DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Laboratorijas barošana
Laba diena visiem! Šodien es gribu jūsu uzmanībai pievērst laboratorijas barošanas avotu (LBP). Es domāju, ka katrs radio radio entuziasts saskaras ar problēmu iegūt nepieciešamo spriegumu vienam vai otram no viņa gatavotajiem izstrādājumiem, jo ​​katrai ierīcei ir vajadzīgs atšķirīgs spriegums. Arī otro dienu es saskāros ar šādu problēmu. Bija nepieciešams piegādāt mājās gatavotu pastiprinātāju, bet vajadzīgais spriegums nebija pa rokai. Šis nav mans pirmais mājās gatavotais produkts, ar kuru man bija problēmas. Tāpēc es nolēmu strādāt.

Tātad, mums ir nepieciešams:
-Case (jūs varat iegādāties gatavu, bet kā es varu to ņemt no datora barošanas avota)
- Transformators ar izejas spriegumu līdz 30V un strāvu līdz 1,5 ampēriem (paņēmu jaudīgāku transu, jo 1,5A man nepietiek)
-Vienkāršs radio komponentu komplekts:
-Diode tilts uz 3A.
- elektrolītiskais kondensators 50V 2200uF.
Keramikas kondensators ar 0,1 mikrofaradu (lai vairāk izlīdzinātu pulsāciju).
- mikroshēma LM317 (manā gadījumā 2 šādas mikroshēmas).
-Rezistora mainīgais 4,7kOhm.
- rezistors pie 200. 0,5W.
Keramikas kondensators pie 1uF.
-Vecs analogs testeris (es izmantoju kā voltmetru).
- Tekstolīts un dzelzs hlors (tāfeles kodināšanai).
-Termināli.
-Vads.
-Līmēšanas piederumi.
Sāksim! Es paņēmu lietu no datora barošanas avota. Mēs to izjaucam un izvelk iekšpusi un zāģēja priekšējo paneli (tas, ar kuru vadi iznāk), kā fotoattēlā.

Laboratorijas barošana


Tālāk mēs to savācam atpakaļ un no kokšķiedru plātnes izgriezt nākotnes barošanas priekšējo paneli, tas būs skaistāks no plastmasas.

Laboratorijas barošana


Mēs nogriezām dēļu stiprinājumu no vienas puses un salieciet tos tādā veidā, lai uz tiem piestiprinātu priekšējo paneli, kuru mēs izveidojām mēs.

Laboratorijas barošana

Laboratorijas barošana


Mēs izvēlamies vietu transformatoram, urbjam korpusa apakšējā daļā caurumus un nofiksējam transformatoru.

Laboratorijas barošana


Tagad mēs sākam vākt dēli, lai to sāktu, ir jābūt iegravētam. Mēs pārnesam iepriekš iespiestu shēmas plati uz textolītu.

maksa


Un mēs iemetam balinātājā 10-20min. Pēc kodināšanas urbjiet caurumus un līmējiet uz tāfeles.

maksa

urbt caurumus


Lodēt elementus pēc shēmas.

priekšmeti uz tāfeles

blokshēma

blokshēma


Mēs ņemam vadus, saliekam ķēdi un iesaiņojam visu lietu. SVARĪGI! (mikroshēma ir jāuzstāda uz dzesētāja, jo lielās slodzēs tā ļoti sakarst un var neizdoties). Lūk, kas notika.

Laboratorijas barošana


Tagad jums jāiegūst voltmetrs no vecā testera. Lai to izdarītu, vienkārši nogrieziet pats indikatoru no plastmasas korpusa.

Laboratorijas barošana


Tālāk uz testa paneļa jāievieto džemperis 50 V diapazonā, priekšējā panelī zem mūsu voltmetra jāizgriež caurums un jāpievieno vadi. Mēs izolējam savu valdi un slēdzam lietu. Uz augšas es uzstādīju dzesētāju, lai izpūstu radiatoru, uz kura ir uzstādīta mikroshēma.

Laboratorijas barošana

mērogs

Laboratorijas barošana

Laboratorijas barošana


Tas arī viss! Laboratorijas barošanas avots ir gatavs! Veiksmi visiem!
Komentāri (9)
 1. patiesi
  #1 patiesi Viesi 2015. gada 11. oktobris 23:14
  4
  Tas nav nekas cits kā laboratorijas barošanas avots. Maksimālais rotaļlietu piedāvājums.
 2. TT
  #2 TT Viesi 2015. gada 31. decembris 19:06
  1
  Jūs to būtu izstrādājuši ar lampām, pilnīgu arhaismu, 21. gadsimtu, un jums ir žēl, ka izmetāt veco transformatoru no televizora, saīsināt un sadedzināt visu.
 3. Apoloniks
  #3 Apoloniks Viesi 2016. gada 14. februāris 09:21
  0
  Jā, nedaudz vecmodīgs un ļoti vienkāršs. Kā viņi saka, tas, kas ir vienkāršs, nav mūžīgi. Iesācējiem šķiņķi, kas jums nepieciešams. Pārbaudiet katru mazo lietu. Ja mēs runājam par laboratorijas barošanas bloku, labāk to izgatavot no LATR, vienīgais, ko nevarat jokot ar šādu transformatoru, ir tas, ka jums vajadzīgas spēcīgas zināšanas, jo eksperimenti var beigties traģiski. Man ir viss.
 4. Sergejs
  #4 Sergejs Viesi 2016. gada 4. marts 16:05
  0
  Tas viss ir labi. Bet nav apvainojumu, bet esat dzirdējuši par LM350 un LM338, piemēram, digitālo voltmetru? Un lietas celtniecības kvalitāte ir ļoti bēdīga. Lai gan kopumā, ķēde tiek pārbaudīta laikā un tiek atkārtota vienlaikus.
 5. maks
  #5 maks Viesi 2016. gada 5. augusts 01:19
  4
  [b] TT [/ b],
  Bet ko viņš īssavieno, ja viņa rokas nav no sievietes ... kā dažām.
 6. Kai
  #6 Kai Viesi 2016. gada 13. decembris 16:21
  18
  Nav nekas ticamāks par transformatora-taisngrieža-stabilizatora ķēdi, bet gan vecmodīgs, jā, zema efektivitāte, lieli izmēri utt., Bet jūsu iecienītākā rotaļlieta nemirgo kā impulss, jums ir nepieciešama lielāka strāva, ielieciet stabilizatoru jaudīgāku, bet kopumā tam ir, un ienīst nevajag!
  1. Gts
   #7 Gts Viesi 2018. gada 27. maijā 16:51
   1
   Lielākajai daļai radioamatieru dizaina laboratorijas impulsa barošanas avots ar stabilizatoru tiks veikts. Augstiem izejas spriegumiem un strāvām būs ļoti pamanāms lieluma pieaugums un ietaupījumi uz siltuma izlietnēm.
 7. Eugene
  #8 Eugene Viesi 2019. gada 2. marts plkst. 9:27
  1
  Pilnībā piemērots iesācēja dizains, vienkāršs un lēts, ar stabilitāti arī ir kārtībā.Ne visiem ir nepieciešama precizitāte un stabilitāte 1%. Nu, heatsink vajadzētu izkliedēt vismaz 30 vati. Nu, un, protams, otrajā shēmā, ieslēdziet to. divas mikroshēmas nevar būt, nav divu identisku mikroshēmu. Augšējās mikroshēmas vietā labāk ir ievietot jaudīgu tranzistoru.
 8. fcfc
  #9 fcfc Viesi 2019. gada 10. jūlijs 6:03 plkst.
  0
  fuflometsyn vienā vārdā

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām