DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Uzpildiet tintes printeru kasetnes
Printeru un MFP izmaksas samazinās tik strauji, ka vairs nevienu nepārsteidz, ja mājas dators ir aprīkots ar drukas ierīci. Datoru veikali piedāvā trīs šādu ierīču variantus: matricu, strūklas printeri un lāzeru. Tā kā matricu modeļiem nav iespējas pilnībā izdrukāt krāsu, un krāsu lāzeru cenas sākas no 140 USD, tintes printeru popularitātē nav nekā pārsteidzoša. Tomēr viņu laimīgie īpašnieki drīz saskaras ar nepieciešamību nomainīt kasetnes - īpašas tintes tvertnes, kuras bieži maksā 80–90% no jauna printera cenas. Kā pieņemamāku alternatīvu daudzi datoru uzņēmumi piedāvā esošās no jauna uzpildīt ar tinti, nevis pirkt jaunas kasetnes. Tomēr šajā operācijā nav nekas sarežģīts, tāpēc jūs varat pats uzpildīt kārtridžu mājās.

Brīdinājums
Ir svarīgi atcerēties, ka kārtridžu uzpilde liedz īpašniekam garantiju par ierīci! Turklāt nav svarīgi, kurš, kā un cik reizes veica šo operāciju. Tajā pašā laikā, pienācīgi rūpējoties un ievērojot ieteikumus, kaut ko sabojāt ir minimāli.

Sagatavošana
Tintes printeru kasetnes atkārtoti jāuzpilda ar tinti, kad krāsa sāk izbalēt vai drukāšanas laikā parādās nepilnības. Protams, ar noteikumu, ka printeris tika pareizi izmantots un dīkstāves nebija ilgākas par divām nedēļām.
Lai uzpildītu degvielu, jums būs nepieciešams:

Sagatavošana


- šļirces, pa vienai katrai krāsai. Vēlams, lai virzulis būtu gumijas - tas ļauj vienmērīgāk piegādāt tinti, kā arī novērš asu iesmidzināšanu. Turklāt, jo smalkāka ir adata, jo labāk. Šļirces tilpums nepārsniedz 5 ml;

gumijas virzulis


- vate un papīra salvetes. Tie ir nepieciešami, lai noņemtu iespējamās noplūdes;
- cimdi;
- vairākas vecas avīzes darba vietas atspoguļošanai;
- pareizā tinte. Tos var iegādāties jebkurā datoru veikalā. Zinot printera modeli, konsultants palīdzēs jums izvēlēties pareizākos.

pareiza tinte


Tintes printera kasetne
Atkarībā no printera modeļa kasetņu pārvadāšanas sistēma var atšķirties. Instrukcijās vienmēr norādīts, kā noņemt tintes tvertni.

Tintes printera kasetne


Piemēram, Canon modeļos, atverot ieslēgtā printera vāku, visa ierīce tiek pagarināta.

Tintes printera kasetne

Canon modeļos


Strādājot ar kārtridžu, nepieskarieties spilventiņiem un sprauslām. Pēc uzlīmes noņemšanas caurumu diametrs jāpalielina ar šķipsnu vai mazām šķērēm.

Darbs ar kārtridžu

Uzlīmes noņemšana


Šļirces adatai jābūt brīvi ievietotai katrā no tām.

Šļirces adata


Tas ir svarīgs punkts: starp adatu un cauruma sienām jābūt attālumam, caur kuru, uzpildot degvielu, no kārtridža tiks izspiests gaiss. Melnās tintes tvertnē ir viens caurums, bet krāsainajā tinti - vairākas, tāpēc vispirms ir jāizmanto meklēšana globālajā tīklā, lai noteiktu, kura krāsu tinte ir jāaizpilda. Ja šādas informācijas nav, katrā iedobē varat ievietot adatu un sekot krāsas zīmēm uz tās, lai uzzinātu korespondenci. Tātad šajā piemērā PG-446 kārtridžā krāsa ir sarkana augšā, zila kreisajā pusē un dzeltena labajā pusē.

Uzpildiet degvielu
Pēc 1-2 ml tintes savākšanas šļircē uzmanīgi ievietojiet adatu caurumā. Tāpēc porainā materiāla iekšpusē ir jāpārvar neliela pretestība. Adatai nevajadzētu iet pārāk dziļi, jo šajā gadījumā var tikt sabojāta filtra membrāna.

Uzpildiet degvielu


Diezgan pietiekami, lai 1/3.

Uzpildiet degvielu


Pēc tam lēnām izspiediet tinti. Steiga šeit nav vajadzīga, jo iekšējam materiālam jābūt vienmērīgi piesātinātam ar krāsu. Jaudas tilpumu nosaka empīriski. Parasti melnai kārtridžam pietiek ar 4 ml, bet krāsu kārtridžam - 1-2 ml katras krāsas. Precīzas vērtības ir atkarīgas no tukšas tvertnes pakāpes.Uzpildot degvielu, tiks izspiests gaiss, pūšot krāsas burbuļus - tas ir normāli.

Uzpildiet degvielu


Uzpilde tiek uzskatīta par pabeigtu, kad tinte vairs nav absorbēta. Izšļakstīti atlikumi ir “jāievelk” šļircē.

Uzpildiet degvielu


Pēc tam visi iespējamie pilieni tiek noņemti no kārtridža ar kokvilnu. Ja nepieciešams, jūs varat maigi noslaucīt sprauslas, bet jūs nevarat izmantot vati.

noslaukiet sprauslu


Šiem nolūkiem ir piemērots salvešu tīrītājs.

salvete


Nevajadzētu aizmirst uzlīmes, jo tieši pateicoties tām ir iespējams samazināt gaisa spiedienu tvertnes iekšpusē. Kā alternatīvu varat izmantot lenti.

Nevajadzētu aizmirst uzlīmes

Nevajadzētu aizmirst uzlīmes


Ir svarīgi neaizplombēt gaisa vadu.

var izmantot lenti


Pēc atkārtotas uzpildīšanas kasetnes tiek atgrieztas printerī un apkopes programmā atlasiet “testa izdruka” vai “galvas tīrīšana”. Tintes šļirces jāizskalo ar destilētu ūdeni.

noskalo ar destilētu ūdeni
Komentāri (3)
 1. Dina
  #1 Dina Viesi 2014. gada 28. oktobris 13:08
  1
  Paldies! Izrādījās.
 2. Aleksejs
  #2 Aleksejs Viesi 2015. gada 5. septembris 18:12
  1
  prieks, ka tagad plānās šķēres var likt lietā !!!!!! - un kas nedarbosies ar urbi ???? un kāpēc piedāvāt kokvilnu, ja ir salvetes?
 3. Valera
  #3 Valera Viesi 2017. gada 18. marts 18:12
  0
  Paldies par lietām. Ļoti noderīga!

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām