt pašu ventilatoru, nekā riskēt izšļakstīt eļļu tur, kur to nevajadzētu.
  1. šeit tev taisnība
   #2 šeit tev taisnība Viesi 2019. gada 14. jūlijs plkst. 19.45
   0
   tas ir vieglāk un uzticamāk
 2. Ramils
  #3 Ramils Viesi 2015. gada 10. novembris 23:24
  9
  Eļļa nevada elektrisko strāvu, metodei ir vieta, kur būt. Bet labāk izjaukt (atceroties soļus un fotografēt katru procesu (iesācējiem), noņemt dzesētāju, noplēst šo “zelta uzlīmi”, atvērt gumijas spraudni, noņemt bloķēšanas gredzenu, noņemt “dzenskrūvi”, noņemt brūces apmatojumu no ass, noskalot un apkaisīt asmeņus ar antistatisku līdzekli, nožūt, pilēt un salieciet atpakaļ (mēs neaizmirstam par bloķēšanu), līmējiet to virspusē (vēlams ar papīru - uzlīmi) ar līmlenti.
  1. Viesis Alekss
   #4 Viesis Alekss Viesi 2018. gada 26. novembris 09:46
   0
   Ja ventilatora kontaktdakša ir izgatavota no gumijas, ventilatoru vienlaikus izspiež ... cits jautājums ir, vai strāvas padeves korpusa režģis traucē ...
 3. Joškina kaķis
  #5 Joškina kaķis Viesi 2017. gada 27. decembris 20:03
  30
  Buldoga raksts, tikai lai kaut ko uzrakstītu.
  1. "Perfekts dators smērviela - tas neapšaubāmi ir termiskā smērviela." Kur izskatās Apple un Intel? Šāds talants pazūd)))
  2. Izliekot kaut kur zem zelta krāsas uzlīmes, zem zelta uzlīmes varat ieliet tikai eļļu))) Pats gultnis ir paslēpts ar gumijas spraudni.
  3. Eļļot tikai ar mašīnu eļļu nav tā vērts, efekts būs maksimums nedēļu. Labāk ir ieeļļot ar motoreļļu vai transmisijas eļļu, to eļļošanas īpašības ir vairākas pakāpes augstākas nekā apdegumi, ko pārdod sadzīves veikalos.
  4. Nu, ar šo sūkli eļļu var smērēt tikai uz virsmas. Eļļu ir vieglāk noņemt ar papīra dvieli.
  1. Lapsa
   #6 Lapsa Viesi 2018. gada 7. aprīlis 16:04
   4
   Viss ir pareizi pamanīts, bet vislabāk ir ieeļļot ventilatora gultņus ar silikona eļļu.
  2. uckzuk
   #7 uckzuk Viesi 2018. gada 19. decembrī 08:44
   1
   eļļa ... eļļa ...
   PS: tehniskā vazelīna !!! Lūk, kas jums jāpiemēro, kosmētiku ir viegli nomainīt jebkurā aptiekā, galvenais ir izvēlēties bez aromātiskām piedevām ... Tas nav dārgi, caurule / burka ilgs mūžīgi, jūs to varēsiet eļļot tikai ar pilnīgi izjauktu dzesētāju ... Bet viena procedūra visu diennakti ventilatoram pietiek no sešiem mēnešiem līdz gadam, un, ja jūs to izmantojat pāris stundas dienā, tad pāris gadus ... Nu, mēs maina uzlīmi uz lietas ar parastu lenti (varat izmantot arī papīra maskēšanu), vispirms mēs to ielīmējam / izlīdzinām 3-4 reizes / noplēst tīrīšanai rhnosti, tad pāris apdares slāņu, pārāk daudz pa apli ar nazi sagriež birokrātisko ceļu ... fiksiruschie mazgātāju, lai noņemtu dzesētājs ir ērti smalku knaiblēm, un noteikt vietā tukšu kodols no pildspalvas (par lietu cienītājiem gela).
 4. Vjačeslavs
  #8 Vjačeslavs Viesi 2018. gada 14. aprīlis 18:48
  4
  Es uzskatu, ka eļļošana ir pietiekama nedēļu, maksimāli mēnesi.
  Šajā gadījumā ventilatoram ir 80, ja ventilatoram ir grils,
  tad jūs varat to darīt ar nelielu asiņu daudzumu, parsējot sistēmas vienību un nenoņemot
  barošanas bloks.
  1) Sānu griezēji, uzmanīgi izsitiet ventilatora režģi.
  Paliks ļoti asi urbumi, tāpēc ir jāveic pasākumi to noblāzšanai.
  Pretējā gadījumā jūs varat iegūt diezgan pienācīgus samazinājumus.
  2) Noņemiet uzlīmi un izvelciet kontaktdakšu.
  Gultni ieteicams mazgāt no vecās žāvētas smērvielas, jūs varat to viegli izšķīdināt ar spirtu (benzīnu, acetonu, šķīdinātāju utt.) Un noslaukiet atlikumu ar kokvilnas spilventiņu vai vates tamponu un tikai pēc tam eļļojiet to ar jaunu smērvielu. Ar alkoholu un citiem šķīdinātājiem bez fanātisma, lai neieplūst PSU. Ar smērvielu arī nepārspīlējiet; ja to cieši piepildāt, gultnis var ļoti sakarst.
  3) Mēs aizveram kontaktdakšu, noformējam uzlīmi, ja tā joprojām ir “dzīva”, ja nē, tā ir piemērota, līmlente, lai palīdzētu.
  4) Mēs ieliekam grila režģi uz ventilatora, atskrūvējam to un nekavējoties ievietojam vienu skrūvi vienlaikus, lai ventilators nekristu iekšā. Un tātad, savukārt, autoram ir 2 skrūves, varbūt visas 4. Ja viss ir izdarīts pareizi un tiek piemērota normāla eļļošana, tad ar gadu tas būs pietiekami pārliecināts. Bet pats labākais ir atbrīvoties no blokiem ar 80 ventilatoriem, izņemot troksni, no kura tie nelieto.
  Kā ieteica autore, neveicot izpratni par to, ko jūs darāt un kā ventilators ir konstruēts, 100% eļļošana paliks tikai zem uzlīmes. Veiksmi visiem!

  Principā jūs varat iztikt bez režģa. Pat ja darbības laikā ventilatoru nejauši apturat ar roku, nekas slikts nenotiks. Maksimāli tas darbosies PSU aizsardzībā pret pārkaršanu vai apstāšanos, un dators izslēgsies.Šāds ventilators neradīs ievainojumus.
  1. jhtg
   #9 jhtg Viesi 2018. gada 8. maijs 12:33
   3
   tur ir ņirgāšanās un perversijas)))
   iedomātā santehnika)))
 5. Dmitrijs
  #10 Dmitrijs Viesi 2018. gada 8. maijs 18:28
  2
  Visu mūžu esmu izjaucis PSU, pūšot tos ar putekļu sūcēju (ar iespēju izpūst), kur nepieciešams - dzenis putekļus ar suku. Viņi izvilka spraudni no dzenskrūves, ielēja eļļu. Un tas, kas rakstīts rakstā, ar visu cieņu autoram, ir puse no cīņas.
 6. Anatole
  #11 Anatole Viesi 2018. gada 17. maijs 08:47
  3
  Gultņu eļļošana ar termisko smērvielu ir jauns vārds datoru apkopē.))
  Un es personīgi, tāpat kā Vjačeslavs, es iekost grila vidu ar sānu griezējiem, noņemu gumijas spraudni, mazgāju vārpstu un gultni wd40 un eļļoju ar litija aerosola smērvielu. Šis ir izšķīdināta litola veids, kas pēc žāvēšanas kļūst biezs un ilgst ilgu laiku.
  Un es notīrīju putekļus tā
  Paņemu datoru un ievelku to riepu armatūrā. Ir attīrīšanas pistole un saspiests gaiss. Es noņemu sānu sienu un iztīrīju visu. Galvenais, kas jums šeit jāzina, ir tas, ka jums ir jāizspridzina dators uz ielas! )
 7. Deniss
  #12 Deniss Viesi 2018. gada 21. maijs 19:40
  1
  Eļļa nevada strāvu, bet tā var iznīcināt lielāko daļu plastmasas - no kurām izgatavoti ventilatori. Droši var izmantot tikai silikona smērvielu! Turklāt eļļa pietiekami ātri sabiezē, no kuras mazas enerģijas ventilators vienkārši apstāsies!
 8. Solder_iron
  #13 Solder_iron Viesi 2018. gada 28. augusts 10:18
  2
  Tāpat kā no plusiem: lai eļļotu nepieciešamo dzesētāju:
  1. Noņemiet
  2. Izjauciet
  3. Noskalo
  4. Nosusiniet
  5. attaukošana
  4. Eļļojiet asi! Ar biezu !!! silikona smērvielu
  5. Salieciet atpakaļ apgrieztā secībā.

  Un, ja dzesētāja ass ir izveidojusies un uzkaras, troksnis atkal parādīsies pēc 2-3 dienām.
  1. Aleksejs Timofejevs
   #14 Aleksejs Timofejevs Apmeklētāji 2018. gada 14. decembrī 18:18
   3
   Vēl labāk, izmetiet veco dzesētāju un pielīmējiet jaunu)))
 9. Viesis Alekss
  #15 Viesis Alekss Viesi 2018. gada 26. septembris 13:42
  0
  Es vārpstiņā nelej eļļu, vieglāk ir izjaukt barošanas bloku, notīrīt putekļusūcēju, notīrīt visus putekļus un arī noņemt putekļus no ventilatora, pēc tam nomizojiet etiķeti no dzesētāja, pielīmējiet nedaudz grafīta, tas darbosies 2 nedēļas, un dodieties uz jaunu dzesētāju!
  1. sisadmin
   #16 sisadmin Viesi 2018. gada 3. oktobrī plkst. 11:47
   2
   Labākā smērviela - žāvējoša eļļa!
 10. A. Volks
  #17 A. Volks Viesi 2018. gada 1. oktobris 01:27
  1
  Pirmkārt, nevis vēsāks, bet gan vēsāks. Otrkārt, paskatieties, kādi netīrumi jums ir PSU! Tikai prusaki nesākās. Gultnis ir īpaša dabiska smērviela. Ielejiet kreiso eļļu "pieskaroties", neredzot, kur jūs ielejat -
  drošākais veids, kā viņu nogremdēt. Izņemiet PSU no datora, izjauciet to un vakuumā to 15-20 minūtes un bez grūtībām. Tad viņš neradīs troksni.
 11. sisadmin
  #18 sisadmin Viesi 2018. gada 3. oktobris 11:55 plkst.
  1
  Vislabākais PC fanu baudījums ir saulespuķu eļļa, kas vienreiz ir svaidīta un iegūta!
  1. JKTU
   #19 JKTU Viesi 2018. gada 4. novembrī 12:09
   1
   riekstu saulespuķu eļļa un silikona eļļa ir labāka un cietāka
 12. JKTU
  #20 JKTU Viesi 2018. gada 4. novembrī 12:07
  1
  ir nepieciešams atskrūvēt tīklā barošanas avotu un ieeļļot to, ko jūs darāt nepareizi, var sadedzināt
 13. Al
  #21 Al Viesi 2018. gada 16. decembris 2:06 plkst.
  0
  Zvizdets. šajā rakstā (īpaši fotoattēlā) ir iespējams organizēt tikai putekļu pielipšanu. It īpaši, ja uzskatāt, ka tur esošie kontaktdakšas dažreiz nav dzirdamas - tā ir vienkārši aizzīmogota un izplūdīs šķidra tauki, dažreiz gumija un dažreiz kurla plastmasa.
  Un, ja viņiem pietrūkst arī eļļas veida, tad hans ir pie barošanas avota un, iespējams, pie datora. Runājot par biezo silikona smērvielu, cilvēki raksta pareizi, to atrast nav tik grūti.
 14. AleksejsV
  #22 AleksejsV Viesi 2018. gada 28. decembrī 21:07
  0
  Izjauciet un mazliet uzlieciet asi ar bērnu krēma gultni. Ilgu laiku aizmirst troksni, ja gultnis nav miris)
 15. radars
  #23 radars Viesi 2019. gada 31. janvārī 10:00
  0
  Tas ir diezgan efektīvs padoms, bet es gribētu to pielāgot uz labo pusi.
  1. Fotoattēlā autora norādīto eļļu labāk nelietot. Izmantojiet transmisijas eļļu, tai ir daudz labāka saķere ar dzesētāja ass materiāliem un gultni, kā arī tā ir biezāka un labāk notur spraugu.
  2. Daudzos dzesētājos ass ir slēgta ar plastmasas pārsegu, lai šļirce netiktu caurdurta.
  3. Daudz efektīvāk ir noņemt dzesētāju, noņemt uzlīmi un apvalku ar adatu, noņemt sadalīto fiksācijas gredzenu no ass un demontēt lāpstiņriteni, uzmanoties, lai nezaudētu plastmasas un gumijas gredzenus uz ass. Noskalojiet asi un ieliktni ar spirtu vai šķīdinātāju, noņemot gružus, nodiluma produktus un vecās smērvielas. Tad mēs saliekam dzesētāju atpakaļ, savienojam to ar enerģijas avotu un ielieciet reduktora eļļu gultnī. Pārliecinieties, ka dzesētājs ir kluss.Ielieciet vāku vietā, vietējās uzlīmes vietā mēs izmantojam elektriskās lentes gabalu. Ja gultnis ilgu laiku nedarbojās bez eļļošanas, tad tas darbosies gadu vai divus līdz nākamajai izjaukšanai.
 16. Es to sagriezu no paša sākuma
  #24 Es to sagriezu no paša sākuma Viesi 2019. gada 14. jūlijs 7:48 plkst.
  0
  un tad nepatikšanas

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām