Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Molinių plytų gamyba
Pasidaryk pats molio plytas
Pigiausia statybinė medžiaga, kurią galite paruošti patys, yra molinė plyta, žemės gruntas. Neabejotinas molinių plytų pranašumas yra jų pigumas, ekologiškumas ir prieinamumas gamybai - medžiaga jiems yra tiesiog po kojomis. „Zembit“ geriausiai tinka individualioms, komunalinėms ar net gyvenamosioms patalpoms statyti.
Molio žemė gerai tinkama plytoms gaminti, jei ji yra per riebi, į ją įpilama šiek tiek smėlio - gautas mišinys neturi nutekėti ar trupėti rankose. Dirvožemis paimamas iš maždaug pusės metro gylio, atsijojamas nuo šaknų, leidžiama akmenų, augalijos, šiukšlių, smulkių akmenukų. Kasama duobė, kur vandenyje žemė minkštinama, ji turėtų būti plastikinė, bet neišplatėjusi, išlaikyti savo formą, tačiau būti ne per sausa. Į molinę tešlą galite pridėti drožlių, supjaustytų šiaudų.
Manoma, kad optimalus plytų dydis yra 25x10x10 centimetrų, tačiau jos taip pat gali būti padarytos didesnės, iki pusės metro ilgio. Jie pagamina tinkamo dydžio formavimo mašiną, išvalo sklandų, erdvų plotą, ant kurio bus pagaminta ir išdžiovinta gatavos plytos. Iš neštuvų įmaišykite žemės mišinį su kastuvu į formavimo mašiną iki kraštų, minkykite, pašalinkite perteklinį mišinį, išsikišusį virš kraštų, lentą, pakelkite mašiną, pagaminta plyta palieka mašiną ir lieka vietoje džiovinti, mašina dedama šalia kitos plytos. Plytos guli ne mažiau kaip tris keturias dienas, tada apverčiamos prie šonkaulio ir toliau džiovinamos jau šioje padėtyje. Paruošta plyta išdžiūsta maždaug per keturias dienas.
Molinės plytos klojamos taip pat, kaip ir įprastos plytos. Mūrijimui galite naudoti molio, praskiesto vandeniu.
Nuotraukoje - plytų gamybos forma.
Komentarai (1)
  1. Veentas
    #1 Veentas Svečiai 2012 m. Kovo 1 d. 21:09
    2
    Taip, jie yra patvarūs ir sunkūs. Tik forma, mano manymu, padaryta su sienomis per storomis, tikriausiai sunki. Mes turime 1,5–2 cm sienas, mano manymu, buvo patogiau.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai