DIY dari pats
Meistarklases, instrukcijas, noderīgi padomi, receptes.
» »Sālsskābes iegūšana mājās

Neskatoties uz to, ka sālsskābes tirdzniecība ir ierobežota un to var būt grūti iegādāties mazumtirdzniecībā, ikviens to var viegli izgatavot no polivinilhlorīda - vienas no visbiežāk sastopamajām plastmasām. Viņi no PVC izgatavo stiepļu apvalkus, rotaļlietas un daudzus mājsaimniecības un rūpniecības izstrādājumus.

Mūsu vajadzībām PVC ir nepieciešams šķembu veidā.

Izveidosim vienkāršu ierīci. Stikla ūdenī, virs kura izeju no mēģenes pārklāj ar gumijas "lietussargu". Caurule un lietussargs nedrīkst pieskarties ūdenim. caurulei jābūt pilnīgi sausai ārā (pretējā gadījumā tā pārplīsīs). Vata ir vaļīga. Sildiet mikroshēmas.


Termiskā PVC sadalīšanās rezultātā tiek atbrīvots gāzveida HCL, kas izšķīst ūdenī. Turklāt, ja mums ir darīšana nevis ar tīru PVC, bet gan ar plastmasām, kuru pamatā ir tā (kas parasti notiek), tad ar HCL jebkura nemanāmu smaku izlaiž gaisā, tāpēc eksperiments jāveic atbilstošos apstākļos.

Turpiniet procesu, līdz mikroshēmas kļūst melnas. Tas var aizņemt ilgāku laiku, bet HCL ievērojami nepalielināsies, un caurules mazgāšana būs problemātiska.

Kreisajā pusē ir “iegādāta” 10% HCL šķīduma pārbaude, labajā pusē ir mūsu “samopal”. Acīmredzot tā koncentrācija ir aptuveni
5%. 

Iegūtā sālsskābe oksidē metālus (īpaši cinku), reaģē ar sārmiem utt. - parasti ar sālsskābi rīkojas tā, kā tam vajadzētu būt.

Avots:

Komentāri (3)
 1. Veronika Prokhorova
  #1 Veronika Prokhorova Viesi 2016. gada 21. decembris 10:58
  3
  Metode, godīgi sakot, nav ļoti laba. H2SO4 + NaCl reakcijā es saņēmu 1 litru 11-12% kodolmateriālu (to nosaka pēc blīvuma, jo man mājās nav titrēšanas vienības). Izeja ir brīnišķīga. Tiesa, pirms tam bateriju elektrolīts (sērskābe) ilgu laiku tika iztvaicēts.
  1. Viesis Maikls
   #2 Viesis Maikls Viesi 2018. gada 16. marts 13:05
   0
   Lūdzu, ņemiet tehnoloģiju studijā.
 2. Veronika Prokhorova
  #3 Veronika Prokhorova Viesi 2016. gada 21. decembrī 11:00
  2
  [b] Veronika Prokhorova [/ b],
  + nav sānu gāzu

Lasīt arī

Kļūdu kodi veļas mašīnām