DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» » »Pats saremontējiet austiņas
Agrāk vai vēlāk katrs no mums saskaras ar šādu situāciju: nesen nopirktas parastās tālruņa vai MP 3 atskaņotāja austiņas atkal sabojājās, un galda atvilktnē ir vairāk nekā viens šādu produktu pāris ... Parasti skaļruņi vienā austiņu gadījumā sabojājas, otrā - Vads ir riņķots netālu no savienotāja, un tādējādi ir iespēja izgatavot vienu, bet strādājošu, no vairākām bojātām ierīcēm. Šis process tiks atspoguļots ierosinātajā rakstā.

Mēs paši salabojam austiņas


Pirms mums ir trīs austiņu kopijas. Pirmais eksemplārs ir pilnībā darboties spējīgs un nedarbojās, bet nav aprīkots ar TRS tipa savienotāju (vai, kā saka, mini ligzdu), un ir austiņu aksesuārs ar iebūvētu mikrofonu. Austiņām, kas atrodas vidū, savienotāja ieejā ir salauzts vads, pēdējā ir problēma ar skaļruņiem, bet vads darbojas, un uz šī vada pamata tiks saliktas “jaunas” austiņas.

Mēs paši salabojam austiņas


Ar plānas un diezgan asu naža palīdzību mēs atveram austiņu apvalkus. Tā kā aprakstītajā gadījumā papildus bojātajiem skaļruņiem nav neviena austiņu apvalka, vāks būs jāaizstāj pats.

Mēs paši salabojam austiņas


Mēs nogriezām bojātos skaļruņus un noņemsim izolāciju no vadiem, atstājot kailos galus apmēram centimetru garus. Mēs tīrām un vēnām stiepļu vadus (konservētās sekcijas garums var būt 2-3 mm robežās). Izmantojot testeri, mēs vēlreiz pārbaudām, vai vads darbojas, un noskaidrojam, kurš vads jālodē kreisajam skaļrunim un kuram labajam skaļrunim (ja austiņu korpusiem ir atbilstošs marķējums). Abu kanālu kopējais (masas) vads ir savienots ar cilindrisku kontaktu, kas atrodas tieši savienotāja korpusa pamatnē, labā kanāla “+” ar vidējo kontaktu un kreisā kanāla “+” ar gala kontaktu.

Mēs paši salabojam austiņas


Izvēloties skaļruņus no vairākām austiņām, jums jāpatur prātā, ka to spoļu pretestībai jābūt vienādai, pretējā gadījumā jums būs neērti dažādu kanālu skaļuma un frekvences raksturlielumu atšķirības dēļ. Šis parametrs var svārstīties no divpadsmit ar pusi līdz 50-60 omi - fotoattēlā parādīto skaļruņu pretestība, piemēram, ir 41 omi.

Mēs paši salabojam austiņas


Mēs uzliekam skaļruņa korpusa vadus. Lai novērstu stieples pārrāvumu, lietojot austiņas, mēs stieples fiksējam gadījumos ar mezgliem.

Mēs paši salabojam austiņas


Lodēt vadus pie skaļruņiem. Stieples savienojuma polaritātei nav lielas nozīmes, taču pakāpeniski jāievēro obligāti, t.i. abu skaļruņu masas un signāla vadi ir vienādi jālodē. Neievērojot šo nosacījumu, viens runātājs “pārsit” uz priekšu, bet otrs - atpakaļ, tas vislabākajā veidā neietekmēs skaņas kvalitāti.

Mēs paši salabojam austiņas


Mēs aizveram austiņu futrāļus un pārbaudām viņu darba kvalitāti.
Protams, ir reizes, kad jaunu austiņu iegāde ir neizbēgama, taču dažreiz šāds remonts sevi attaisno - piemēram, jums tiešām patīk sabojātu austiņu gadījumi vai izcila (salīdzinājumā ar citām) skaņa ...
Komentāri (2)
 1. Viesis Maikls
  #1 Viesis Maikls Viesi 2018. gada 11. marts 12:30
  0
  Lūdzu, ja jūs zināt, sīki aprakstiet Samsung tālruņa mini savienotāju vadu. tam ir atšķirība no citiem tālruņiem (tas bloķē vienu no skaļruņiem. bet, nospiežot zvana pogu uz austiņām (mikrofonu), skaņa tiek atskaņota perfekti).
  1. Viesis Maikls
   #2 Viesis Maikls Viesi 2018. gada 30. novembris 9:06 plkst.
   1
   Samsug mikrofons un zeme ir savstarpēji nomainīti.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām