DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Sausi kaltēta gaļa mājās
Dabiski mājās gatavoti gaļas produkti ir garšīgi, veselīgi un ekonomiski. Dabiski saraustīti kalpos kā pilnīgs desu aizstājējs veikalos un tiks pagatavoti no tiem produktiem, kurus saimniece izvēlēsies savai ģimenei.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Ja žāvētu gaļu gatavo, piemēram, noteiktiem svētkiem vai pasākumam, tā ir jāsagatavo Jaunajam gadam, jāņem vērā, ka viss process prasīs vismaz 10 dienas.
Žāvēšana mājās: kā izvēlēties gaļu

Jūs varat nožūt mājās un cūkgaļu un liellopu gaļu, un pat vistu. Labāk ir izvēlēties gabaliņus no entrecote porcijas vai šķiņķa. Jūs varat iegādāties gan svaigu gaļu, gan svaigi sasaldētu. Ņemot vērā to, ka cūkgaļa ir daudz mīkstāka un maigāka nekā liellopu gaļa, patstāvīgi gatavot saraustītus ir labāk ņemt liesas vai zemu tauku saturu cūkgaļas no liemeņa jostas vai dzemdes kakla rajonā, kur gaļai ir mazas tauku svītriņas. Vissvarīgākais nosacījums, izvēloties gaļu, ir svaigums. Gabali, kuru derīguma termiņš ir beidzies, nav piemēroti saraustītas vārīšanai.
Svarīgi! Neizvēlieties gabaliņus, kas ir biezāki par četriem līdz pieciem cm, pretējā gadījumā katrā posmā vairākas dienas būs jāpagarina to sagatavošanas laiks.

Žāvēta cūkgaļa mājās

Par vienu kg cūkgaļas jums būs nepieciešams šāds produktu skaits:
- sāls 250 g sausai sālīšanai + 250 g sālījumam;
- ķiploki, 5-6 krustnagliņas;
- garšvielas (lauru lapas, zirņi, koriandra sēklas, saldā paprika, karstā paprika, malti melnie pipari, rozmarīns, salvija) 50 - 60 grami.

1. Ar gaļas gabalu sagriež plēves un vēnas. Nomazgājiet un nosusiniet.

gaļa


2. Ielejiet sāli uz galda vai dēļa un vairākas reizes iemērciet gaļu tajā, cieši saspiežot tā, lai gaļa būtu blīvā sāls apvalkā.

sāls

gaļa

Sausā kaltētā gaļa mājās


3. Ielieciet pannā un trīs dienas nosūtiet ledusskapī. Katru dienu pārbaudiet gaļu un izlejiet no tās šķidrumu; ja viss sāls ir izšķīdis pārāk agri, tas jāpievieno.
4. Pēc trim dienām vāriet litru ūdens, ielieciet sāli, dažas pētersīļu lapas, piecus līdz sešus zirņu piparus, šķipsniņu koriandra sēklu.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Atdzesējiet sālījumu līdz 35-30 grādiem un tur nolaidiet gaļu.

Sausā kaltētā gaļa mājās


5. Citas cūkgaļas mērcēt sālījumā ledusskapī vēl trīs dienas.
6. Noņemiet gaļu no sālījuma.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Ielieciet uz viena dēļa, pārklājiet otro un nolieciet zem kravas nedaudz slīpi, lai noņemtu lieko šķidrumu.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Gaļas dēli vislabāk ir uzstādīt izlietnē vai uz paliktņa, lai savāktu iztukšošanas šķidrumu. Šajā formā izturiet cūkgaļu 3 līdz 5 stundas.
7. Gaļas gatavošanai pagatavojiet garšvielu maisījumu. Tajā jāiekļauj ķiploki, melnie pipari, sarkani karstā un saldā paprika, rozmarīns un (vai) salvija un citi augi pēc vēlēšanās.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Sasmalcina maisījumu ar javu, ar rokām salauž lauru lapu.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Daudzas no garšvielām ne tikai piešķir garšu un aromātu saraustītajām, bet tām ir arī konservējošas un aseptiskas īpašības, tās darbojas kā dabiski konservanti, uzturot produktu svaigu.
8. Bagātīgi pagatavojiet cūkgaļu garšvielās.

Sausā kaltētā gaļa mājās

Sausā kaltētā gaļa mājās


9. Ievietojiet gaļu garšvielās blīvā audumā.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Piemērota arī daudzslāņu marles salvete, bet vislabāk ir ņemt linu audumu vai dvieli.
10. Cik cieši vien iespējams, ietiniet gaļu drānā.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Nosūtiet to uz ledusskapi. Pēc dienas pārbaudiet gaļu.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Ja maizes maisījums ir mazs, tad tas jāpievieno, ja nepieciešams, mitru drānu nomainiet pret sausu. Turiet saraustīto ledusskapī vēl 48 stundas.
11. Iegūto produktu uzglabā ledusskapī sausā drānā vai pārtikas papīrā.

Sausā kaltētā gaļa mājās


Iegūtā žāvētā cūkgaļa ir lielisks produkts gaļas šķēlēšanai uz svētku galda, jūs varat pārsteigt savus mīļos un pagatavot žāvētu cūkgaļu Jaunajam gadam vai jebkuram svētku mielastam. Darba dienās sviestmaizes ar žāvētu mājās gatavotu cūkgaļu palīdzēs iekost gan darbā, gan izbraukumā, gan piknikā.

Sausā kaltētā gaļa mājās

Sausā kaltētā gaļa mājās
Komentāri (3)
 1. Viktors Filuuks
  #1 Viktors Filuuks Viesi 2017. gada 15. maijs 10:32
  3
  Uz saraustīto rēķina tas ir forši. Es centīšos to izdarīt. Liels paldies. Vienmēr ar lielu interesi es ar savām rokām dodos uz DIY vietni. PALDIES.
 2. Irven
  #2 Irven Viesi 2018. gada 30. aprīlis 06:36
  1
  Es to padara daudz vienkāršāku un ātrāku nekā 2 reizes. Princips ir tāds pats kā kaltētai raudai. Sāliet gaļu 2-3 stundas (aukstā vietā), tad sagrieziet to 1-2 cm biezos gabaliņos un saspraužiet uz auklas. Tad vai nu saulē, vai saldētavā - abi no gaļas noņem lieko mitrumu (neaptveriet !!) . Tālāk pēc garšas - jo ilgāk tas karājas saulē vai atrodas saldētavā, jo sausāks tas būs (varat to nogādāt rīvmaizē).
  1. RENAT GAREEV
   #3 RENAT GAREEV Viesi 2018. gada 19. jūnijs 12:53
   0
   Sakiet man sālīšanas proporcijas? Kā sālīt raudas, es vienkārši nezinu ...

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām