DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Miniatūra lodāmurs

Mēs vēršam jūsu uzmanību uz diviem miniatūriem lodāmuriem, kas ir vislētākie ražošanā un atbilst miniatūru elektronisko izstrādājumu uzstādīšanas prasībām.

Pirmais dizains, kas parādīts 1. attēlā, ir paredzēts tranzistoru un mikroshēmu uzstādīšanai uz iespiedshēmas plates. Lodāmura jauda ir aptuveni 7 vati. Barošanas spriegums 6,3 V


1. attēlā skaitļi norāda: 1 - paplāksne 2 - uzmava; 3 - bāze: 4 - vāciņš; 5 - stiklplasta; 6-caurule; 7 - dzēliens; 8 aizbāznis; 9 - azbesta pavediens; 10 - sildīšanas spole; 11 - pildspalva.

Lodāmura dizains ir tradicionāls. Rokturim, kas izgatavots no izolācijas materiāla, ir piestiprināta vara caurule, kurā tiek piespiests dūriens. Uz vara caurules tiek ievilkti 2-3 stikla šķiedras slāņi, gar kuriem tiek ievainota sildīšanas spirāle. Ārpusē spirāle ir izolēta ar azbesta diegu. Viss sildelements ir aizvērts ar metāla vāciņu no daudzstieņu lodīšu pildspalvas. Lodāmura montāža tiek veikta šādā secībā. Caurule tiek uzkarsēta ar jaudīgu lodāmuru un nospiesta uz tērauda pamatnes kāta. Lai panāktu lielāku uzticamību, caurules stiprinājuma vietā urbt caurumu ar diametru 0,8-1 mm un tajā kniedēt tērauda stieples vai naglu. Uz caurules ir savīti divi stikla šķiedras slāņi ar platumu 40 mm un nihroma spirāle. Spirāle ir nihroma stieple ar diametru 0,35 mm (elektriskā dzelzs spirāle) ar kopējo pretestību 5-5,6 omi. Tinuma sākums un beigas ir savītas ar 100 mm garu vara stiepli ar 0,6 mm diametru. Tinuma sākums tiek fiksēts uz caurules pēc iespējas tuvāk dzeloņstieplim, un nihroma stieple tiek ietīta ar soli 0,3 mm. Tad ap sildītāju tiek savīta plāna azbesta aukla.

Paplāksne ir pieskrūvēta pie roktura, un caur roktura un paplāksnes caurumu tiek izvadīts no trim izolētiem elastīgiem vadītājiem savīts strāvas vads, kas tiek izvadīts caur trim pamatnes caurumiem un pieskrūvēts paplāksnei, uzstādot trīs ieliktņus. Izolācija caurlaidē caur pamatnes caurumiem būtu vēl vairāk jānostiprina ar diviem līdz trim stikla šķiedras slāņiem. Viens no vadiem ar plikas vara stieples stiprinājumu ir piestiprināts pie pamatnes kāta, šo vadītāju ekspluatācijas laikā izmanto, lai iezemētu lodāmura galu. Atlikušie divi ir paredzēti sildītāja savienošanai ar strāvas avotu. Uz sildītāja tiek uzlikts aizsargapvalks un piestiprināts ar aizbāzni, kas izgatavots no atsperu stieples.

Transformatoram, kas paredzēts lodēšanas gludekļa darbināšanai, jābūt ar labu tinumu izolāciju sekundārajai strāvai ir aptuveni 1 A.

Otrās konstrukcijas (2. att.) Iezīme ir sildītāja ierīce, tā ir izgatavota no grafīta un pieskrūvēta tieši uz lodāmura gala. Lodāmura dizains ir ļoti vienkāršs. Dūriens ir izgatavots no vara stieņa ar diametru 5 mm, un tajā tiek sagriezts M5 pavediens. Skrūvējiet uzgriezni uz vītnes, līdz tas apstājas, un uzlieciet uz metāla paplāksni (4. att.). Tad uzlieciet vizlas spilventiņu, kura biezums ir aptuveni 0,5 mm, un uzmanīgi pieskrūvējiet sildītāju.2. attēlā skaitļi norāda: 1 - pildspalva; 2 - kronšteins; 3 - dzelonis; 4 - vizlas blīve; 5 - sildītājs montāžā; 6 - ziedlapa; 7 - vizlas spilventiņš; 8 - caurule; 9 - grafīta stienis.

Sildītājs ir izgatavots šādi. Grafīta cilindrs ir cieši ievietots un sašūts vienā līmenī ar vara caurules segmenta malām. Grafītu var izmantot no elektromotora galvaniskajām šūnām vai kolektoru sukām. Gar cilindra asi tiek urbts caurums ar diametru 4 mm, un M5 vītne tiek rūpīgi izgriezta.Pieskrūvējot dūrienu, vītne tiek ievērojami nodilusi, tāpēc ir nepieciešams, lai diegs būtu pietiekami tīrs un tā garums būtu minimāls. Sildītājs ir pilnībā ieskrūvēts vizlas spilventiņā. Pēc tam ielieciet ziedlapu mazgātāju tā, lai sildītāja vara caurule nonāk ziedlapas padziļinājumā, un uzlieciet otro vizlas spilventiņu, otro metāla mazgātāju un pievelciet visu maisu ar uzgriezni M5. Dūriens ar sildītāju tiek piestiprināts pie stiprinājuma ar to pašu uzgriezni. 3,5 mm biezs tērauda kronšteins ir piestiprināts pie lodāmura roktura ar skrūvēm un kalpo kā sildītāja vadītājs. Otrais vadītājs ir pieskrūvēts pie ziedlapu mazgātāja.

Lodāmura darba spriegums ir aptuveni 1 V, strāva ir aptuveni 15 A. Lodāmurs tiek darbināts no tīkla caur atkāpšanās transformatoru. Sakarā ar to, ka sildītāja strāva ir ievērojama, ieejošo elastīgo vadītāju šķērsgriezumam jābūt vismaz 3x3 mm. Uzgaļa sildīšanas laiks līdz darba temperatūrai nepārsniedz 2 minūtes. Palielinot sildītāja strāvu, sildīšanas laiku var samazināt līdz dažām sekundēm. Lodāmurs ir ļoti izturīgs, jo tā sildītājs ir karstumizturīgs un praktiski izolēts no skābekļa.

Komentāri (3)
 1. Toha
  #1 Toha Viesi 2011. gada 31. decembris 21:47
  0
  Es lodēju ar 25 vatu neilona spraudni; mikroshēma vēl nav izdegusi, man ir jālodē detaļas 40; 80 vai, ārkārtējos gadījumos, ar 100 vatu blīvslēgu cietiem sakausējumiem.
 2. NEONS
  #2 NEONS Viesi 2012. gada 17. jūnijs 19:44
  0
  Vai var nosūtīt gatavu miniatūru?
 3. Es esmu
  #3 Es esmu Viesi 2019. gada 9. janvāris 07:57 plkst.
  1
  Ieskats no kādas padomju laika kodola grāmatas, kad veikalā nebija iespējas atrast gatavo lodāmuru, bet bija rūpnīca ar visām mašīnām un materiāliem, kas bija pa rokai.
  Tagad no rūpnīcām ir palicis maz, bet ir Aliexpress. Tikai ilgi jāgaida. Ja jums ir nepieciešams ātrs, tas ir ChipDip - iegādājieties to pašu ķīniešu lodāmuru, bet ātri un četras reizes dārgāk :)

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām