DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Remontējiet austiņu spraudni
Ļoti bieži austiņas pārtrauc vadu pie spraudņa.

Austiņu spraudņa remonts


Mēģināsim pats šo kļūdu novērst. Lai to izdarītu, mums ir nepieciešama līme, parasta diega spole, termiski saraušanās caurules gabals un elektriskā lente.

termiski saraušanās caurules un elektriskās lentes gabals


Ieteicams izmantot līmi, kas paredzēta auduma līmēšanai. Bet man bija tikai monolīts uz rokas. Nekādā gadījumā nedrīkst izmantot vadošu līmi. No instrumentiem jums būs nepieciešams lodāmurs ar plānu galu, plūsma, lodēšana, stiepļu griezēji, ass nazis, šķiltavas un testeris.
Lai sāktu, nogrieziet vadu no kontaktdakšas un izmantojiet knaibles, lai no tā noņemtu aizsargapvalku.

izgrieziet vadu no kontaktdakšas


Izmantojot lodāmuru, uzmanīgi noņemiet atlikušo lodēšanu un pārbaudiet, vai kontaktdakša nav īssavienojuma. Uz mūsu spraudņa ir trīs tapas. Tas ir izplatīts, pa kreisi un pa labi
kanāls.

noņemiet atlikušo lodēšanu


Testētājam, kad šie kontakti tiek sastādīti kopā, vajadzētu parādīt bezgalīgu pretestību. Ja tas tā nav, vai nu “puņķis” karājas no skārda, vai izolators ir izkusis. "Snot" var mēģināt noņemt ar lodāmuru vai failu. Otrajā gadījumā kontaktdakšu, visticamāk, nevar labot. Jāmeklē cits. Bet mūsu gadījumā viss ir kārtībā un mēs turpinām strādāt.
Mēs uzmanīgi noņemam izolāciju no stieples.

noņemiet izolāciju


Trīs daudzkrāsaini vadi iet no tā uz spraudni. Zila, zaļa un zeltaina (pīta). Zelta ir kopīgs vads. Atlikušie divi ir austiņu kreisais un labais kanāls.

kreisais un labais kanāls


Darbs jāveic rūpīgi. Katrs stieples kodols ir ļoti plāns un trausls. Arī vadi atrodas zīda izolācijā. Stiepļu galiem jābūt noskalotiem (pārklātiem ar alvu). Lai to izdarītu, notīriet vēnas ar asu nazi no zīda izolācijas un savijiet kopā. Jūs varat mēģināt nedaudz sadedzināt izolāciju ar vieglāku liesmu un noņemt to līdz spīdumam.

mazliet sadedziniet izolāciju

mazliet sadedziniet izolāciju


Pēc skalošanas mēs izmērām kreisā un labā kanāla pretestību attiecībā pret kopējo vadu. Mūsu gadījumā tas bija aptuveni 50 omi.

izmērīt pretestību


Tagad nāk darbietilpīgākais process. Tas ir vadu lodēšana pie spraudņa.
Pirms lodēšanas neaizmirstiet uz stieples ievietot siltuma saraušanās cauruli.
Ieteicams kaut kā salabot spraudni. Piemēram, ar vāku vai ar jebkura cita skavas palīdzību. Es izmantoju POS-61 kā lodēšanu, un kolofonija spirta šķīdumu kā plūsmu. Uz vadiem pirms lodēšanas jums jāvalkā mazas cambrics, kas izgatavotas no jebkura plāna stieples izolācijas.

lodēšanas vadi pie kontaktdakšas


Mēs lodējam ātri un precīzi, lai nededzinātu vadu un neizkausētu izolatorus. Ja lodēšanas piliens nav glīti nogulējis, to var labot ar failu. Pēc lodēšanas mēs veicam pretestības kontrolmērījumu. Ja tas sakrīt ar to, kas notika agrāk, tad darbs tiek paveikts veiksmīgi. Pretējā gadījumā jums darbs ir jādara vēlreiz. Tālāk, lodēšanas vietā, mēs nedaudz pilējam līmi, neļaujot tai nokļūt uz spraudņa kontaktiem un ļaujiet tai nožūt.

ļaujiet nožūt


Pēc tam ar nelielu piepūli aptiniet lodēšanas vietu un piesiet to mezglam. Mēs veicam pretestības kontrolmērījumus. Tad mēs piesūcinām iesaiņoto pavedienu ar līmi un ļaujam labi nožūt.

aptiniet ar diegu


Atkal kontroles pretestības mērīšana.
Un pēdējais pieskāriens ir siltuma saraušanās cauruļu ievietošana vietā. Cauruli ieteicams sildīt ar gaisa žāvētāju. Ja nē, varat izmēģināt šķiltavu liesmu.

saraušanās uzstādīšana


Mēs to darām ātri, lai nesabojātu vadu un lodēšanu. Ja nav termoreaktīvas caurules, ir iespējams uzklāt izolācijas lenti vai līmlenti.
Pēc visām šīm kutelīgajām manipulācijām mēs veicam pēdējo pretestības mērījumu un priecājamies (vai esam sajukumā) par rezultātu.

minimālās prasmes ar lodāmuru


Es gribu atzīmēt, ka darbs ir ļoti rūpīgs. Nepieciešamas minimālas prasmes ar lodāmuru un pirmo reizi tas var nedarboties.
Tādā veidā tika atjaunota daudzu austiņu funkcionalitāte. Varat arī atjaunot dažādu sīkrīku barošanas avotus un lādētājus. Pēdējā gadījumā jums ir pareizi jāpielodē "+" un "-".
Komentāri (5)
 1. Aleksandrs
  #1 Aleksandrs Viesi 2015. gada 30. jūnijs 15:29
  0
  Liels paldies. Ļoti palīdzēja. kaudze austiņu. Tagad es to salabošu.
 2. Oļegs
  #2 Oļegs Viesi 2015. gada 23. decembris 00:23
  12
  Paldies, sadedzinājāt austiņas kopā ar iPad.
 3. Nikolajs
  #3 Nikolajs Viesi 2015. gada 29. decembris 14:12
  18
  Oļegs rokas tepat no nepareizās vietas šeit aug un visu sadedzina
 4. Bakhtishat
  #4 Bakhtihat Viesi 2016. gada 25. septembris 17:29
  0
  Vai lodmetāla vietā ir iespējams izmantot kaut ko citu, man vienkārši nav lodāmura
 5. Dmitrijs
  #5 Dmitrijs Viesi 2016. gada 6. novembris 12:34
  1
  Jūs varat iegādāties lodāmuru, tas maksā 150-200 rubļu. Dažreiz dārgāk.
  Daudzos veikalos varat iegādāties standarta austiņu spraudni; ērtāk ir to lodēt.

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām