DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Jauniniet austiņas datoram
Gandrīz ikvienam ir vecas datora austiņas, kas var dot otro dzīvi. Es ierosinu novērtēt savu meistarklasi par atribūta jaunināšanu, kas mūzikas mīļotājam tik neaizstājams. Kā eksperimentālu paraugu es izvēlējos vecās Dialog austiņas ar standarta 3.5 ligzdu, kuras savulaik tika iegādātas gandrīz visās valsts izglītības iestādēs.

Sagatavošana.
No austiņām izņēmu vecos spilvenus un mikrofonu, nogriezu masīvās daļas, kas likās “liekas”, labi pārzvanīju / pielodēju un piestiprinu visus vadus:

no austiņām izņēma vecos spilvenus


Lai izveidotu jaunu izskatu, jums būs nepieciešams:
1. Veco austiņu rāmis
2. Āda ir mīksta (piemērots vinils)
3. Sūklis (sintētiskais ziemojošais līdzeklis, ... jebkas)
4. Vītne
5. Elastīga plastmasa (piemērota ir plastmasa no papīra mapes)
6. Dr. sīkāka informācija - skatīt zemāk.
7. Instrumenti: šujmašīna, šķēres, adata, lineāls, pildspalva (marķieris)

Spilvenu izgatavošana austiņām.
1. Vispirms nosakiet nākotnes spilvenu lielumu. Es nolēmu izgatavot kvadrātveida spilvenus, neskatoties uz to, ka oriģinālajam futrālim ir apaļa forma. Lai to izdarītu, es paņēmu tikai vienu mēru - skaļruņa korpusa platumu un no plastmasas izgriezu aptuvenu spilvena veidni - nākotnē tam būs pielietojums:

noteikt lielumu


2. Nākamā ir visgrūtākā darba daļa, kurai nepieciešama augsta precizitāte. Mēs no vinila izgriezām katra spilvena priekšējo daļu, un tā aizmugurē mēs atzīmējam: līnijas, pa kurām šuves iet, un skaņas kanāla robežas. Papildu ērtībām viņš ierosināja izdarīt izgriezumu burta “H” formā un aizpildīt no sāniem zaudēto materiāla laukumu ar papildu materiāla gabaliem.

Mēs sagriež no vinila


Divas identiskas katra spilvena “oderes”.

Divi ir vienādi

Divi ir vienādi


Odere ar pabeigtu izgriezumu un papildu materiālu no abām pusēm. Sašūtas diagonāles - izsmalcinātība, kas piešķir apjomu. Izpilde nav obligāta.

3. Izgrieziet pildījumu no sūkļa izmēros, kas ir par 10% lielāki par atbilstošajiem parauga parametriem.

Izgrieziet no sūkļa


Apdare, raksts un pildviela.
4. Izmantojot šujmašīnu, katra izstrādājuma (oderes) sānos šujiet šauras ādas sloksnes, piešķirot tai “kastes” formu:

Šujiet ar šujmašīnu

Šujiet ar šujmašīnu


5. Sašuj kārbu aizmuguri, palielinot lieko materiālu, ļaujot tai aizvērties ap skaļruņa korpusu. Šuvju atrašanās vieta ietekmē spilvena formu. Ieteicams veikt visu procesu, regulāri salīdzinot sava izstrādājuma izmērus ar skaļruņa korpusa izmēriem.

6. Apgrieziet gatavās “kastes” uz āru, uzlieciet pildvielu un plastmasas veidni, izveidojot tās kopiju:

Mēs izrādāmies


Āda, pildviela un skelets.
7. Mēs iespiežam pārpalikumu, kas paredzēts skaņas kanāla laukuma (kas atrodas centrā, “H” izgriezumā), lai slēptu sūkļa caurumā. Viegli ar adatas un diega palīdzību mēs pievelciet šo sloksņu malas ar iekšējām "pārkares" malām, kuras veido šuves:

veidojas šuves


Tajā pašā laikā mēs cenšamies ņemt vērā spilvenu elastību (jo mīkstāks, jo labāk), un pārliecinieties, vai rāmis ir un ir fiksēts vienā plaknē ar šuvēm

apsveriet elastību


8. Mēs pagriežam “kasti” iepriekšējā stāvoklī ar šuvēm uz iekšu. Lai saglabātu to formu pēc piestiprināšanas pie skaļruņu apvalkiem, tika izgatavoti vēl divi plastmasas rāmji, kas atkārtoja ne tikai platumu, bet arī izveidoja sānu sienu formu:

sānu sienas forma


9. Kad rāmji ir uzstādīti “kastes” iekšpusē, mēs tos uzliekam uz pašām austiņām. Aizpildiet brīvo tilpumu iekšpusē ar sūkli

sāk vilkt malas


10. Atkal mēs paņemam adatu un diegu un sākam vilkt ādas “kastu” malas:

sāk vilkt malas


Spilvens ir izgatavots un piestiprināts!

Ārējo apšuvuma plākšņu izgatavošana.
1. Lai "paslēptu" šo "skaistumu", varat izmantot divus materiāla gabalus. Izmantojot iztēli, jūs varat nākt klajā ar daudziem veidiem, kā slēpt piestiprināšanas punktus. Šajā gadījumā tika atrasti divi identiski mobilā tālruņa (S.E.) lādētāji, kuru gadījumi bija noderīgi “apvalku” ražošanā:

Plākšņu izgatavošana


2. Izmantojot paneļu iekšējos nelīdzenumus - “vāciņus”, viņi tos viegli varēja piestiprināt pie austiņām (dažādos gadījumos varat izmantot pašvītņojošas skrūves vai līmi).

Austiņu jaunināšana


Gatavas austiņas.
Komentāri (1)
  1. Makss Šteiners
    #1 Makss Šteiners Viesi 2019. gada 1. februāris 02:38
    0
    Un kā padarīt austiņas ar austiņām?

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām