DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Ģipškartona griesti
Mūsdienās ir grūti atrast cilvēku, kurš aizrautīgi runātu par gaidāmo remontu. Remonta darbu perspektīva dzīvoklī mulsina pat tos, kuri ir tieši saistīti ar būvniecības nozari. Ko mēs varam teikt par parastajiem māju īpašniekiem! Neskatoties uz to, ir vērts atgādināt veco krievu sakāmvārdu: "Acis baidās, bet rokas dara." Šis raksts jums pateiks, kā visvieglāk ir pašiem veikt piekaramo griestu konstrukciju no ģipša apmetuma. No pirmā acu uzmetiena uzdevums šķiet gandrīz neiespējams. Bet, pateicoties speciālistu ieteikumiem, jūs varēsit ne tikai tikt galā ar uzdevumu, bet arī iegūt vērtīgas prasmes līdzīga darba veikšanai citās dzīvokļa telpās. Tātad, sāksim darbu.
Griesti tiks remontēti standarta iegarenā telpā 20 kvadrātmetru platībā. m. Kopš mājas celtniecības griestu virsmā nav veikts nekāds remonts, izņemot parasto kaļķu balināšanu. Tie, kas vispirms nolēma par neatkarīgu drywall konstrukcijas ražošanu, ekspertiem nav ieteicams sākt ar sarežģītām formām. Tāpēc pakavēsimies pie vienkāršu vienlīmeņu ģipškartona griestu konstrukcijas. Lai remonta darbus būtu ērtāk veikt vakarā, no griestiem nav ieteicams noņemt apgaismes ķermeņus - mūsu gadījumā - lustru, cik ilgi vien iespējams.
Pirms remonta darbu sākšanas jums jāpārliecinās, ka dzīvoklī ir viss nepieciešamais celtniecības aprīkojums un materiāli, proti:

1. perforators;
2. skrūvgriezis (urbis);
3. celtniecības nazis;
4. metāla šķēres;
5. lāpstiņa;
6. garš līmenis;
7. lāzera līmenis;
8. rulete;
9. drywall loksnes;
10. taisnas suspensijas;
11. metāla profili;
12. viena līmeņa profila savienotāji;
13. skrūves;
14. palīgmateriāli (grunts, tepe, serpentīna lente un smalkgraudains smilšpapīrs).


Pirmais solis - iezīmēšana.
Paturiet prātā, ka šis posms ir ļoti svarīgs, jo gatavo griestu kvalitāte būs atkarīga no līniju pareizības un precizitātes. Šis darbs ir jāizturas ļoti atbildīgi.
Izmantojot lāzera līmeni, mēs ieskicējam sākotnējā profila līniju 10-20 cm attālumā no griestiem. Marķējuma augstums, protams, ir atkarīgs no remontējamās telpas augstuma. Turklāt tiek ņemta vērā nepieciešamība slēpt sakarus vai vadus aiz griestu konstrukcijas. Jāatceras, ka atstarpe starp griestiem nedrīkst būt mazāka par 5 cm.
Ar zīmuli zīmējiet līniju uz sienas ap istabas perimetru. Mēs atzīmējam uz griestiem turpmāko tiešo balstiekārtu uzstādīšanai. Lai noteiktu precīzu attālumu, ir jāņem vērā drywall loksnes izmērs. Materiāla loksnes tiks izliktas gar istabu, tāpēc, ņemot vērā drywall platumu, profilus vajadzētu uzstādīt tajā pašā virzienā. Vienkāršākais veids būs profilu nolikšana, atkāpjoties 60 cm attālumā.Ņemiet lineālu ar zīmuli un novilciet līniju gar atzīmēm.

Otrais solis ir rāmja uzstādīšana.
Mēs piestiprinām sākotnējo profilu gar marķējumu ar dībeļiem 40-60 cm attālumā.Šim nolūkam ir nepieciešams urbt caurumus metāla profilā caur iepriekš noteiktu attālumu. Pēc tam, uzklājot to uz sienas, izmantojiet perforatoru, lai pareizajās vietās izveidotu fiksācijas caurumus un piestiprinātu profilu ar dībeļiem un skrūvēm.Ja istaba ir pietiekami liela, un ar vienu profilu nepietiek, jums būs jāpalielina vēl viens, izmantojot īpašu stiprinājumu.
Mēs uzstādām tiešās balstiekārtas uz pašvītņojošām skrūvēm. Šis process ir diezgan vienkāršs: suspensijas tiek piestiprinātas pie griestiem tieši saskaņā ar marķējumu 40-50 cm attālumā.Pēc tam uz tām tiek pakarinātas sliedes, kuras jāpiestiprina ar skrūvēm.
50-60 cm attālumā perpendikulāri gareniskajām līnijām mēs izveidojam šķērsvirzienus. Locītavas tiek nostiprinātas ar "krabju" palīdzību.

rāmja uzstādīšana

rāmja uzstādīšana


Ja ir nepieciešams piešķirt konstrukcijai papildu stiprību, jūs varat salabot profilus, uzstādot papildu balstiekārtas tajās vietās, kur tas ir nepieciešams. Mēs turpinām darbu, līdz dizains iegūst šādu formu.

rāmja uzstādīšana


Trešais solis - ģipškartona loksnes nostiprināšana.
Pirms šī darba posma ieviešanas ir jāveic elektroinstalācija, visi nepieciešamie sakari un ventilācija. Caurumi apgaismes ķermeņu savienošanai var tikt sagriezti pirms uzstādīšanas vai atstāti līdz procesa beigām.
Paneļu uzstādīšanu visērtāk veic trīs: kamēr divi darbinieki tur loksni, trešais nodarbojas ar tā pieskrūvēšanu. Ieteicamas īpašas breketes. Visērtāk ir nostiprināt drywall paneļus ar skrūvgriezi un pašvītņojošām skrūvēm.
Sienu un stūru nevienmērības dēļ var rasties grūtības gipškartona loksnes stiprināšanas laikā. Savienojumus ieteicams iepriekš izlīdzināt ar sienu vai stūri - kamēr loksne gulēs vienmērīgāk. Lai nodrošinātu labāku hidroizolāciju, jums to iepriekš jāapstrādā ar īpašu gruntējumu. Loksnes jāsadala pa daļām, atkāpjoties no sienas par 2 mm. Šī brīvā telpa ir nepieciešama, lai materiāls "elpotu" un nedeformētos, kad temperatūra pazeminās.
Jāatzīmē, ka attālumam no loksnes malas līdz montāžas urbumam jābūt apmēram 1,5–2,0 cm. Starp skrūvēm ir jāievēro 10–15 cm attālums.Stiprinājumam jāieiet drywall loksnē tā, lai tā galva būtu padziļinājumā līdz 0 dziļumam. 5 mm.

ģipškartona loksnes stiprinājums


Ceturtais solis - šuvju labošana.
Pēc visu lokšņu nostiprināšanas, sasmalciniet tos. Nevienmērīgums starp loksnēm jāapzīmogo ar serpentīna lenti un špakteli. Lai piepildītu šuves uz drywall konstrukcijas, diezgan piemērots ir sākuma špakteles, kas ātri nokalst. Pēc tam pārkāpumi atkal tiek gruntēti.

locītavu remonts


Piektais solis - špakteles pabeigšana.
Vispirms ir jālabo skrūvju galviņu tepe. Ieteicams izmantot šauru lāpstiņu (7 cm), pateicoties kurai visas darbības laikā izveidotās plaisas un nelīdzenumi tiks laboti. Pabeidzot šo procesu, mēs veicam špakteles apdari. Tam būs nepieciešama plaša lāpstiņa. Risinājums tiek uzklāts uz visas ģipškartona zonas. Špakteles slānis nedrīkst pārsniegt 2 mm.
Pēc darba pabeigšanas griestu virsma jāapstrādā ar smaragda sietu. Lai to labotu, varat izmantot īpašas ierīces. Iespējams, ka apdares pabeigšanai būs nepieciešams cits špakteles slānis. Tās galīgā žāvēšana notiek ne agrāk kā dienā. Pēc tam griestu virsmu atkal jāapstrādā ar smilšpapīru.

apdares špakteles

Drywall griesti


Kā redzat, ģipškartona griestu izveidošanas procesā nav nekā pārdabiska. Šis darbs ir ikviena dzīvokļa īpašnieka ziņā, kurš vēlas ietaupīt uz remontu un nebaidās iemācīties kaut ko jaunu. Un modernu tehnoloģiju un modernu apdares materiālu parādīšanās ļauj mums vienkāršot procesu un uzlabot apdares kvalitāti. Izdomājiet, pētiet, izmēģiniet. Un jums noteikti veiksies!
Komentāri (0)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām